MojAndroid

Motorola v tomto roku nezaháľa a predstavuje doslova jeden telefón za druhým. Veď len nedávno sme sa dočkali skvelo vybavenej novinky Motorola one zoom a už teraz sa objavujú špekulácie o ďalšom pripravovanom telefóne. Má niesť názov Motorola one macro a zaradí sa k už celkom početnej rodinke “one” zariadení.

Makro fotografie v nižšej strednej triede

Podľa všetkého pôjde o telefón nižšej strednej triedy, ktorý sa bude snažiť zaujať najmä svojou priaznivou cenou. Podľa informácií portálu AndroidAuthority, toto zariadenie už stihlo prejsť cez FCC certifikáciu, ktorá nám odhalila jeho základné špecifikácie. Dostane LCD displej s pomerom strán 19:9 a rozlíšením 1520 x 720 pixelov. Uhlopriečka tohto panela zatiaľ známa nie je, no bude sa pohybovať niekde v okolí 6 palcov. V útrobách smartfónu Motorola one macro má byť ukrytý jeden z procesorov MediaTek Helio P60 či Helio P70.

Motorola one action a Motorola one vision

Ten má spolupracovať s 3 alebo 4 GB operačnej pamäte, pričom interné úložisko má ponúknuť 32 alebo 64 GB voľného miesta. K tomu všetkému treba počítať aj s batériou o kapacite 4000 mAh a dedikovaným snímačom na vytváranie makro záberov. Nič bližšie však, nanešťastie, o fotoaparátoch nevieme, a na tieto informácie si ešte budeme musieť chvíľku počkať. Čakať ale nemusíme na fotografiu prednej strany tohto zariadenia, ktorá sa už objavila na stránke XDAdevelopers.

Na tejto fotke nás nepochybne najviac zaujali farebné hardvérové tlačidlá. Tie by inak mali ladiť so zadnou stranou smartfónu. Motorola one macro má byť dostupná vo viacerých farebných verziách vrátane verzie “cosmo” a “iron”. Prekvapivé je, že novinka zrejme nebude zaradená do programu Android One. Má však obsahovať Android 9.0 Pie spolu s funkciami, na ktoré sú používatelia zariadení od tohto výrobcu zvyknutí.

Náš tip
Motorola one action vs one vision: Súboj dvojičiek | Duel
12.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+