MojAndroid

Motorola one vision je pokračovaním série smartfónov spoločnosti Motorola s platformou Android One. Pod ňu spadajú smartfóny, ktoré fungujú s prakticky čistým Androidom a majú tak zaručenú podporu rýchlych aktualizácií od Google. Motorola one vision však nezaujme iba svojím systémom, ale bez pochýb aj svojím natiahnutým Cinema vision displejom s pomerom strán 21:9.

TIP: Pre viac informácií, navštívte oficiálny web www.motorola.sk

Ďalšie časti seriálu:

Náš tip
Motorola one vision a výborný fotoaparát s nočným videním
Náš tip
Motorola one vision a veľká batéria s rýchlym nabíjaním
Náš tip
Motorola one vision a prémiový dizajn v strednej triede
Náš tip
Motorola one vision a najlepší pomer ceny a výkonu
Náš tip
Motorola one vision a systém Android One
Náš tip
Motorola one vision a veľký displej v kompaktnom tele

Základom je skvelá obrazovka

Hoci displej na Motorole one vision zaujme najmä svojimi rozmermi v každom smere ide o kvalitný panel. Ide o IPS LCD obrazovku s uhlopriečkou 6,3″ a rozlíšením 1080 x 2520 pixelov. Ide o skutočne kvalitný displej, ktorý je vhodný na prácu s akýmikoľvek multimédiami.

Displej ponúka veľmi pekné farby, dostatok detailov na to, aby ste neboli schopní rozpoznať pixely voľný okom a vynikajúce pozorovacie uhly. Je tiež dostatočne jasný na prácu v exteriéri. Naopak, pri používaní v nočnom čase oceníte skvelý nočný režim, ktorý redukuje množstvo modrého svetla, ktoré displej v noci emituje.

Displej, ktorý toho zobrazí viac

Motorola one vision je smartfón, ktorý zaujme už na prvý pohľad. Okrem pekného dizajnu za to vďačí najmä displeju. Ten je nie len veľký a pekný, ale ponúka aj niekoľko špeciálnych vlastností. Už na prvý pohľad je zaujímavý svojimi rozmermi. Uhlopriečka 6,3″ je dnes už síce pomerne bežná, no pomer strán 21:9 rozhodne nie.

Tento displej prináša so sebou celý rad zaujímavých výhod. Tou prvou je obrovské množstvo obsahu, ktoré dokáže displej zobraziť. Vďaka 2520 horizontálnym pixelom dokáže displej zobraziť oveľa viac informácií v portrétovej forme. Presne takto telefón využívame najčastejšie. Či už je to počet riadkov v článku na internete, v tabuľke alebo dokumente, alebo množstvo obrázkov na Instagrame, Motorola one vision vám toho jednoducho zobrazí viac.

Okrem toho, že vám špeciálny Cinema Vision displej umožňuje zobraziť viac obsahu v jednej aplikácii, je ideálny aj na multitasking s dvomi aplikáciami na jednej obrazovke. Pri štandardnom pomere strán 16:9 je niečo podobné skutočne náročné a väčšina používateľov sa tejto možnosti vyhýbala. S extrémne širokouhlým displejom na Motorola one vision však máte k dispozícii oveľa viac priestoru a aj dve aplikácie súčasne fungujú v takmer plnohodnotnom zobrazení.

Samozrejme, širokouhlý displej je ideálny aj na zobrazovanie multimédií. Zážitok zo sledovania videa či filmu na takomto displeji je oveľa pohlcujúcejší ako v prípade klasických displejov. Ak aj náhodou sledujete video, ktoré nemá takýto pomer strán, jednoducho ho môžete displeju prispôsobiť a naplniť tak celý jeho potenciál.

TIP: Pre viac informácií, navštívte oficiálny web www.motorola.sk

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola Slovensko.

21.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+