MojAndroid

V tomto článku vám zhrnieme niekoľko základných informácií o Android aplikáciách a hrách od slovenských vývojárov, ktoré prišli do obchodu Play za posledný mesiac, prípadne sme ich v tomto mesiaci objavili a napísali vám o nich na našom webe. Najnovšie slovenské a české Android aplikácie nájdete aj v našom Android katalógudo ktorého minulý mesiac pribudlo niekoľko naozaj zaujímavých titulov.

Android aplikácie

VÚB Mobil Banking

vub-pr-clanok-titulka

VÚB predstavila vo februári úplne novú verziu svojej mobilnej aplikácie. Tá priniesla nový dizajn, systém na pozadí aj funkcie pre používateľov. Tí si môžu užiť napríklad spending report, jednoduchšie prihlásenie do aplikácie, či okamžité platby medzi svojimi účtami. Viac si prečítajte v jednotlivých článkoch:

Verzia: 3.4.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.4.2
Aktuálna cena: Zdarma

Tatra banka

tatra-banka-hololens

Tatra banka ako prvá banka na Slovensku predstavila demo internet bankingovej aplikácie pre okuliare Microsoft HoloLens a novú verziu aplikácie Tatra banka pre Windows 10. Na tlačovej konferencii v Bratislave Tatra banka ukázala, ako bude vyzerať mobilné bankovníctvo v budúcnosti.


Poštová banka

Postova-banka-aplikacia

Poštová banka od februára spúšťa novú aplikáciu pre operačný systém Android s názvom Poštová banka. Tá ponúka jednoduché ovládanie a prehľad o stave všetkých účtov svojich klientov. Nechýbajú ani ďalšie užitočné informácie vždy poruke. Viac si prečítate priamo v článku:

Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: Zdarma

NeZávislosť

nezavislost-titulka

Slovenská aplikácia nezávislosť je prvou svojho druhu na Slovensku. Cieľom celého občianskeho združenia eSlovensko, ktorého súčasťou je aj portál NeZávislosť.sk a rovnomenná mobilná aplikácia, je vzdelávanie, prevencia, ochrana detí a mládeže na Slovensku. eSlovensko od svojho vzniku v roku 2002 získalo viac ako 30 slovenských a medzinárodných ocenení.

Verzia: 1.0.19
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.19
Aktuálna cena: Zdarma

Škodlivá aplikácia prezlečená za Alzu

SMS telefon mobil smartfon cover

Autori škodlivej mobilnej aplikácie vydávajúcej sa za služby Českej pošty zmenili taktiku a obete lákajú na falošnú výhru v známom online obchode Alza. Bezpečnostná spoločnosť ESET minulý týždeň informovala, že škodlivú mobilnú aplikáciu s názvom Pošta Online detegovala aj na našom území. „Aj v prípade škodlivej aplikácie vydávajúcej sa za obchod Alza môžeme potvrdiť, že sa šíri aj na Slovensku,“ upozorňuje Lukáš Štefanko, analytik škodlivého kódu zo spoločnosti ESET.


Android hry

Cubus

cubus-titulka

Slovenská logická hra Cubus priniesla prvú väčšiu aktualizáciu s číselným označením 1.1. Okrem toho, že z nej autor odstránil reklamy, priniesol aj niekoľko funkčných a dizajnových noviniek. Hra je pritom aj naďalej dostupná pre všetkých zadarmo.

Verzia: 1.2.10
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.10
Aktuálna cena: Zdarma

Metal Hunt

Metal Hunt

Metal Hunt vyvíjala mladá slovenská programátorka Katarína Vajdová, takže sa jedná o hru z domácej kuchyne. Hra je klasickou arkádovkou v 8-bitovom štýle. Cieľom je nájsť bombu s časovačom, ktorá vám pomôže odpáliť centrálny počítač. To ale ani zďaleka nie je všetko. Vašou povinnosťou je zároveň nájsť aj aktivačnú kartu, ktorá aktivuje únikový teleport.

Verzia: 1.0.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.5
Aktuálna cena: Zdarma

Viete aj vy o zaujímavej slovenskej hre, ktorá by nemala ujsť našej pozornosti? Napíšte nám jej názov do komentárov pod tento článok. Ste slovenský vývojár, o ktorého aplikácii sme ešte nepísali? Pridajte svoj titul do nášho Android katalógu!

Android aplikácie a hry, ktoré do Android katalógu pribudli vo februári:

10.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+