MojAndroid

Liptov je jedným z najkrajších kútov našej krajiny. Pohľad na Tatry, Liptovskú Maru či iné atrakcie v priľahlých oblastiach, prilákal do tejto oblasti už množstvo domácich i zahraničných turistov. Uvedomuje si to aj mesto Liptovský Mikuláš, ktoré je srdcom Liptova, a tak si pre turistov pripravilo špeciálnu mobilnú aplikáciu.

Turistická aplikácia mesta Liptovský Mikuláš vyvinutá v rámci konceptu GAMO SMART ZÓNA sprístupňuje pre návštevníkov pútavou a atraktívnou formou informácie o meste a jeho historických pamiatkach.  Mobilná aplikácia prinesie mestu nový pohľad na podporu cestovného ruchu, priláka občana k aktivitám v centre mesta. Okrem slovenských návštevníkov využijú novú aplikáciu aj zahraniční hostia, viacjazyčná prezentácia unikátnych pamiatok je bežnou súčasťou takýchto aplikácií.

„Sprístupňujeme ďalší marketingový komunikačný nástroj, tentokrát pre užívateľov mobilných zariadení, prostredníctvom ktorého prezentujeme turistickú ponuku produktov a služieb v meste. V turistickej aplikácií užívatelia nájdu napríklad 11 najväčších atraktivít historického centra, tematické prehliadkové trasy mestom, kalendár podujatí. Jej súčasťou bude aj audiosprievodca v najstaršej stavebnej pamiatke mesta v kostole sv. Mikuláša, ktorý bude sprístupnený pre verejnosť v prázdninových mesiacoch,“ uviedla pre médiá Bc. Jana Piatková, riaditeľka Informačného centra mesta Liptovský Mikuláš.

Mobilná aplikácia je prístupná od 1.7. 2016 na platforme Android a obsahuje 3 jazykové mutácie (SK, EN, PL), verzia pre mobilné telefóny Apple je vo fáze záverečného testovania. Aplikáciu je možné stiahnuť priamo v centre mesta, aj za týmto účelom bolo v Liptovskom Mikuláši vybudované bezplatné WiFi pripojenie na internet. Súčasťou funkcionality sú aj Bluetooth LE majáky, ktoré sú umiestnené po celom meste a používateľ sa po pripojení na ne môže dozvedieť zaujímavé informácie o danom POI.

„Pre koncept budovania inteligentných alebo smart mestských zón je GAMO SMART ZÓNA jedným z nosných prvkov. Pre komfortné využívanie je časť riešenia umiestnená v našom cloude, ktorý je vybudovaný na najnovších technológiách a bezpečnostných prvkoch pre poskytovanie cloud computing služieb na Slovensku,“ podotkol Ing. Roland Schwarz, riaditeľ úseku Vývoj softvérových riešení spoločnosti GAMO, ktorá stojí za vývojom tejto aplikácie.

Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
1.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+