MojAndroid

Motorola one vision je pokračovaním série smartfónov spoločnosti Motorola s platformou Android One. Pod ňu spadajú smartfóny, ktoré fungujú s prakticky čistým Androidom a majú tak zaručenú podporu rýchlych aktualizácií od Google. Motorola one vision však nezaujme iba svojím systémom, ale aj exkluzívnym dizajnom a spracovaním.

TIP: Pre viac informácií, navštívte oficiálny web www.motorola.sk

Ďalšie časti seriálu:

Náš tip
Motorola one vision a výborný fotoaparát s nočným videním
Náš tip
Motorola one vision a filmový displej s pomerom 21:9
Náš tip
Motorola one vision a veľká batéria s rýchlym nabíjaním
Náš tip
Motorola one vision a najlepší pomer ceny a výkonu
Náš tip
Motorola one vision a systém Android One
Náš tip
Motorola one vision a veľký displej v kompaktnom tele

Exkluzívne spracovanie bez kompromisov

Dnes už neplatí, že telefón v strednej cenovej kategórii nemôže zaujať svojim vzhľadom. Ideálnym dôkazom toho je aj Motorola one vision, ktorá svojím prémiovým spracovaním udrie do očí. Základom je, samozrejme, pekný veľký displej. Ten zaberá takmer celú prednú stranu, dokonca aj výrez je minimalizovaný vo forme priestrelu v ľavej hornej časti.

Používateľ má vďaka tomu k dispozícii oveľa väčšiu plochu displeja na reálne zobrazovanie obsahu. Neruší ho žiadny veľký výrez v strede obrazovky a ani rámik okolo displeja, ktorý je v prípade Motorola one vision skutočne minimálny. Samozrejmosťou je krytie displeja odolným sklom Gorilla Glass, ktoré ho ochráni pred škrabancami a inými nepríjemnosťami.

Rám zariadenia zasa uchováva všetky potrebné ovládacie prvky a konektory, na ktoré sme zvyknutí. Pravá strana obsahuje dvojtlačidlo ovládania hlasitosti a prakticky vrúbkované tlačidlo napájania. To rozoznáte aj za úplnej tmy, pričom ideálne je aj jeho umiestnenie. Pravý palec vám naň prirodzene sadne a ovládanie telefónu tak bude úplne bezproblémové.

Rovnako jednoducho nahmatáte aj skener odtlačkov na zadnej strane, ktorý je dostatočne veľký a ideálne umiestnený. Elegantné je aj logo výrobcu umiestnené priamo v skeneri. Samotná zadná strana je pritom špecifická svojím gradientným spracovaním. V strede je najtmavšia, na zahnutých hranách postupne prechádza do svetlejších odtieňoch. Veľmi pekne je to vidieť v bronzovej farbe, ale aj sýtej modrej.

Pohladí oko i dušu

Motorola one vision je tak skutočne prémiové zariadenie, ktoré svojím dizajnom konkuruje aj tým najdrahším zariadeniam na trhu. Či už ide o prémiové materiály, ktoré sú tu použité, alebo ich spracovanie a finálne prevedenie, one vision je skutočne podarené zariadenie.

Veľkou výhodou je, že výrobca nemyslel iba na dizajn, ale aj jeho funkčnosť. Motorola one vision tak stále ponúka 3,5mm jack pre slúchadlá, ktorý sa zo súčasných smartfónov pomaly vytráca. Výhodou je aj použitie moderného USB-C portu, ktorý síce vídame čoraz častejšie, no v tejto cenovej kategórii stále nie je štandardom.

Pochváliť musíme aj zmysel pre detail. Ten je badateľný najmä na elegantnej zadnej strane s gradientnými farbami, ale aj po celej konštrukcii. Všetky prvky konštrukcie sú dokonale spracované a telefón tak pôsobí vynikajúco na prvý, ale aj druhý či tretí pohľad.

TIP: Pre viac informácií, navštívte oficiálny web www.motorola.sk

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola Slovensko.

23.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+