MojAndroid

Motorola one vision je pokračovaním série smartfónov spoločnosti Motorola s platformou Android One. Pod ňu spadajú smartfóny, ktoré fungujú s prakticky čistým Androidom a majú tak zaručenú podporu rýchlych aktualizácií od Google. Motorola one vision však nezaujme iba svojím systémom, ale aj skvelým využitím priestoru na pekný veľký displej, a to napriek relatívne kompaktným rozmerom.

TIP: Pre viac informácií, navštívte oficiálny web www.motorola.sk

Ďalšie časti seriálu:

Náš tip
Motorola one vision a výborný fotoaparát s nočným videním
Náš tip
Motorola one vision a filmový displej s pomerom 21:9
Náš tip
Motorola one vision a veľká batéria s rýchlym nabíjaním
Náš tip
Motorola one vision a prémiový dizajn v strednej triede
Náš tip
Motorola one vision a najlepší pomer ceny a výkonu
Náš tip
Motorola one vision a systém Android One

Veľký displej do jednej ruky

Už nejaký čas pozorujeme v nových smartfónoch trend, ktorým je natiahnutý displej s pomerom strán 18:9. Vďaka tomu majú telefóny displeje s väčšou uhlopriečkou bez toho, aby im dramaticky narástli rozmery. Hoci 18:9 je dnes pri smartfónoch štandard, niektorí výrobcovia posúvajú tento pomer ešte ďalej. Motorola one vision totiž ponúka 6,3″ displej s pomerom strán až 21:9.

To sa prejaví okamžite pri prvom uchopení telefónu do ruky. Displej je dostatočne veľký na to, aby vám pohodlne zobrazil akýkoľvek obsah. Zároveň je ale telefón v ruke veľmi kompaktný. Je široký iba 71,2 mm a pohodlne padne aj do menších ženských rúk. To je niečo, čo sa pri štandardnom displeji o 6,3″ telefóne povedať určite nedá.

Netreba sa preto nechať odradiť veľkou uhlopriečkou displeja. Motorola one vision skutočne patrí medzi telefóny, ktoré sa dajú jednou rukou ovládať skutočne pohodlne. Ideálne tak kombinuje výhody veľkého displeja a kompaktného tela.

Vysoký displej je výhodou

Pomer strán 21:9 síce nie je štandardom, no to neznamená, že so sebou nesie iba nevýhody. Práve naopak – keď sa nad tým zamyslíte, práve vertikálny rozmer je pri smartfóne väčšinou ten najdôležitejší. Vo väčšine prípadov ho držíte práve v režime na výšku – či už je to základná práca v systéme alebo používanie bežných aplikácií.

Práve v nich má displej výhodu – dokáže vám zobraziť oveľa viac obsahu. Či je to množstvo kontaktov v adresári, počet príspevkov na sociálnej sieti, množstvo riadkov v tabuľke či v článku na internete, Motorola one vision vám toho jednoducho zobrazí viac.

Aj napriek veľkej uhlopriečke displeja je tak ovládanie telefónu skutočne pohodlné, a to aj pri dlhodobej práci. Užšie telo ideálne sadne do ruky a prsty vás nebudú bolieť ani po tom, čo telefón z ruky nepustíte aj niekoľko hodín. Vďaka skutočne úzkemu rámiku okolo displeja je zároveň možné pohodlne dočiahnuť aj na notifikačnú lištu a celý veľký displej telefónu tak môžete ovládať bez problémov jednou rukou.

TIP: Pre viac informácií, navštívte oficiálny web www.motorola.sk

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola Slovensko.

26.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+