MojAndroid

Dnes sme sa zúčastnili tlačovej udalosti, na ktorej VÚB banka predstavila novú mobilnú aplikáciu VÚB Mobile Banking. Tá prináša nový dizajn, je prehľadnejšia a ponúka aj nové funkcie.

Online manažment financií je maximálne efektívny, pohodlný a šetrí čas. Preto je v našom záujme zabezpečiť klientom riešenie v podobe modernej a funkčnej aplikácie. Usilujeme sa, aby naše služby boli nielen atraktívnejšie, ale aby ich ocenili najmä klienti a radi ich využívali. – hovorí Mária Horecká, vedúca oddelenia e-biznis VÚB.

vub-mobile-banking-tlacovka-titulka

Nový dizajn aj funkcie

Okrem nového, moderného dizajnu prináša nová aplikácia VÚB Mobile Banking aj praktické inovácie. Ide napríklad o rýchly zostatok, ktorý je pre klientov dostupný aj bez prihlásenia do aktivovanej aplikácie. Zaujímavou je aj funkcia Scan & Pay, ktorá umožňuje platbu cez QR a čiarové kódy. Financie medzi vašimi účtami si môžete po novom posielať jednoduchšie vďaka funkcii Na môj účet. Pre zjednodušenie posielania financií bude slúžiť aj nová možnosť zdieľania čísla účtu cez SMS.

VÚB prináša vo svojej novej aplikácii aj spending report, v ktorom má používateľ prehľad o svojich výdavkoch. Zmenou prešlo aj samotné aktivovanie aplikácie, ktoré je jednoduchšie ako v minulosti. Celkovo vyzerá aplikácia lepšie a prináša naozaj praktické novinky. Škoda však, že prihlasovanie mobilným odtlačkom funguje len na iOS zariadeniach. VÚB ho chce pre platformu Android predstaviť neskôr v tomto roku. VÚB však konečne prináša upozornenia na prevody financií vo forme upozornení (notifikácií) z mobilnej aplikácie, čo rozhodne uvíta každý klient. Okrem toho je možné upozornenia posielať aj klasicky cez SMS alebo cez e-mail.

With VÚB

VÚB banka spustila spolu s novým internet bankingom aj nový web with.vub.sk. Na ňom nájdu klienti návod a pomoc s nastavením svojej mobilnej aplikácie. Nájdete tu návody, ktoré sú spracované aj vo forme videí.

„Možnosti, ktoré ponúka nová aplikácia, budeme samozrejme ďalej rozvíjať. Už v najbližšom období prinesieme niekoľko špeciálnych funkcionalít pre zjednodušenie každodenného kontaktu klienta s bankou,“ dodáva M.Horecká.

Pre koho je táto aplikácia určená?

Nová aplikácia VÚB Mobile Banking je dostupná pre zariadenia s operačným systémom Android 4.1 a novším, ako aj pre zariadenia s iOS 9 a novším. Pre zariadenia s Windows Phone táto aplikácia nebude dostupná. Pre klientov, ktorí už mobilnú aplikáciu VÚB používajú, bude nová verzia dostupná vo forme automatickej aktualizácie z obchodu Play.

Reálne skúsenosti s aplikáciou sa budú zlepšovať

Nová verzia mobilného bankovníctva od VÚB je už niekoľko dní dostupná v obchode pre Android a iOS zariadenia. Prvotné ohlasy používateľov nie sú úplne ideálne a klienti sa sťažujú na viacero nedostatkov. Na tlačovej konferencii nám priamo zástupcovia VÚB prezradili, že nová aplikácia funguje na úplne inom bezpečnostnom aj funkčnom systéme, a tak bude potrebné jej doladenie v reálnom čase. V najbližšom období by sa tak malo celkové správanie aplikácie zlepšiť a mali by bť zapracované aj komentáre samotných používateľov.

Verzia: 3.4.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.4.2
Aktuálna cena: Zdarma
14.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+