MojAndroid

S bezdrôtovými slúchadlami s vlastnou nabíjacou krabičkou sa v poslednom období doslova roztrhlo vrece. Nové Creative Outlier Air Sports sú ďalším príkladom. Lákajú hlavne na dlhú výdrž a kvalitný zvuk. Za cenu rovnajúcu sa približne 90 eurám je na trhu viacero kvalitných slúchadiel. Dokážu proti nim obstáť?

 • Pre koho sú tieto slúchadlá určené? Pre všetkých, ktorí chcú hudbu počúvať voľne bez káblov, v slušnej kvalite a nechcú sa obmedzovať neustálym nabíjaním. Sú ideálne na prechádzky či beh, no poslúžia aj na klasické počúvanie hudby v autobuse či vo vlaku.

ParameterHodnota
Výdrž batérie10 hodín počúvania (kapacita batérie 60 mAh)
Batéria v krabičke20 hodín počúvania
Bluetooth5.0
VodeodolnosťIPX5 - odolné voči vode a potu
Rozmery a hmotnosť slúchadiel44 x 28 mm, 10 gramov
Frekvencia20 - 20 000 Hz
NabíjanieUSB-C
Zabudovaný mikrofónáno
Hmotnosť slúchadla10 gramov
Hmotnosť puzdra54 gramov

Balenie, konštrukcia a dizajn

Slúchadlá sa nachádzajú v relatívne veľkej krabici, ktorá ničím nezaujme. Po jej otvorení sú ešte chránené plastovým krytom. Prvou zaujímavosťou je, že v balení sú slúchadlá od nabíjacej krabičky oddelené. Samotná krabička je už na prvý pohľad dosť veľká a veľké sú aj slúchadlá. Veľkosť je daň za výbornú výdrž, batéria sa niekam zmestiť musela.

Creative Outlier Air krabička

Ako prvú vyberám krabičku. Vyzerá štýlovo, moderne a zaujímavo. Je kovová, takže mám pocit, že v ruke držím niečo drahé a kvalitné. Vysunutím sa dostávam do priestoru pre slúchadlá. Samotné vysúvanie je v poriadku, neobávam sa toho, že by som mechanizmus pokazil. No pri maximálnom otvorení som už radšej opatrnejší.

Obsah balenia:

 • Creative Outlier Air
 • Nabíjacie puzdro s USB-C konektorom
 • Nabíjací kábel USB-C
 • Príručka
 • Leták s informáciami

Do ruky beriem slúchadlá. Sú poriadne veľké a v časti, ktorú si vkladám do ucha sa zase výrazne zmenšujú. Trochu sa obávam použitých gumičiek, ktoré mi prídu poriadne malé. No čo už, som zvedavý, ako to celé bude fungovať a či mi budú slúchadlá dobre sedieť v ušiach.

Creative Outlier Air slúchadlá

Ďalej sa v balení nachádzajú ešte dva extra páry štuplí do uší a nabíjací kábel. Ten má na jednej strane koncovku USB-A a druhá je USB-C. To dáva tušiť, že krabička sa nabíja práve pomocou USB-C konektora. Za to výrobcu chválim. Zo spracovania mám teda veľmi dobrý pocit, púšťam sa do testovania.

Spárovanie s telefónom a zvukový prejav

Párovanie prebieha jednoducho. Stačí vytiahnuť ľavé slúchadlo a chvíľu podržať tlačidlo, ktoré sa na ňom nachádza. Slúchadlo vás upozorní na to, že sa preplo do režimu párovania. Smartfón ho nájde a pripojí sa. Následne stačí vytiahnuť aj pravé slúchadlo a hotovo. Po pripojení sa na smartfóne objaví informácia o aktuálnom stave nabitia batérie.

Creative Outlier Air ľavé slúchadlo

Slúchadlá mám pripojené, nasadil som si ich do uší a púšťam prvé skladby. Kvalita zvuku je výborná. Zvuk je vyvážený a nechýba basová zložka. Problém slúchadlám nerobia ani stredy či výšky. V ušiach sedia veľmi dobre, nevypadávajú a rýchle pohyby či rozprávanie nemajú vplyv na kvalitu zvuku či vytiahnutie slúchadiel z uší.

 • Podporované frekvencie: 20 Hz – 20 kHz

Kvalitný zvukový prejav

Zvuk je teda čistý, vyvážený a kvalitný. Patrí medzi to najlepšie, čo som doteraz v bluetooth slúchadlách počul. Spokojný bude aj náročnejší používateľ. Slúchadlá neponúkajú aktívne potlačenie zvukov okolia, no aj napriek tomu zvuk odizolujú veľmi slušne. Osobne nie som fanúšikom totálneho odhlučnenia, som rád, keď trochu v pozadí počujem zvuky ulice (na nižších hlasitostiach). Vyhovuje mi to hlavne kvôli bezpečnosti.

Slúchadlá využívajú najnovšiu technológiu meničov s 5,6 mm grafénovou membránou. To zaručuje detailnejšie výšky, vyvážené stredy a poriadne dunivé basy. S tým sa nedá nič, len súhlasiť.

Creative Outlier Air vo vrecku

Keby vám však z nejakého dôvodu slúchadlá v ušiach nesedeli, v balení sa nachádzajú ešte dva ďalšie páry štupľov do uší. Jeden väčší a druhý menší.

Vďaka technológii bluetooth vo verzii 5.0 sa môžete spoľahnúť na skvelý dosah. Pokojne môžete byť niekde v posilňovni, telefón položíte na lavičku či okno a bez problémov sa môžete prechádzať bez toho, aby bol zvuk nejakým spôsobom rušený alebo by ste pocítili stratu či zoslabenie signálu. Ideálne to funguje v kombinácii so smartfónom či iným zdrojom hudby, ktorý taktiež ponúka bluetooth vo verzi 5.0. Dnes to už napríklad zvládnu takmer všetky novšie smartfóny, s výnimkou tých najlacnejších.

Creative Outlier Air v uchu

Problém mi nerobilo ani telefonovanie. Zvuk je dostatočne hlasný a čistý. Mikrofóny zvládajú svoju prácu dobre, druhá strana sa na kvalitu zvuku pri telefonovaní nikdy nesťažovala. Ak mi niekto volá, jednoducho raz stlačím tlačidlo na ktoromkoľvek slúchadle a hovor zdvihnem. Opätovné stlačenie zase hovor ukončí. Telefón tým pádom nemusím vôbec vyťahovať z vrecka.

Možnosti ovládania

Vďaka fyzickým tlačidlám, ktoré slúchadlá obsahujú, môžete jednoducho ovládať hudbu nasledovne:

 • stlačenie ktoréhokoľvek tlačidla – pozastavenie/spustenie prehrávania
 • dvojité stlačenie tlačidla na pravom slúchadle – ďalšia skladba
 • dvojité stlačenie tlačidla na ľavom slúchadle – predchádzajúca skladba
 • podržanie tlačidla na pravom slúchadle – zvýšenie hlasitosti
 • podržanie tlačidla na ľavom slúchadle – zníženie hlasitosti

Pri telefonovaní môžete stlačením ktoréhokoľvek tlačidla hovor prijať alebo odmietnuť. Ak podržíte obe tlačidlá naraz po dobu 5 a viac sekúnd, vrátite ich do pôvodných nastavení. Zísť sa to môže v prípadoch, keď slúchadlá nepracujú tak, ako by mali. Ja som takýto problém počas testovania nezaznamenal.

S tlačidlami však spokojný nie som. Pri stlačení si slúchadlá tlačím ešte viac do ucha, čo nie je veľmi príjemné. Viac by sa mi páčila dotyková plocha, kde by stačilo len jemné pohladenie.

Svetelné signály na krabičke a slúchadlách

Slúchadlá aj krabička sú vybavené LED-kami, pomocou ktorých s vami dokážu jednoducho komunikovať a informovať vás o základných dôležitých veciach. Začnem krabičkou. Na nej sa nachádzajú písmená L a R, ktoré indikujú ľavé a pravé slúchadlo. Ak pri nich svieti modré svetlo, momentálne sa nabíjajú.

Ďalej sú tu ešte dve ikonky. Tá vľavo môže svietiť namodro (úroveň nabitia krabičky je viac ako 30 %), načerveno (úroveň nabitia klesla pod 30 %) alebo nesvietiť (plne nabité). Druhá zase informuje o tom, či je krabička pripojená k zdroju energie.

Creative Outlier Air LED

Svietiť však dokážu aj slúchadlá. Počas nabíjania svietia načerveno, ak sú nabité, nesvietia. Po vytiahnutí a pripojení k telefónu zase svietia (blikajú) namodro.

Výdrž batérie: Beh na dlhé trate

Ak hľadáte pohodlné slúchadlá, ktoré sú absolútne bez káblov a vyžadujete dobrú výdrž, práve ste ich našli. Výrobca sľubuje výdrž aj 10 hodín na jedno nabitie. Krabička navyše dokáže dobiť slúchadlá dvakrát z 0 na 100 %. Takže celkovo sa bavíme o 30 hodinách počúvania hudby. A to je jednoducho skvelé.

Reálne sa mi nepodarilo mať slúchadlá 10 hodín v ušiach. No na základe toho, ako rýchlo mi ubúdala batéria, tých 10 hodín výdrže na jedno nabitie vidím ako reálnych. To však platí pri nižších hlasitostiach. Ak radi počúvate hudbu hlasnejšie, spoľahnúť sa môžete minimálne na 7-8 hodín. Keby bolo energie málo, stačí slúchadlá na pár minút vložiť do nabíjacej krabičky a môžete počúvať ďalej.

Creative Outlier Air nabíjacia krabička

Napríklad taká cesta vlakom z Bratislavy do Košíc nebude pre nič nerušené počúvanie hudby žiadnym problémom. Každé slúchadlo obsahuje 60 mAh batériu, kapacitu batérie v nabíjacej krabičke som, bohužiaľ, nezistil. Bude však určite vyššia ako 240 mAh. To ale podstatné ani nie je, dôležitá je samotná výdrž. A tá je skvelá. Nabíjanie potom trvá približne dve hodiny.

Záverečné hodnotenie: Kvalita za rozumnú cenu

Slúchadlá Creative Outlier Air ponúkajú vyvážený kvalitný zvuk, kvalitné spracovanie a skvelú výdrž. Výhodou je tiež jednoduché párovanie a nabíjacia krabička, ktorá ponúkne ešte ďalších 20 hodín prehrávania hudby navyše. Slúchadlá veľmi dobre sedia v ušiach. Jedinou nevýhodou môže byť samotná veľkosť krabičky. Patrí medzi tie väčšie.

Creative Outlier Air

Takže oplatí sa kúpiť? Kvôli pohodlnosti používania, kvalite spracovania, kvalite zvuku a výdrži rozhodne áno. Na trhu sú aj podstatne drahšie slúchadlá, ktorých zvukový prejav nie je taký dobrý, ako v prípade Creative Outlier Air.

Cena slúchadiel Creative Outlier Air sa v overených slovenských e-shopoch pohybuje na úrovni okolo 80 – 90 eur.

Plusy

 • Kvalitné spracovanie
 • Výborný zvuk
 • Excelentná výdrž

Mínusy

 • Veľká nabíjacia krabička
 • tlačidlá na slúchadlách mohli byť dotykové
21.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+