MojAndroid

Motorola one vision je pokračovaním série smartfónov spoločnosti Motorola s platformou Android One. Pod ňu spadajú smartfóny, ktoré fungujú s prakticky čistým Androidom a majú tak zaručenú podporu rýchlych aktualizácií od Google. Okrem toho však Motorola one vision ponúka aj vlastné softvérové funkcie, ktoré ešte viac zvyšujú komfort pri používaní.

TIP: Pre viac informácií, navštívte oficiálny web www.motorola.sk

Ďalšie časti seriálu:

Náš tip
Motorola one vision a výborný fotoaparát s nočným videním
Náš tip
Motorola one vision a filmový displej s pomerom 21:9
Náš tip
Motorola one vision a veľká batéria s rýchlym nabíjaním
Náš tip
Motorola one vision a prémiový dizajn v strednej triede
Náš tip
Motorola one vision a najlepší pomer ceny a výkonu
Náš tip
Motorola one vision a veľký displej v kompaktnom tele

Čistý Android so všetkými funkciami a rýchlymi aktualizáciami

Motorola je vo svete smartfónov známa tým, že čistý Android od Google nijako zvlášť neupravuje. Optimalizuje ho pre lepšie fungovanie svojich zariadení a pridáva doň niekoľko zaujímavých funkcií, no nevytvára žiadnu robustnú nadstavbu. V prípade smartfónu Motorola one vision ide výrobca ešte o krok ďalej a prináša ten najlepší zážitok z čistého Androidu so všetkými výhodami.

To znamená, že používatelia skutočne pocítia na vlastnej koži, aké je to ovládať systém tak, ako navrhol samotný Google. Bonusom je, že tu nájdete všetky funkcie, ktoré sú typické práve pre čistý Android. Nechýba plná podpora ovládania gestami, vďaka čomu môžete naplno využiť veľký displej Motoroly one vision.

Okrem toho tu nájdete aj funkcie Digitálnej rovnováhy, ktorá vám ukáže, na čo telefón využívate najčastejšie. V prípade záujmu môžete priamo v systéme obmedziť, koľko času chcete maximálne stráviť v konkrétnych aplikáciách. Ušetrený čas potom môžete stráviť oveľa užitočnejšie a prospešnejšie.

Ďalšou obrovskou výhodou platformy Android One je podpora rýchlych aktualizácií systému. Motorola garantuje minimálne dvojročnú podporu veľkých aktualizácií systému a ešte dlhšiu podporu bezpečnostných updateov od Google. Ak si kupujete Motorolu one vision, máte preto istotu softvérovej podpory počas celej doby životnosti telefónu.

Návykové Moto akcie

Aj napriek tomu, že väčšina smartfónov postavených na platforme Android One nemá žiadne extra funkcie od výrobcu, Motorola one vision je v tomto smere o krok ďalej. Nájdeme tu totiž všetky Moto akcie známe aj z ostatných smartfónov Motorola. Extrémne obľúbené gestá pre rýchle zapnutie baterky (dvojité zatrasenie telefónom) či rýchle spustenie fotoaparátu (dvojité zvrtnutie telefónu v zápästí) tak nájdete aj v tomto zariadení.

Okrem toho nechýba skvelá Moto obrazovka. Tá zobrazuje dôležité informácie a upozornenia priamo na tmavom displeji bez potreby jeho rozsvecovania. Stačí, keď telefónom pohnete a okamžite uvidíte všetky dôležité informácie na jednom mieste. Okrem toho, priamo z tejto obrazovky s nimi môžete aj ďalej pracovať, takže sa nikdy nemusia zobraziť v notifikačnej lište.

TIP: Pre viac informácií, navštívte oficiálny web www.motorola.sk

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola Slovensko.

25.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+