MojAndroid

Služba HBO Max je na našom trhu už mesiac a naďalej sa neprestáva snažiť lákať zákazníkov konkurenčných platforiem. Najnovším lákadlom je podľa českého portálu FilmToro komiksový blockbuster Batman, ktorý prišiel do služby v rekordnom čase po svojom uvedení v kinách.

Filmový hit prichádza na HBO Max 45 dní po svojom uvedení v kinách

V minulosti sme museli čakať až tri mesiace, kým sa takýto kinohit objavil na pevných nosičoch alebo streamovacích službách. Všetko zmenila pandémia koronavírusu. V minulom roku filmové štúdio Warner Bros experimentovalo v rámci USA s uvedením svojich filmových hitov v kinách a streamovacej službe HBO Max súčasne behom jedného mesiaca.

HBO Max na Slovensku
HBO Max | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samozrejme je takýto model distribúcie tŕňom v oku prevádzkovateľom kinosál, ktorí kvôli nemu prichádzajú o zisky. Zdá sa však, že štúdio našlo kompromis, ktorým by mohla byť 45-dňová lehota medzi uvedením filmu v kinách a na platforme HBO Max. To je aj prípad nového spracovania komiksového hrdinu Batman, ktorý sa na tejto službe objavil presne mesiac a pol po uvedení v kinách.

Batman nie je jediný hit Warner Bros, ktorý v krátkom čase dorazí na HBO Max

Batman v réžii Matta Reevesa žne chválu od divákov a aj kritikov. Na rozdiel od predošlých spracovaní sa totiž snaží byť viac noir detektívkou než akčným veľkofilmom plným CGI efektov. Hlavná postava Bruce Wayna v podaní Roberta Pattinsona zároveň vo filme nepôsobí ako bohatý playboy, čím môže byť publiku bližšia než Bruce Wayne v minulých filmoch.

Okrem Batmana môžeme v najbližších týždňoch očakávať uvedenie ďalších filmových hitov štúdia Warner Bros 45 dní po ich premietaní v kinách. Už v máji by mal na službu HBO Max doraziť film Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora, ktorý je tretím pokračovaním filmovej série spisovateľky J.K. Rowlingovej z prostredia čarodejného prostredia knižnej série Harry Potter.

Štandardná cena služby HBO Max je na Slovensku stanovená na 6,99 € mesačne. Najbližšou konkurenciou je Netflix, ktorý ponúka predplatné za cenu od 7,99 eur mesačne. Avšak len v 480p rozlíšení. FullHD streaming stojí 9,99 € a 4K streaming je za 11,99 € mesačne.

Náš tip
Google odstránil cenzúru zo satelitných snímok ruských vojenských základní

 

 

19.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+