MojAndroid

Tatra banka dnes ako prvá banka na Slovensku predstavila demo internetbankingovej aplikácie pre okuliare Microsoft HoloLens a novú verziu aplikácie Tatra banka pre Windows 10. Na tlačovej konferencii v Bratislave Tatra banka ukázala, ako bude vyzerať mobilné bankovníctvo v budúcnosti.

„Budúcnosť nie je možné predpovedať, sme však presvedčení, že je možné sa na ňu do určitej miery pripraviť. Neustály rozvoj nových technológií zásadne ovplyvňuje všetky hospodárske sektory a ani bankovníctvo nie je výnimkou. Dnes je trendom mobilné bankovníctvo, no o pár rokov môže byť situácia iná. Demo aplikácia pre rozšírenú realitu spája viacero prvkov, s ktorými sa v najbližších rokoch pravdepodobne stretneme, a poskytuje nám možnosť predstaviť si, ako budeme v budúcnosti pristupovať k svojim peniazom. Zároveň sme sa rozhodli priniesť aplikáciu pre platformu Windows 10, ktorá klientom prinesie lepšie používateľské prostredie a podporu širšej množiny zariadení,“ uviedol Lukáš Mochňák, vedúci oddelenia rozvoja mobilných aplikácií a webov Tatra banky.

Aplikácia Tatra banka pre okuliare Microsoft Hololens

Aplikácia kombinuje viaceré nové trendy v oblasti digitálnych technológií a bankovníctva, ako sú virtuálny asistent, hlasové ovládanie a rozšírená realita. Aplikácia poskytuje základné  informácie o účte, prehľad pohybov na účte, možnosť zadania platby alebo naskenovanie faktúry pohľadom na QR kód a kontrolu výdavkov prostredníctvom Spending reportu.

tatra-banka-tlacovka-2017-1.jpg

Sprievodcu aplikáciou robí virtuálny asistent, ktorý klientom zároveň zanalyzuje ich výdavky a poradí im s ich s financiami. Aplikácia sa ovláda hlasom a gestami. Na vývoji spolupracovala Tatra banka s firmou Inloop, s.r.o.. Záujemcovia si aplikáciu budú môcť vyskúšať na konferenciách Android RoadshowWindows Roadshow počas roka 2017.

Nová aplikácia Tatra banka pre Windows 10

Aplikácia je dostupná na zariadeniach (smartfóny, tablety, notebooky, stolové počítače) s operačným systémom Windows 10 a postupne nahradí aplikáciu pre Windows 8. Aplikácia zatiaľ poskytuje základné funkcionality – prehľad účtov, kreditných kariet a úverov, SEPA platba a Skener.

Tatra banka v roku 2016

Tatra banka nám na tlačovej konferencii prezradila aj to, ako sa darilo ich aplikáciám počas roka 2016. Potešujúcim je nárast používateľov o približne 40%, čo znamená, že sa ich celkový počet zvýšil zo 178 431 na 256 830.

tatra-banka-tlacovka-2017-2.jpg

Medzi najväčšie novinky, ktoré predstavila Tatra banka minulý rok, patrí asistent v zahraničí (informácie o poplatkoch za výber v cudzom bankomate, kurzový lístok, limity výberov, kontakt zo zahraničia), personalizované kampane (jedinečné pre každého zákazníka), kontakty, prehľad investícií v podielových fondoch TAM, IBAN skener, platobné tlačidlo (možnosť platby v obchode cez Tatra Pay), či prehľad majetku a záväzkov. 

Aplikácia Tatra banka aktuálne bojuje o vaše sympatie v ankete Smart Banka 2016. Ak sa zapojíte do verejného hlasovania v tejto ankete, môžete vyhrať nový smartfón Huawei Mate 9, licenciu ESET Family Security Pack a 3 licencie ESET Mobile Security. 

7.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+