MojAndroid

Nokia, ktorú vlastní spoločnosť HMD Global, už tradične zverejňuje časovú os aktualizácií svojich smartfónov na nový operačný systém Android. Zároveň výrobcu chválime za to, že sa príkladne stará aj o celé portfólio, nie len o tie najlacnejšie modely. Spoločnosť teraz zverejnila mapu aktualizácií zariadení na Android 11.

Plán aktualizácií na Android 11 výrobca stiahol

Publikovaný ale nebol dlho, po krátkej dobe bol plán stiahnutý, informoval portál GSMArena. Dôvod tohto rozhodnutia známy nie je. Domnievame sa, že v publikácii boli nejaké chyby a preto ju výrobca stiahol s cieľom chyby opraviť.

Informácie sa ale zachovali a tak sa môžeme pozrieť na to, ktorý model kedy dostane Android 11. Tieto informácie ale definitívne nie sú, pravdepodobne sa v nich niečo zmení.

nokia android 11 aktualizcacie

3 kvartály aktualizácií, dostane sa aj na staršie modely

Aktualizácie sú rozdelené do troch kvartálov. Prvá vlna zariadení bude pravdepodobne aktualizovaná do konca roka 2020. Patria medzi ne zväčša novšie a lepšie vybavené modely. Ide o Nokiu 8.3 5G, 2.2, 5.3 a 8.1. Aktualizácia sa môže oneskoriť, v tom prípade môžeme počítať so začiatkom roka 2021.

V prvom kvartáli 2021 dostane aktualizáciu na Android 11 ďalšia pätica modelov – Nokia 1.3, 4.2, 2.4, 2.3 a 3.4. Na prelome prvého a druhého kvartálu 2021 dostanú update ďalšie modely – Nokia 3.2, 7.2 a 6.2. Poslednými zverejnenými modelmi, ktoré budú aktualizované (v druhom kvartáli 2021), sú Nokia 1 Plus a Nokia 9 PureView. Práve tento model je stále najvybavenejším zariadením výrobcu, aj keď nie najnovším. Predstavený bol vo februári 2019. Nástupcu sa stále nedočkal.

Finálna podoba tohto zoznamu pravdepodobne príde čoskoro, aj s potrebnými úpravami. Počítame s tým, že zmeny budú skôr kozmetického charakteru.

Náš tip
Android 11: Kedy dostane novú verziu operačného systému váš smartfón?

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+