MojAndroid

Spoločnosť Motorola prinesie každoročne množstvo zaujímavých smartfónov. Tohto roku medzi ne patrili aj vlajkové lode spoločnosti, konkrétnejšie Motorola edge a Motorola edge+.

V roku 2020 sme sa dočkali aj zaujímavého vyklápacieho smarfónu Motorola razr 5G s ohybným displejom. S novými smartfónmi prichádzajú aj aktualizácie a my vám preto prinášame prehľad smartfónov, ktoré dostanú aktualizáciu na Android 11 a Android 10.

Motorola to s aktualizáciami myslí naozaj vážne

Prvým smartfónom, ktorý dostane Android 11 bude Motorola edge. Aktualizácia by mala prísť v priebehu prvého štvrťroka 2021. Nainštalovať si ju budú môcť používatelia v Rumunsku, na Slovensku, v Českej republike, Bulharsku, Srbsku a na Ukrajine.

Motorola edge+ titulka

Druhým smartfónom, ktorého používatelia môžu očakávať aktualizáciu systému, je Moto G Pro. Ten by sa mal dočkať aktualizácie v rovnakom čase, ako vyššie spomenutý model, teda v prvom štvrťroku 2021. Aktualizácia sa týka Rumunska, Slovenska, Českej republiky, Bulharska a Srbska.

Smartfón Motorola one macro dostane v prvom štvrťroku budúceho roku taktiež aktualizáciu. Systém bude aktualizovaný na Android 10 a dostanú ju používatelia nachádzajúci sa v Rumunsku, na Slovensku, v Českej republike, Bulharsku, Srbsku a na Ukrajine. Tlačová správa uvádza, že Android 10 dostane ešte jedno zariadenie, konkrétnejšie Moto G8 Power Lite, no táto aktualizácia sa týka len srbských používateľov.

Motorola taktiež zverejnila aktualizované balíčky zdrojových kódov pre väčšinu svojich telefónov s cieľom urýchliť vytváranie custom ROM a obnovovacích priečinkov.

Ako je na tom konkurencia?

V porovnaní so smartfónmi Motorola sú na tom niektoré modely podstatne lepšie. Ak by sme vylúčili smartfóny Pixel, ktoré dostanú aktualizácie medzi prvými a smartfóny OnePlus, z ktorých niektoré už s Androidom 11 prišli na trh, ostáva nám tu Samsung, ktorý aktualizuje podstatne viac svojich modelov. Vlajkové lode tohto výrobcu by sa mohli aktualizácie dočkať ešte v tomto roku.

Samsung Galaxy S20 (11)

Viac smartfónov ako Samsung plánuje aktualizovať spoločnosť Xiaomi, no môže za to aj väčšie množstvo vydaných modelov. Aktualizáciu by mali dostať zariadenia z modelového radu Mi 10 a rovnako aj veľké množstvo Redmi smartfónov.

Huawei žiaľ stratil nadobudnutú popularitu, no aj napriek tomu bude niekoľko jeho smartfónov na Android 11 aktualizovaných. Patria medzi ne napríklad modely z radu P40, P30, smartfóny Mate X, Mate Xs a ďalšie.

Zaujímavým konkurentom je aj Nokia, ktorá aktualizuje na najnovšiu verziu systému Android takmer všetky svoje zariadenia. Medzi prvé by mali patriť modely Nokia 2.2, Nokia 5.3 a Nokia 8.1, ktoré by mohli aktualizáciu dostať koncom tohto, respektíve začiatkom budúceho roka.

Viac informácií o tom, ktoré smartfóny čaká v blízkej dobe aktualizácia systému sa dočítate v našom zozname.

Náš tip
Nokia: Toto je zoznam smartfónov, ktoré dostanú aktualizáciu na Android 11

30.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+