MojAndroid

V tomto článku vám zhrnieme niekoľko základných informácií o Android aplikáciách a hrách od slovenských vývojárov, ktoré prišli do obchodu za posledný mesiac, prípadne sme ich v tomto mesiaci objavili a napísali vám o nich na našom webe. Ide o sériu článkov, ktorú ste mohli vídať v našom Android magazíne minulý rok a veríme, že si nájde svojich priaznivcov aj vo svojej online podobe. Tu sú nové slovenské aplikácie a hry pre Android, o ktorých ste na našom webe mohli čítať v júli.

Android aplikácie

Liptovský Mikuláš

Turistická aplikácia mesta Liptovský Mikuláš vyvinutá v rámci konceptu GAMO SMART ZÓNA sprístupňuje pre návštevníkov pútavou a atraktívnou formou informácie o meste a jeho historických pamiatkach.  Mobilná aplikácia prinesie mestu nový pohľad na podporu cestovného ruchu, priláka občana k aktivitám v centre mesta. Okrem slovenských návštevníkov využijú novú aplikáciu aj zahraniční hostia, viacjazyčná prezentácia unikátnych pamiatok je bežnou súčasťou takýchto aplikácií.

liptovsky-mikulas-appka-titulka

Náš tip
Liptovský Mikuláš má vlastnú aplikáciu pre turistov
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Forbes Slovensko

Aplikácia Forbes Slovensko je jednoduchou čítačkou lokálnej verzie časopisu Forbes v slovenskej edícii, ktorý si môžete kúpiť a prečítať priamo vo vašom smartfóne. Aplikácia je veľmi jednoduchá a neponúka žiadne špeciálne funkcie ani iné možnosti. V podstate funguje ako sprostredkovateľ pre kúpu magazínu, ktorý je možné predplatiť na celý rok (35,99€) alebo si zakúpiť len tie vydania, ktoré vás zaujmú. Každé jedno stojí 3,99 eura.

forbess

Náš tip
Forbes Slovensko: Lokálna edícia svetového magazínu v Androide
Verzia: 2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1
Aktuálna cena: Zdarma

Android hry

Morny

Android hra Morny, ktorá pochádza od slovenského štúdia FilFar, má extrémne jednoduché ovládanie a herný princíp, ktorý pochopíte v priebehu niekoľkých sekúnd. Hra má ale veľmi dobre zvládnutú integráciu so službou Hry Google Play. Svoje výkony môžete porovnávať s vašimi priateľmi, ale aj so všetkými hráčmi na svete. Vzhľadom na to, že ide ešte o pomerne mladú hru, hráčov nie je tak veľa a vy máte šancu dostať sa na vysoké priečky v rebríčku.

Morny cover

Náš tip
Morny je slovenská návyková hra, ktorá vás privedie do zúfalstva
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Floaties

Celkovo v hre Floaties môžete hrať až so 40 charaktermi, pričom zbieraním predmetov vo vzduchu zvyšujete počet bodov a tým aj svoj level. Lepší je ten, kto zájde cez svet plný prekážok ďalej. Ide o nekonečnú oddychovku, ktorá nemá koniec, a tak je priam predurčená na súťaženie s vašimi kamošmi.

floaties-titulka

Náš tip
Floaties – zábavná oddychovka zo slovenskej dielne
Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma

Silhōuette

Vašim cieľom v hre Silhōuette je uhádnuť, aký tvar má silueta v strede obrazovky ešte predtým, ako sa objaví. Pomôžu vám v tom guľôčky padajúce na neviditeľnú prekážku a ich odraz. Počet guľôčok, ktoré môžete na siluetu pustiť, rovnako ako aj čas, sú obmedzené a čím menej guľôčok použijete a čím skôr uhádnete tvar siluety, tým viac bodov získate. Hra je rozdelená do levelov, ktoré sa postupne sťažujú, takže aj najväčší frajeri raz stroskotajú.

Silhōuette-titulka

Náš tip
Silhōuette: Dokážete nájsť správnu siluetu v parádnej slovenskej hre?
Verzia: 1.1
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: Zdarma

VampRage

Vašim cieľom v tejto hre je zabiť upírov, ktorý sa pomaly vynárajú na obrazovke, pomocou loptičky, ktorú si vymieňate medzi platformami po bokoch displeja. Spočiatku si na toto ovládanie budete musieť zvyknúť, no jeho netradičnosť pridáva na náročnosti hre, ktorá vás núti neustále zlepšovať sa. Jednoduchá grafika a prehľadné menu sú len bonusom k inak zaujímavo spracovanému titulu.

vamprage-titulka

Náš tip
VampRage: Poraz všetkých upírov v netradičnej arkádovke zo Slovenska!
Verzia: 1.1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.4
Aktuálna cena: Zdarma
5.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+