MojAndroid

Anketa NAY Android Roka 2019 je na konci a pozná svojich víťazov. Koncom minulého roka sme vám priniesli už desiaty ročník ankety, v ktorej hlasujete za najlepšie zariadenia uplynulého roka a zároveň môžete vyhrať množstvo hodnotných cien. Tých bolo tento rok až 34 a nominácie boli nabité tým najlepším, čo sme si vlani mohli vyskúšať. V siedmich kategóriách hlasovalo celkovo 20 825 súťažiacich.

Ako prebiehalo hlasovanie?

Súťažiaci hlasovali od 15. novembra 2019 do 6. januára tohto roka. Celkovo sa hlasovalo v siedmich kategóriách:

• Príslušenstvo

Súťažiaci tak vyberali najlepšie smartfóny, nositeľné zariadenia a v kategórii Inovácia bol celý rad produktov, ktoré vlani priniesli na trh zaujímavé novinky. Teraz už poznáme výsledky hlasovania v jednotlivých kategóriách a aj výhercov všetkých 34 cien.

TOP Android smartfón

V tejto kategórii hlasovali čitatelia za Android smartfón, ktorý bol podľa nich vlani absolútne najlepší. Nepozerali sme na cenu ani na nič iné, jednoducho sme chceli vedieť, ktorý telefón je podľa vás ten úplne “naj”. Hlasovanie na prvých troch miestach dopadlo nasledovne:

1. Samsung Galaxy Note 10+
  2. Huawei P30 Pro
  3. Xiaomi Mi 9 Pro

Inovácia

V tejto kategórii je zmes rôznych zariadení a technológií, ktoré posúvajú mobilný trh každý rok dopredu. Hlasovať ste mohli za produkty smart domácnosti, smartfóny, robotické vysávače  a podobne. Hlasovanie dopadlo nasledovne:

1. iRobot Roomba S9+
  2. Xiaomi Roborock S60
  3. Samsung PowerBot VR05R5050WK

Ľudový Android

V tejto kategórii sme hľadali smartfón, ktorý má podľa vás najväčšiu šancu získať si používateľov, ktorí nechcú za telefón platiť stovky eur, ale hľadajú rozumné a dostupné zariadenie s výbavou, ktorá poteší aj náročného používateľa. V tejto kategórii sú výsledky hlasovania nasledovné:

1. Xiaomi Mi A3
  2. Huawei P Smart 2019
  3. Samsung Galaxy A20e

Pomer cena/výkon

V tejto kategórii, podobne, ako v tej predchádzajúcej, hľadáme zariadenia, ktoré ponúknu viac, ako naznačuje cenovka. Zároveň tu ale nie je žiadny cenový strop. Nejde tak o vyslovene lacné smartfóny, no za danú cenu sa ich kúpa oplatí. Hlasovanie dopadlo nasledovne:

1. Xiaomi Mi 9T
  2. Huawei P30 Lite
  3. Samsung Galaxy A50

Štýlovka

V tejto kategórii súťažili zariadenia, ktoré v prvom rade vsadili na originalitu a štýl. Nepozeráme pri tom na ich cenu. Dôležité je to, ako budú svojho majiteľa reprezentovať. V tejto kategórii si prvé tri priečky rozdelili tieto zariadenia:

1. Xiaomi Mi 9
  2. Huawei P30
  3. Samsung Galaxy A80

Smart hodinky a náramky

Dnes už prakticky každý výrobca ponúka okrem smartfónov aj nejaké smart hodinky alebo náramky. A práve o nich bola táto kategória. Do užšieho výberu sa dostali drahšie, ale aj lacné hodinky a náramky. Hlasovanie dopadlo nasledovne:

1. Garmin Fénix 6X
  2. Huawei Watch GT 2
  3. Samsung Galaxy Watch Active 2

Príslušenstvo

Tu súťažili zariadenia, ktoré smartfón dokážu doplniť. Či už ide o powerbanky, slúchadlá alebo iné zaujímavé zariadenia. V kategórii Príslušenstvo bolo hlasovanie nasledovné:

1. Samsung Galaxy Buds
  2. POWER+ WIRELESS CHARGE 8000 MAH
  3. Creative Outlier Air Sport

Výhercovia súťaží

Súčasťou ankety NAY Android Roka 2019 bola aj súťaž o 34 vecných cien. Hlavou cenou bol smartfón Samsung Galaxy Note 10, ktorú venoval generálny partner ankety NAY, a. s. Okrem neho boli v hre aj ďalšie hodnotné ceny, napríklad smartfóny CAT S52Sony Xperia 10Motorola one macroAlcatel 3X 2019Lenovo K10 PlusLenovo A6 Note, slúchadlá Creative SXFI AIRAKG Y500, tablet Archos Core 101 3G, športové slúchadlá Creative Outlier Air SportAKG Y100, či fitnes náramky Honor Band 55x CARNEO Prime a 5x CARNEO SlimFit+.

Všetci hlasujúci, ktorí pozvali aspoň piatich ďalších priateľov alebo známych, boli zaradení do žrebovania o 5x licenciu ESET Mobile Security a 5x doživotnú licenciu navigácie Sygic. Ten hlasujúci, ktorý pozval najviac kamarátov, vyhral smartfón Honor 20.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.