MojAndroid

Z času na čas sa v obchode Play objaví nová hra, ktorá zaujme svojou jednoduchosťou a náročnosťou zároveň. Presne to spĺňa hra Morny, ktorá pochádza od slovenského štúdia FilFar. Hra má extrémne jednoduché ovládanie a herný princíp, ktorý pochopíte v priebehu niekoľkých sekúnd.

Dynamika hry vyzerá tak, že v strede herného plátna sa nachádza biely kruh. Na ňom sú umiestnené tri steny – dve z nich sú nižšie a obkolesujú tretiu najvyššiu. Okrem toho sa na kruhu posúva modrý panel a vašou úlohou bude klinúť prstom práve vtedy, keď sa bude modrý panel nachádzať medzi nízkou a vysokou stenou. Ak sa vám to podarí, panel sa začne posúvať do druhého smeru a umiestnenie troch stien sa v okamihu zmení, takže budete musieť byť na to pripravení.

Aj tento herný princíp môže byť pomerne náročný, keďže panel na kruhu rotuje skutočne veľmi rýchlo. Ešte viac frustrujúce sú ale drobné detaily, na ktoré v tejto hre narazíte. Ak totiž kliknete na displej skôr, ako sa panel dostane na úroveň nižšej steny, smer rotácie sa zmení a vy stratíte bod. Ak nestihnete kliknúť včas a narazíte do vysokej steny, prehrávate. Ak ešte nebude panel úplne za nižšou stenou, tiež prehrávate. Skrátka, spôsobov ako prehrať je skutočne veľa a váš cieľ dosiahnuť najvyššie skóre sa môže zdať vzdialený.

Hra má ale veľmi dobre zvládnutú integráciu so službou Hry Google Play. Svoje výkony môžete porovnávať s vašimi priateľmi, ale aj so všetkými hráčmi na svete. Vzhľadom na to, že ide ešte o pomerne mladú hru, hráčov nie je tak veľa a vy máte šancu dostať sa na vysoké priečky v rebríčku. Hra je k dispozícii úplne zadarmo, nemá problém s kompatibilitou a nenájdete tu ani žiadne mikrotransakcie, takže rozhodne stojí za vyskúšanie.

Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

11.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+