MojAndroid

Populárnym internetovým televíziám, ako sú Netflix, Amazon Prime, Hulu alebo HBO Now mali tento mesiac pribudnúť dve silné konkurenčné služby. Služba Disney+, ktorá sa má opierať o obsah zo sveta Marvelu a Star Wars a nová televízia spoločnosti Apple, nazvaná jednoducho Apple TV+. Práve tá bola včera oficiálne spustená a to dokonca v rámci slovenského trhu so slovenskou lokalizáciou. O spustení informuje oficiálny blog spoločnosti Apple. Koľko nová služba stojí a čo všetko prináša?

Bezkonkurenčná cena

Službu je možne aktivovať na oficiálnej stránke tv.apple.com. Služba je dostupná buď online na webovej stránke alebo cez aplikáciu Apple TV pre iPhone, iPad, Apple TV, iPod touch a Mac. Pre platformu Android bohužiaľ nie. Aplikácia by ale mala byť k dispozícii na nových smart televízoroch od Samsung, LG a Sony. Výbornou správou je určite cena služby.

Pre slovenských zákazníkov stojí 4,99 eur mesačne, čo je menej ako konkurencia. Na jeden účet sa môže pripojiť až 6 rodinných príslušníkov. Samozrejmosťou je aj týždňové bezplatné vyskúšanie služby. Pri kúpe nového iPhonu, iPadu alebo Apple TV získate predplatné na jeden rok zadarmo. Aktivovať ho musíte do troch mesiacov a urobiť tak môžete iba jedenkrát.

Apple TV+ trial

Obsah je zatiaľ slabý

Výhodou služby je tiež, že je lokalizovaná do slovenského jazyka. To samozrejme neznačí slovenský dabing vo filmoch a seriáloch, uspokojiť sa musíme s titulkami. Mínusom novej služby je zatiaľ jej chudobný obsah. Apple TV+ už síce po štarte ponúka niekoľko seriálov vlastnej produkcie, ale oproti konkurencii je chudým príbuzným. To by sa ale mohlo časom zmeniť. Spoločnosť má už naplánovaných niekoľko projektov, ktoré budú mať podobne obrovský rozpočet ako filmy a seriály Netflixu a HBO. Zlákala napríklad režiséra Šiesteho zmyslu M. Night Shyamala a plánuje sfilmovať slávnu sériu sci-fi kníh Nadácia od Isaaca Asimova.

Zoznam aktuálnych seriálov originálnej produkcie:

  • The Morning Show – seriál, ktorého prostredím je ranná televízna šou s herečkou Jennifer Aniston, ktorú väčšina slovenských divákov pozná z legendárneho sitcomu Priatelia.
  • See – nový postapokalyptický fantasy seriál s hercom Jasonom Mamoaom, ktorý je známy ako predstaviteľ Aquamana z komiksových DC filmov.
  • Dickinson – teenagerský seriál z viktoriánskeho Anglicka rozprávajúci osudy mladej rebelky.
  • For All Mankind – sci-fi seriál, ktorý predkladá alternatívnu budúcnosť pokračujúcou studenou vojnou medzi USA a ZSSR.
  • Ghostwriter – seriál pre celú rodinu, ktorého hlavné postavy sa dostali z kníh do reálneho sveta.
  • Helpster – relácia pre najmenšie deti, kde vystupujú herci s bábkami.
  • Snoopy in Space – animovaný seriál o známom komiksovom psíkovi
  • Elephant Queen – dokument o putovaní africkej slonice
Náš tip
Na Netflixe nad dabovanými filmami výrazne prevládajú filmy s titulkami
2.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+