MojAndroid

Motorola už dlhšiu dobu ponúka Android one smartfóny pod jednoduchým označením one. Tie najnovšie tvorí trojica smartfónov Motorola one zoom, Motorola one vision a Motorola one action. Každý z nich vyniká niečím iným a je určený pre iného používateľa. V nasledujúcom článku si porovnáme ich vlastnosti a povieme si, pre koho je ktorý model určený.

Motorola one action a Motorola one vision

Konštrukcia a dizajn

Motorola one vision a one action ponúkajú bezrámčekový dizajn s dierou v displeji pre selfie kameru v ľavom hornom rohu. V prípade one zoom je selfie kamera umiestnená v klasickom malom výreze. Zadná strana one vis ion a one zoom je zo skla. Motorola one action má zadnú stranu z plastu, čo síce nepôsobí elegantne, ale z pohľadu odolnosti ide o lepšie riešenie. One vision kryje tvrdené sklo Gorilla Glass, pre one action nie je špecifikované a v prípade one zoom je to Panda King Glass.

Motorola one zoom fotoaparát

Všetky spomenuté modely nemajú bližšie upresnenú odolnosť voči obliatiu vodou. Z pohľadu odolnosti by na tom mala byť najlepšie Motorola one action a z pohľadu dizajnu Motorola one zoom. Ponúka totiž netradičné rozmiestnenie snímačov fotoaparátu do mriežky, čím okamžite každého zaujme. Najľahším modelom je one action so 176 gramami a najťažším one zoom s váhou 190 gramov.

Displej a audio výbava

Displeje Motoroly one vision a one action využívajú IPS technológiu, majú 6,3 palcov a rozlíšenie 2520 × 1080 pixelov. V prípade one zoom ide o Super AMOLED displej s uhlopriečkou 6,39 palcov a rozlíšením 2340 × 1080 pixelov. Rozlíšenie a hustota pixelov je síce v prípade Motoroly one zoom menšia, ale vďaka OLED displeju a väčšiemu displeju bude na nej sledovanie videí príjemnejšie. A narozdiel od predošlých dvoch modelov ponúka aj snímač odtlačkov priamo v displeji.

Všetky smartfóny majú 3,5 mm audio jack, FM rádio a v prípade one vision a one action avizuje výrobca aj podporu Dolby Audio. Pre bezdrôtový prenos zvuku poslúži Bluetooth vo verzii 5.0.

Výkon, pamäť a systém

Všetky modely majú 4 GB RAM, vnútornú rozšíriteľnú pamäť o kapacite 128 GB a čistý systém Android 9.0 Pie vo verzii Android One. Vďaka nemu by malo byť pre výrobcu jednoduchšie a rýchlejšie distribuovať jeho ďalšie verzie. Modely sa ale líšia použitými čipsetmi. V prípade Motoroly one vision a one action to je 10 nm čipset Exynos 9609.

Motorola one vision vs one action-5

U one zoom nájdeme konkurenčný 11 nm Qualcomm Snapdragon 675. Ten poskytne lepší grafický výkon, ale kvôli staršiemu výrobnému procesu má aj vyššiu spotrebu. Mobilní hráči ale dajú určite prednosť Motorole one zoom.

Fotoaparát

Najväčší rozdiel medzi modelmi nájdeme pri fotoaparáte. V prvom rade v počte snímačov. Motorola one vision má dva snímače, one action tri a najnovší one zoom dokonca štyri. Počet snímačov samozrejme nerozhoduje o kvalite fotoaparátu. Je to aj prípad Motoroly one vision, ktorá má kvalitnejší fotoaparát než one action. Ponúka totiž 48-megapixelový snímač so svetelnosťou f/1.7 a optickou stabilizáciou.

Hlavný snímač Motoroly one action má iba 12 megapixelov, svetelnosť f/1.8 a chýba mu optická stabilizácia. Nadšencom akčných videí ale ponúka ultraširokouhlý snímač so 117-stupňovým uhlom záberu.

Motorola one zoom cosmic purple

Ani jeden z nich ale nestačí na Motorolu one zoom. Okrem rovnakého 48-megapixelového snímača ako má one vision, ponúka aj ultraširokouhlý snímač, hĺbkový snímač a hlavne 8-megapixelový telefoto snímač s 3x optickým zoomom a optickou stabilizáciou. Ak je vašou prioritou fotoaparát, tak Motorola one zoom je jasná voľba.

Batéria a cena

Modely Motorola one vision a one action sú osadené batériou s kapacitou 3500 mAh. U one vision ju môžete nabíjať rýchlym nabíjaním s výkonom 15 W a u One Action je výkon 10 W. Najlepšie v tomto porovnaní ale vychádza Motorola one zoom. Tá má batériu s kapacitou 4000 mAh a rýchle nabíjanie s výkonom 15 W. Prehráva ale cenou, ktorá sa pohybuje na úrovni 400 eur. V prípade one vision to je 300 eur a u one action iba 260 eur.

motorola one action akcna kamera

Verdikt

Jednoznačným víťazom porovnania je Motorola one zoom, ktorá ponúka najzaujímavejší dizajn, najlepší displej, najväčší výkon, batériu a najlepší fotoaparát. Je zároveň ale najdrahším modelom. Z pohľadu ceny, odolnosti a natáčania širokouhlých videí je najlepším riešením one action. Zlatou strednou cestou by mohol byť one vision.

Porovnávacia tabuľka:

Náš tip
V príprave je ďalšia Motorola one, bude zameraná na makro fotografie
16.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+