MojAndroid

Motorola one vision je pokračovaním série smartfónov spoločnosti Motorola s platformou Android One. Pod ňu spadajú smartfóny, ktoré fungujú s prakticky čistým Androidom a majú tak zaručenú podporu rýchlych aktualizácií od Google. Motorola one vision však nezaujme iba svojím systémom, ale najmä celkovo fantastickým pomerom ceny a výkonu.

TIP: Pre viac informácií, navštívte oficiálny web www.motorola.sk

Ďalšie časti seriálu:

Náš tip
Motorola one vision a výborný fotoaparát s nočným videním
Náš tip
Motorola one vision a filmový displej s pomerom 21:9
Náš tip
Motorola one vision a veľká batéria s rýchlym nabíjaním
Náš tip
Motorola one vision a prémiový dizajn v strednej triede
Náš tip
Motorola one vision a systém Android One
Náš tip
Motorola one vision a veľký displej v kompaktnom tele

Hardvérová výbava vyššej generácie

Otázkou zariadení strednej triedy je väčšinou to, kde spraví výrobca kompromisy. Častou doménou týchto kompromisov je práve výkon. Lacnejšie čipy sú často pomalšie a nespĺňajú nároky moderných používateľov. To však ani náhodou nie je prípad novinky Motorola one vision, ktorá je šampiónom v pomere ceny a výkonu.

Srdcom telefónu je nový čip Exynos 9609. Ten nie je veľmi rozšírený, no ponúka skutočne nadštandardný výkon. Cítiť to už po pár minútach používania – otváranie aplikácií, ich reakcie a prepínanie medzi nimi sú jednoducho svižnejšie ako pri iných zariadeniach strednej triedy. Osem jadier procesoru ponúka dostatok výkonu a zároveň vedia fungovať vo veľmi šetrnom režime, takže napriek vyššiemu výkonu sa nemusíte obávať nadmernej spotreby energie.

Vysoký výkon však neoceníte iba pri bežných operáciách, ale aj pri tých najnáročnejších úkonoch, ktoré s telefónom budete robiť. Napriek nižšej cenovke je Motorola one vision plnohodnotným smartfónom vhodným aj na tie najnovšie hry. Obľúbený titul PUBG Mobile si môžete zahrať na tých absolútne najvyšších detailov bez akýchkoľvek problémov. A to je niečo, čo nezvládnu ani mnohé oveľa drahšie smartfóny.

Procesoru sekunduje RAM s kapacitou 4 GB. To je vynikajúca hodnota aj pre náročnejší multitasking. Bez problémov môžete prepínať medzi viacerými súčasne spustenými aplikáciami a nebudete obmedzovaní tým, že by sa appky museli znovu načítať. 4 GB RAM potom oceníte aj pri používaní tých najnáročnejších aplikácií, kedy bude všetko fungovať presne podľa vašich predstáv.

Pamäte aj na rozdávanie

Jednou dôležitou súčasťou výkonu telefónu je procesor, druhou zasa pamäť. Nie je to tak dávno, čo bolo bežnou praxou, keď mali telefóny z nižšej triedy 16 GB vnútornej pamäte. To je dnes považované za nedostatok a aj tie najlacnejšie zariadenia majú aspoň 32GB pamäť. Ešte stále nie je bežné, keď má telefón s cenovkou pod 300 EUR 64 GB vnútornej pamäte, no Motorola one vision to posúva ešte ďalej a v štandardnej verzii prichádza s vnútornou pamäťou s kapacitou až 128 GB.

To je skutočne obrovské množstvo pamäte, ktoré bude stačiť aj tým najnáročnejším používateľom. Je to dosť nie len na aplikácie či hry, ale aj fotografie vo vysokom rozlíšení či 4K video, ktoré Motorola one vision umožňuje natáčať. Ak by vám predsa len pamäte nestačilo, k dispozícii je stále aj slot na microSD pamäťové karty s kapacitou až do 1 TB. Vďaka tomu môžete pamäť ľubovoľne rozširovať a všetky potrebné dáte môžete mať priamo vo vašom smartfóne.

TIP: Pre viac informácií, navštívte oficiálny web www.motorola.sk

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola Slovensko.

24.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+