MojAndroid

Tatra banka dnes ako prvá banka na Slovensku predstavila demo internetbankingovej aplikácie pre okuliare Microsoft HoloLens a novú verziu aplikácie Tatra banka pre Windows 10. Na tlačovej konferencii v Bratislave Tatra banka ukázala, ako bude vyzerať mobilné bankovníctvo v budúcnosti.

„Budúcnosť nie je možné predpovedať, sme však presvedčení, že je možné sa na ňu do určitej miery pripraviť. Neustály rozvoj nových technológií zásadne ovplyvňuje všetky hospodárske sektory a ani bankovníctvo nie je výnimkou. Dnes je trendom mobilné bankovníctvo, no o pár rokov môže byť situácia iná. Demo aplikácia pre rozšírenú realitu spája viacero prvkov, s ktorými sa v najbližších rokoch pravdepodobne stretneme, a poskytuje nám možnosť predstaviť si, ako budeme v budúcnosti pristupovať k svojim peniazom. Zároveň sme sa rozhodli priniesť aplikáciu pre platformu Windows 10, ktorá klientom prinesie lepšie používateľské prostredie a podporu širšej množiny zariadení,“ uviedol Lukáš Mochňák, vedúci oddelenia rozvoja mobilných aplikácií a webov Tatra banky.

Aplikácia Tatra banka pre okuliare Microsoft Hololens

Aplikácia kombinuje viaceré nové trendy v oblasti digitálnych technológií a bankovníctva, ako sú virtuálny asistent, hlasové ovládanie a rozšírená realita. Aplikácia poskytuje základné  informácie o účte, prehľad pohybov na účte, možnosť zadania platby alebo naskenovanie faktúry pohľadom na QR kód a kontrolu výdavkov prostredníctvom Spending reportu.

tatra-banka-tlacovka-2017-1.jpg

Sprievodcu aplikáciou robí virtuálny asistent, ktorý klientom zároveň zanalyzuje ich výdavky a poradí im s ich s financiami. Aplikácia sa ovláda hlasom a gestami. Na vývoji spolupracovala Tatra banka s firmou Inloop, s.r.o.. Záujemcovia si aplikáciu budú môcť vyskúšať na konferenciách Android RoadshowWindows Roadshow počas roka 2017.

Nová aplikácia Tatra banka pre Windows 10

Aplikácia je dostupná na zariadeniach (smartfóny, tablety, notebooky, stolové počítače) s operačným systémom Windows 10 a postupne nahradí aplikáciu pre Windows 8. Aplikácia zatiaľ poskytuje základné funkcionality – prehľad účtov, kreditných kariet a úverov, SEPA platba a Skener.

Tatra banka v roku 2016

Tatra banka nám na tlačovej konferencii prezradila aj to, ako sa darilo ich aplikáciám počas roka 2016. Potešujúcim je nárast používateľov o približne 40%, čo znamená, že sa ich celkový počet zvýšil zo 178 431 na 256 830.

tatra-banka-tlacovka-2017-2.jpg

Medzi najväčšie novinky, ktoré predstavila Tatra banka minulý rok, patrí asistent v zahraničí (informácie o poplatkoch za výber v cudzom bankomate, kurzový lístok, limity výberov, kontakt zo zahraničia), personalizované kampane (jedinečné pre každého zákazníka), kontakty, prehľad investícií v podielových fondoch TAM, IBAN skener, platobné tlačidlo (možnosť platby v obchode cez Tatra Pay), či prehľad majetku a záväzkov. 

Aplikácia Tatra banka aktuálne bojuje o vaše sympatie v ankete Smart Banka 2016. Ak sa zapojíte do verejného hlasovania v tejto ankete, môžete vyhrať nový smartfón Huawei Mate 9, licenciu ESET Family Security Pack a 3 licencie ESET Mobile Security. 

7.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Lendo

  A slovenska nema ani platbu mobilom v obchode namiesto karty…

  • Tomáš Petrík

   Ani CSOB. A ani take nieco ako tu ten spending report.

 • cartmanko

  Tatra je najlepsia. asi by som tam chcel aj pracovat. Bavilo by ma to.

 • Xwert Is

  Za ten mesačný základný poplatok ktorý stojí vedenie účtu sa ani nečudujem…. Za tie prachy čo vyzbierajú za mesiac si takýchto VR urobia koľko chcú… A to sa bavíme len o mesačnom poplatku za účet…

  • Andrej “Ubub”

   Šikovný klient len tým že používa aplikáciu TB a vyberie napr 2x mesačne mobilom cez bankomat, ma vedenie napr.hned za polovicu, nehovoriac o tom že vedenie účtu môže byť aj zadarmo keď má napr. rodinný príslušník účet v TB, atď atd

  • Je pravda, čo píše Andrej nižšie – TB má množstvo vychytávok, za ktorých pozužívanie znižuje mesačný poplatok, niekedy až na 0 EUR

   • hop

    zijes pre to, aby si sledoval o 5 min 12, ci si splnil podmienky banky pre 50% alebo 100% zlavu z uctu? len pre to, aby si mal krasnu-nadhernu appku v mobile? samozrejme, ak clovek nema co robit – tak ma cas sledovat vsetky tie podmienky TB pre zlavu, ja volim menej peknu appku, avsak vedenie uctu za 0€, vybery z akehokolvek bankomatu za 0€, toto je pre mna dolezitejsie

+