MojAndroid

Motorola one vision je pokračovaním série smartfónov spoločnosti Motorola s platformou Android One. Pod ňu spadajú smartfóny, ktoré fungujú s prakticky čistým Androidom a majú tak zaručenú podporu rýchlych aktualizácií od Google. Motorola one vision však nezaujme iba svojím systémom, ale najväčším lákadlom je určite jej vynikajúci fotoaparát s nočným videním.

TIP: Pre viac informácií, navštívte oficiálny web www.motorola.sk

Ďalšie časti seriálu:

Náš tip
Motorola one vision a filmový displej s pomerom 21:9
Náš tip
Motorola one vision a veľká batéria s rýchlym nabíjaním
Náš tip
Motorola one vision a prémiový dizajn v strednej triede
Náš tip
Motorola one vision a najlepší pomer ceny a výkonu
Náš tip
Motorola one vision a systém Android One
Náš tip
Motorola one vision a veľký displej v kompaktnom tele

Motorola one vision: Fotomobil v strednej triede

Najprekvapujúcejšie je na tom to, že Motorola one vision je smartfón za 299 EUR. Aj napriek tejto nízkej cenovke konkuruje novinka oveľa drahším fotomobilom. Základom úspechu je 48MP snímač s optickou stabilizáciou a podporou technológie Quad Pixel, ktorá kombinuje štyri pixely do jedného veľkého. Ten tak vie zachytiť viac svetla a pomáha práve pri fotkách v noci a za slabého osvetlenia.

Vzadu potom nájdeme ešte aj 5MP snímač určený na zachytávanie hĺbky poľa a pomoc pri portrétovom režime. Vpredu nechýba 25MP selfie kamera, ktorá sa zasa postará o skvelé selfiečka. Výsledkom je tak naozaj prepracovaný fotomobil, ktorý si poradí so všetkými situáciami.

Takéto nočné fotky ste v takto lacnom telefóne ešte nevideli

Nočné fotografické režimy sú pomerne novou funkciou, ktorú vo vlajkových lodiach evidujeme ešte iba niekoľko mesiacov. Spravidla ich však nájdeme v telefónoch, ktorých cena sa pohybuje na úrovni 1000 EUR. Motorola one vision však prináša fantastický režim Nočné videnie, ktoré funkcie z niekoľkonásobne drahších telefónov prináša aj do tejto triedy ľudových smartfónov.

Nočné videnie kombinuje hneď niekoľko prvkov – snímač s veľkými pixelmi, optickú stabilizáciu aj softvérové algoritmy, vďaka čomu môžete aj bez statívu spraviť fotografiu s dlhšou uzávierkou a zachytiť oveľa viac svetla aj v noci.

Výsledky stoja rozhodne za to. Motorola one vision vďaka tomuto režimu patrí k hŕstke smartfónov na trhu, ktoré dokážu zachytiť na nočnej fotografii viac svetla, ako je ho v skutočnosti. Až na fotografii potom uvidíte rôzne detaily, ktoré vaše oko v horších svetelných podmienkach ani nerozozná.

Skvelé 4K video aj ďalšie funkcie

Vynikajúce nočné fotografie sú bez pochýb najväčším ťahákom smartfónu Motorola one vision. Vďaka špičkovému 48MP snímaču a optickej stabilizácii sa však môžete tešiť aj na skvelé video, ktoré môžete natáčať až v 4K rozlíšení. Optická stabilizácia sa postará o redukciu otrasov a plynulejšie výsledné video.

V aplikácii fotoaparátu potom nechýba množstvo zaujímavých režimov, ako napríklad Výrez postavy z pozadia, rozostrenie pozadia pri portrétoch, selekcia jednej farby na fotke, pričom ostatné farby sa zmenia na monochromatické či obľúbený režim Kinematograf, ktorý “zamrazí” celý obraz okrem vami zvolenej časti, ktorá sa bude hýbať ako na videu.

Všetky tieto funkcie sú súčasťou elegantnej a responzívnej aplikácie, ktorá umocní zážitok z fotografovania. Okrem iného tu nechýba ani plnohodnotný manuálny režim, ktorý umožní skúseným fotografom využiť potenciál smartfónu Motorola one vision naplno.

TIP: Pre viac informácií, navštívte oficiálny web www.motorola.sk

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola Slovensko.

20.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+