MojAndroid

Motorola one macro je najnovším z rodiny smartfónov, ktoré výrobca predstavil. Spolu teda ide o 4 modely:

 • Motorola one zoom – najvybavenejší, s trojnásobným optickým priblížením
 • Motorola one vision – s dôrazom na kvalitné nočné fotografie
 • Motorola one action – pre tých, ktorí milujú akčné videá
 • Motorola one macro – fotí poriadne zblízka

Každý z týchto modelov je niečím zaujímavý a všetky majú čo ponúknuť. Spája ich výborná výdrž batérie, vyladený čistý operačný systém Android s obľúbenými funkciami Moto obrazovka a Moto displej a každý z nich ponúka zaujímavé fotografické schopnosti.

Motorola one zoom: Pre tých, ktorí chcú to najlepšie

Najnáročnejší používateľ pravdepodobne siahne po Motorole one zoom. Tá ponúka hneď niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré sú zabalené do veľmi príjemnej ceny, len 429 eur. Za tieto peniaze získate kvalitný fotoaparát s ultra-širokouhlým objektívom a trojnásobným optickým priblížením, OLED displej so zabudovaným skenerom odtlačkov prstov a silnú batériu s kapacitou 4000 mAh.

Motorola one zoom fotoaparat
Motorola one zoom ponúka 4 fotoaparáty na zadnej strane

Motorola one zoom ponúka zaujímavo riešené logo, ktoré sa nachádza na zadnej strane zariadenia. Dokáže totiž svietiť, a tak vás upozorniť na rôzne notifikácie. Oceňujeme tiež vydarený dizajn. Zadná strana tohto zariadenia patrí rozhodne medzi najkrajšie, aké sme doteraz videli. Dizajn podčiarkuje matná povrchová úprava, takže neustálemu čisteniu odtlačkov prstov môžete dať zbohom.

Motorola one zoom skener odtlačkov v displeji
Motorola one zoom a skener odtlačkov prstov v displeji

Prečo kúpiť?

 • Veľmi pekný OLED displej so zabudovaným skenerom odtlačkov prstov
 • Silná batéria a nadštandardná výdrž
 • Vydarený dizajn
 • Kvalitný hlavný fotoaparát, teleobjektív s trojnásobným optickým priblížením a optickou stabilizáciou obrazu, ultra-širokouhlý objektív
 • Cena
Náš tip
Motorola one zoom vs Samsung Galaxy Note 10 | Fotoduel

Motorola one action a Motorola one vision: Skvelý pomer cena/výkon

Tieto modely sú si v mnohom podobné. Oba ponúkajú veľký natiahnutý displej s pomerom strán až 21:9, ktorý je ideálny na sledovanie filmov, ale aj surfovanie po internete. Navyše, vďaka nemu sa tieto smartfóny príjemne držia v ruke. Oba taktiež obsahujú selfie fotoaparát, ktorý je zabudovaný priamo v displeji.

Motorola one action a Motorola one vision

Hlavným rozdielom medzi týmito dvoma smartfónmi je fotoaparát. Motorola one vision ponúka 48 megapixelový hlavný snímač s technológiou Dual Pixel pre lepšie fotografie v noci. Tým tiež pomáha špeciálny nočný režim, ktorý fotografie posúva na úplne inú úroveň. Rovnakým snímačom disponuje aj vybavenejšia Motorola one zoom.

Motorola one vision
Motorola one vision a duálny fotoaparát s nočným režimom
Náš tip
Motorola one action vs one vision: Súboj dvojičiek | Duel

Motorola one action sa zase spolieha na 12-megapixelový hlavný snímač, no hlavným lákadlom je ultra-širokouhlý objektív s uhlom záberu až 117 stupňov. Pomocou neho dokážete nahrávať akčné širokouhlé videá. Objektív je otočený o 90 stupňov, čo znamená, že pri natáčaní držíte smartfón klasicky – vo vertikálnej polohe, nemusíte ho otáčať na šírku. Čerešničkou na torte je skvelá elektronická stabilizácia, ktorá zabezpečí plynulý obraz bez trhania či sekania.

motorola one action fotoaparat
Trojitý fotoaparát Motorola one action sa skladá z hlavného snímača, ultra-širokouhlého a snímača hĺbky poľa

Prečo kúpiť?

 • Čistý a rýchly operačný systém Android
 • Natiahnutý displej s pomerom strán 21:9
 • Príjemné rozmery, hlavne šírka
 • Výborná výdrž
 • Skvelý pomer cena/výkon
 • Kvalitný hlavný fotoaparát (Motorola one vision)
 • Možnosť natáčať širokouhlé video (Motorola one action)

Odporúčaná cena Motoroly one vision je 259 eur, Motorola one action je ešte o 50 eur lacnejšia.

Motorola one macro: Najmladší do partie s dôrazom na detail

Každá nová Motorola z radu one je niečím zaujímavá. Motorola one zoom sa spolieha na skener odtlačkov prstov v displeji či trojnásobné optické priblíženie. Motorola one vision zase na natiahnutý displej a kvalitný fotoaparát s nočným režimom, s Motorolou one action dokážete vytvoriť kvalitné akčné širokouhlé videá. Najnovším v partii je najnovšia Motorola one macro, ktorá stavila na makro fotografie.

Motorola one macro fotoaparaty
Fotoaparát Motorola one macro

A tie vie vyhotoviť naozaj výborne. Makroobjektív dokáže zaostriť na takú vzdialenosť, o ktorej sa môže ostatným smartfónom len snívať. Pomocou Motoroly one macro budete objavovať nový svet maličkostí, o ktorom ste možno doteraz ani nevedeli. A to najlepšie nakoniec, odporúčaná cena tohto smartfónu je len 229 eur.

Prečo kúpiť?

 • Čistý a rýchly operačný systém Android
 • Lákavá cena
 • Makro fotografie
 • Silná batéria a výborná výdrž

ModelMotorola one zoomMotorola one visionMotorola one actionMotorola one macro
Rozmery158 x 75 x 8.8 mm160.1 x 71.2 x 8.7 mm160.1 x 71.2 x 9.2 mm157.6 x 75.4 x 9 mm
Hmotnosť190 gramov180 gramov176 gramov186 gramov
Cena429 eur259 eur199 eur229 eur
DisplejSuper AMOLED, 6,39", 19,5:9, 2340 x 1080pIPS, 6,3", 21:9, 2520 x 1080pIPS, 6,3", 21:9, 2520 x 1080pIPS, 6,2", 19:9, 1520 x 720p
ČipsetSnapdragon 675Exynos 9609Exynos 9609Mediatek Helio P70
RAM4 GB4 GB4 GB4 GB
Úložisko128 GB + microSD128 GB + microSD128 GB + microSD64 GB + microSD
Fotoaparát48 MP + 8 MP + 15 MP + 5 MP48 MP + 5 MP12 MP + 16 MP + 5 MP13 MP + 2 MP + 2 MP
Batéria4000 mah3500 mAh3500 mAh4000 mAh

Ktorý vybrať a prečo?

Rozhodovanie medzi týmito zariadeniami je značne ovplyvnené cenou a samozrejme aj funkciami. Pri všetkých sa môžete spoľahnúť na čistý a rýchly Android, veľmi slušný fotoaparát a nadštandardnú výdrž batérie. Motorolu one zoom by sme odporučili používateľom, ktorí radi fotografujú a s fotoaparátom aj experimentujú. Ultra-širokouhlý objektív spolu s teleobjektívom zabezpečia neskutočnú voľnosť a variabilitu. Ak patríte medzi fanúšikov najnovších technológií a trendov, Motorola one zoom je pre vás to pravé.

Motorola one vision vs one action-5

Zameranie Motoroly one action je jasné. Pre akčných používateľov bude z tejto štvorice najlepšou voľbou. Minimálne pre tých, ktorí radi natáčajú svoje kúsky na video. Za hovorí aj príjemná cena.

Náš tip
Motorola one zoom vs Motorola one vision vs Motorola one action | Porovnanie

Motorola one vision poslúži výborne tým, ktorí radi fotografujú, no nepotrebujú všetky najnovšie vychytávky. No na kvalitu fotografií sa chcú spoľahnúť. A s Motorolu one vision jednoznačne môžu.

Pokiaľ hľadáte najlacnejší smartfón, zaujme vás Motorola one macro. Avšak cena nie je jediné, na čo by ste sa mali pozerať. Tento smartfón vám ponúkne skvelú výdrž batérie, slušný fotoaparát a hlavne nové možnosti fotografovania blízkych objektov.

Tento článok vznikol v spolupráci s Motorola.

29.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+