MojAndroid

Mnohí z vás si už určite všimli, že na náš web sme nedávno zavesili predbežný, odhadovaný rozpis aktualizácií na Android 11. Ten sa týka hneď viacerých známych výrobcov smartfónov.

Predchádzajúce údaje boli nahradené tými oficiálnymi

Zatiaľ čo spomínaný zoznam obsahuje z drvivej väčšiny iba zariadenia, ktoré sa odhadujú na update, spoločnosť Nokia, respektíve HMD Global oficiálne uverejnila plány aktualizácií na najnovšiu verziu nášho obľúbeného operačného systému.

nokia 5.3
Smartfón na obrázku: Nokia 5.3

Predtým sme sa však venovali aj čisto Nokii, no tento článok neobsahoval výhradne oficiálne potvrdené údaje. Poďme sa teda pozrieť, ktoré modely a kedy dostanú aktualizáciu na čerstvý Android 11.

Spoločnosť Nokia vytvorila jednoduchý a prehľadný zoznam, ktorý hovorí o zariadeniach, ktoré s určitosťou spomínaný update na najnovší Android 11 získajú.

Android 11 získa väčšina smartfónov Nokia

Medzi úplne prvými sa budú nachádzať smartfóny Nokia 2.2, Nokia 5.3 a Nokia 8.1. Tie dostanú aktualizáciu už koncom terajšieho roka, respektíve začiatkom toho budúceho.

Ďalej je podľa webového portálu Android Community známe, že podobne na tom sú aj telefóny Nokia 1.3, Nokia 4.2, Nokia 2.4, Nokia 2.3 a Nokia 3.4. V časovom rozmedzí medzi januárom až júnom 2021 sa aktualizácie dočká Nokia 3.2, spolu s modelmi Nokia 7.2 a Nokia 6.2.

nokia android 11 aktualizácie rozpis

Nasledovať bude Nokia 1 v kombinácii s Nokiou 9 Pureview, ktorá je akousi ikonou. Je preto zvláštne, že sa práve tento špičkovejší telefón dočkane aktualizácie na Android 11 až neskôr. Spomenieme, že tieto informácie sú známe vďaka obrázkovému harmonogramu od samotného HMD Global.

Ten jasne a zreteľne ukazuje, ktoré zariadenia sa dočkajú systému Android 11. Tieto smartfóny sú pritom rozdelene do kvartálových sekcií, v priebehu ktorých sa očakáva príchod aktualizácie.

Smartfón na obrázku: Nokia 8

Nájde sa medzi vami niekto taký, kto používa mobilný telefón značky Nokia? Aké sú vaše skúsenosti s aktualizáciami? Ste s nimi spokojní? Svoj názor nám pokojne napíšte nižšie do diskusie.

Program Android One, do ktorého je množstvo modelov s logom Nokie zapojených, by si predsa mal vykonávať svoju prácu. Tou sú pravidelné updaty a aspoň dve veľké aktualizácie, ktoré menia aj verziu celého operačného systému Android.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
11.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+