MojAndroid

Značka Motorola je u nás na Slovensku už pomerne dlhšiu dobu kvalitne usadená. Svojimi smartfónmi neprestáva príjemne prekvapovať a aj preto si získava stále viac záujemcov na svoju stranu.

Parametre:

ProcesorQualcomm Snapdragon 665
Operačná pamäť4 GB
Ukladací priestor128 GB
Displej6,4-palcov, LCD IPS, 1080 x 2300 pixelov, pomer strán 19,5:9
Zadné fotoaparátyPrimárny 48 MP (f/1.7) + ultra širokouhlý 16 MP, (f/2.2), 117-stupňový uhol pohľadu + 2 MP (f/2.2) makro + ToF 3D senzor
Predný fotoaparát20 MP (f/2.0)
Operačný systémAndroid 10 (prakticky čistá verzia, bez nadstavby)
Batéria4 000 mAh
Konektivita4G LTE, Bluetooth 5.0, WiFi, NFC, USB-C, USB OTG, GPS, Glonass, 3,5 mm audio jack, skener odtlačkov prstov, hybridný slot na nanoSIM a microSD

Vďačiť môžeme nielen slušne fotografujúcim snímačom, veľkému displeju a objemnej batérii, ale aj prekvapeniu v podobe integrovaného stylusu. Stojí ale smartfón strednej triedy so stylusom za to?


Časti recenzie:

Motorola moto g pro v slovenských obchodoch:

Konštrukcia a dizajn: Prakticky totožný vzhľad s ďalšími modelmi

Motorola moto g pro je vcelku veľké a robustné zariadenie. Prednej strane dominuje hneď 6,4-palcový displej. Pred pár mesiacmi by som povedal, že sa vyznačuje aj skutočne minimálnymi rámčekmi v okolí obrazovky, no na dnešné pomery sú už predsa len o niečo hrubšie.

Motorola moto g pro zadná strana

Vzhľadom na to, že ide o smartfón strednej triedy, sa určite nikto nebude sťažovať. Počas používania si ich ani nevšimnete, aj keď spodná brada je stále na pohľad trochu hrubšia. Úprimne, telefón v ruke pôsobí ešte mohutnejším dojmom.

Preto som si myslel, že to bude kvôli nadpriemernej kapacite batérie. Tomu koniec koncov tak nie je a jej kapacita činí dnes už iba priemerných 4 000 mAh. O nej si povieme niečo kúsok neskôr.

  • Rozmery: 158,6 x 75,8 x 9,2 milimetrov
  • Hmotnosť: 192 gramov

Prejdime teraz na zadnú stranu smartfónu. V našom prípade má tmavomodrý nádych, pričom od vrchného, čierneho sfarbenia, k spodku bledne do svetlejšej modrej. Tento efekt do stratena sa mi naozaj zapáčil u viacerých telefónov.

Motorola moto g pro predná strana

Nuž, nedočkáme sa žiadneho skleneného materiálu. Sklo pokrýva iba displej a s najväčšou pravdepodobnosťou aj šošovky fotoaparátov. Inak je celučičký mobil lesklý, plastový. Škrabance sa na zadnej strane objavia pravdepodobne už po pár dňoch používania, no k zabráneniu ich vzniku predsa slúžia ochranné obaly.

V strede hornej časti nájdeme skener odtlačkov prstov, ktorý hostí aj logo výrobcu Motorola. Na takúto vernú kombináciu som už v prípade smartfónov tejto značky zvyknutý. Samotný skener je rýchly a presný. Omyly počas skenovania odtlačku nastali iba veľmi zriedka a telefón bol vždy do jednej sekundy odomknutý.

Motorola moto g pro zadná strana

Vľavo hore potom uvidíme trojicu kamier, LED blesk, laserové PDAF ostrenie a informácie o primárnom fotoaparáte. Na spodku samozrejme nechýbajú údaje, ako napríklad o pôvode vzniku mobilného telefónu.

Pravá bočná hrana je doplnená o tlačidlá na ovládanie hlasitosti, v kombinácii s tlačidlom, slúžiaceho na vypnutie a zapnutie. Naľavo sa potom nachádza iba slot na dve nanoSIM karty, respektíve kombináciu jednej nanoSIM a pamäťovej microSD karty. Hore nájdeme iba dierku na sekundárny mikrofón.

Ten primárny sa nachádza na dolnej hrane, kde mu spoločnosť robí aj moderný USB-C port na nabíjanie a prenos dát, spolu s primárnym reproduktorom a 3,5 mm audio jackom na drôtové slúchadlá, ktorý rozhodne poteší.

Displej: Potešil by vyšší maximálny jas

Ako som už vyššie okrajovo spomenul, Motorola moto g pro sa vyznačuje 6,4-palcovou obrazovkou typu IPS LCD. Jej rozlíšenie činí 1080 x 2300 pixelov, respektíve FullHD+. Za takéto rozlíšenie môžme byť veľmi radi, keďže som už mnohokrát bol v prípade cenovo podobných zariadení svedkom nasadenia iba HD+ panela.

Motorola moto g pro displej

Pozorovacie uhly sú na danú triedu priam excelentné a v tomto ohľade som problém nemal. Možno iba v špecifických náklonoch to bolo trošku horšie, no nešlo o nič závažné. Čo ma však celkom mrzí, je maximálny jas displeja. V exteriéri bude potrebné si mobil cloniť rukou.

Minimálny jas je na tom už o čosi lepšie, vo večerných hodinách napomáha aj filter modrého svetla, ktorého automatické zapnutie a vypnutie je možné veľmi jednoducho nastaviť podľa času západu a východu slnka. Stále však nečakajte také podanie farieb a čiernej, ako v prípade AMOLED displejov. Na tie LCD nemajú.

Farebné podanie však chválim a myslím si, že je skutočne podarené. Jeho miernu úpravu je možné vykonať v nastaveniach zobrazovania. Z počiatku som sa tešil, či panel nemá vyššiu obnovovaciu frekvenciu, no dočkáte sa iba klasických 60 Hz.

V pravom hornom rohu nájdeme výrez typu “hole-puch” pre prednú “selfie” kameru. Tento typ výrezu mi príde veľmi akceptovateľný a počas používania som si ho prakticky ani nevšímal. Reakcia na dotyky bola úplne v poriadku.

Motorola moto g pro so stylusom

Pokiaľ ide o softvérové vymoženosti, rád by som spomenul možnosť úpravy sýtosti farieb či takzvanú “Moto obrazovku”, ktorá povoľuje jednoduchý Always-On displej (ktorý však kvôli LCD panelu nie je vôbec efektívny) či funkciu “Vnímavej obrazovky”. Tá zistí, či sa práve na telefón pozeráte. V čase očného kontaktu ostane vždy zapnutá, aj napriek obmedzeniu, v podobne nastaveného časového limitu obrazovky.

Multimédiá: Perfektný spoločník na hudbu či videá

O tom, že Motorola moto g pro je priam určená na konzumovanie mediálneho obsahu, som presvedčený. Naznačuje tomu aj dvojica hlasitých reproduktorov. Jeden z nich sa nachádza na spodnej strane mobilného telefónu, druhý je zas umiestnený vo vrchnej časti obrazovky v podlhovastej mriežke.

Motorola moto g pro displej

Slúži zároveň aj ako slúchadlo na telefonické hovory, no jeho zvukové podanie mi príde o čosi hlasnejšie, ako maximálna hlasitosť toho spodného reproduktora. Na druhú stranu sa však orientuje viac na výšky, zatiaľ čo ten druhý má trochu hlbšie tóny.

Nečakajte však žiadne výrazné basy. Tešiť sa je  ale možné na skutočne čistý a hlasitý zvuk. Tým pádom neprepočujete žiadne prichádzajúce hovory či notifikácie. Počas sledovania videí budete mať zo zvuku skvelý zážitok, čomu napomáha aj veľká obrazovka.

Mnohí nakoniec siahnu po slúchadlách, či už drôtových, alebo bezdrôtových. Zvukový výstup v tomto prípade je taktiež bezproblémový a vďaka integrovaným funkciám od Motoroly je možné si zvukové podanie reproduktorov a pripojených slúchadiel doladiť, pomocou prednastavených režimov, alebo aj vďaka manuálnemu ekvalizéru. Tento krok od výrobcu rozhodne chválim.

Výkon a pamäť: Za konkurenciou mierne zaostáva

Vzhľadom na to, že za pomerne nízku cenu sme dnes svedkami použitia veľmi výkonných procesorov v smartfónoch, mnohí môžu byť v tomto prípade trochu sklamaní. Dôvodom nie je ani tak použitý čipset, ktorým sa mimochodom stal Snapdragon 665 od amerického giganta Qualcomm, ale skôr viditeľný výkon v praxi.

Motorola moto g pro screenshot vykon

Prostredie mi mnohokrát neprišlo najrýchlejšie reagujúce a takmer vždy som bol svedkom zasekaných a nedokonalých animácií. 4 GB operačnej pamäte síce postačia, no príde mi, akoby jej telefón mal menej. 128 GB interný úložný priestor je potom viac ako dostatočný.

Poteší aj prítomnosť podpory pre rozšírenie internej pamäte o microSD kartu. Otváranie aplikácii je rýchle, tak ako aj multitasking, no podanie grafického akcelerátora Adreno 610 ma úprimne sklamalo. Celkom biedne to je aj v stredne náročných až náročných hrách, kde som bol svedkom zníženej snímkovej frekvencie.

Motorola moto g pro screenshot vykon

Motorolu moto g pro tak odporúčam používať na hocijaké iné činnosti, ako hranie hier a ďalšie, graficky náročné procesy. Každodenné používanie ale nie je nijako obmedzené a pokiaľ by sa vám trhané animácie nepáčili, pokojne si ich môžete po povolení vývojárskych nastavení skrátiť, respektíve úplne vypnúť.

V tejto časti recenzie by som rád spomenul aj integrovaný herný režim, ktorý vám povolí hranie hier bez prerušovania notifikáciami. Blokovať môžete prichádzajúce upozornenia, vrátanie niektorých telefónnych hovorov. Zakázať je možné zapnuté Moto akcie, o ktorých si niečo viac povieme v následujúcej časti článku.

Poteší aj možnosti deaktivácie adaptívneho jasu, tak ako aj schopnosť vylepšenia zvukového podania. Na záver je v hernom režime prítomné drobné tlačítko, prostredníctvom ktorého sa môžete dostať do rôznych sociálnych sietí, priamo počas hrania hry.

V aplikácii AnTuTu Benchmark smartfón Motorola moto g pro dosiahol 163 203 bodov.

Motorola moto g pro screenshot antutu vykon

Operačný systém: Perfektné riešenie pre čistý Android

Ako je už pre značku Motorola dlhú dobu známe, na svojich zariadeniach ponúka čistý Android, bez prítomnosti akejkoľvek používateľskej nadstavby navyše. Pre drvivú väčšinu ľudí ide iba o výrazné plus a musím uznať, že vždy by som uprednostnil čistý Android, oproti nejakej náročnej nadstavbe, ktorá mení náš obľúbený operačný systém až takmer k nepoznaniu.

Motorola moto g pro aplikácie

Výrobca si pre nás už klasicky prichystal iba dodatkovú aplikáciu s Moto funkciami, ktoré som si počas testovania hociktorej Motoroly zamiloval. Spomeniem napríklad možnosť spustenia fotoaparátu dvojitým prevrátením zariadenia. Dvojitým pohybom vpred a vzad je potom možné rýchlo zapnúť LED blesk, napríklad v tmavých priestoroch. Potiahnutím tromi prstami po displeji zhora nadol vyhotovíte snímku obrazovky.

Existuje aj možnosť, ktorá povoľuje zapnutie režimu nerušiť v prípade, ak položíte smartfón displejom nadol. Keď by vám niekto volal, môžete hlasité vyzváňanie vypnúť už po zdvihnutí telefónu zo stola. Pre tých odvážnejších, ktorí nepoužívajú zabezpečenie obrazovky, je možné mobil ihneď odomknúť jeho uchopením do ruky.

Aj takéto, a ešte mnohé ďalšie vymoženosti ponúka prídavok Moto Akcie v prakticky čistom Androide. Kiežby sa od tejto spoločnosti inšpirovalo hneď viacero výrobcov smartfónov a nepridávalo svoje funkcie iba prostredníctvom grafických nadstavieb. Ide to predsa aj takouto šikovnou, systémovou aplikáciou.

V operačnom systéme mimochodom nenájdete žiadne predinštalované, potenciálne nechcené aplikácie, čo je iba ďalším plusom pre milovníkov čistého Androidu. Nájdu sa tu iba skutočné drobnosti, ako napríklad pre Motorolu už typický, kruhovitý widget s hodinami.

Stylus: Drobný, milý bonus, ktorý až tak veľa neponúkne

Keďže Motorola moto g pro disponuje integrovaným perom stylus, potrebný je aj nejaký ten softvér, v ktorom by ho bolo možné pokročilejšie využiť.

Stylus Motorola moto g pro
Fotené s Motorolou moto g pro

Preto ma teší, že aspoň po vytiahnutí pera z tela smartfónu sa objaví drobná ponuka, ktorá umožňuje stylusom orezať snímku obrazovky a vytvoriť si kreslenú poznámku či už cez vstavanú appku, kde je možné si všeličo zapisovať a kresliť, alebo cez staré známe Google Keep.

Motorola moto g pro screenshot stylus

Telo pera je vyhotovené z plastu a počas držania nepôsobí nijako prémiovým dojmom. Horná časť je možno z hliníka – posúdiť to takto neviem. Povedal by som, že jeho konštrukcia nie je nejak veľmi odolná a zopár silnejších ohnutí môže spôsobiť jeho zlomenie, čiže pozor na to.

Motorola moto g pro so stylusom

Z tela smartfónu sa pero bez dlhších nechtov vyťahuje veľmi obtiažne a uvítal by som pružinový mechanizmus, ktorý by stylus z tela vybral ako guľôčku klasického pera na písanie po papieri. Na obrazovku sa mi so stylusom písalo veľmi pohodlne a po krátkej dobe som si zvykol takýmto spôsobom telefón používať.

Motorola moto g pro so stylusom

Úprimne som však väčšinu času využíval na ovládanie moje prsty, no keď naučíte písať “swajpovaním” po klávesnici jedným ťahom, môže ísť o lepšie riešenie pre písanie textu na dotykovom mobile.

Stylus nemá žiadne aktívne prvky, ako napríklad tlačidlá, ktoré sú nám známe z omnoho prestížnejšieho modelového radu Samsung Galaxy Note. Veľmi zaujímavým zistením pre mňa bolo, že pero funguje výhradne iba na displeji Motoroly moto g pro. Na iných modeloch jednoducho nefungoval a obrazovka ostávala bez reakcií.

Fotoaparáty: Obstojné výsledky iba s miernymi nedostatkami

Na zadnej strane smartfónu sa nachádza trojica fotoaparátov. Ten primárny s rozlíšením 48 MP (clona f/1.7) vytvára fotky v rozlíšení 12 MP. Využívaná je technológia spájania štyroch pixelov do jedného. Jeho výsledky ma na začiatku sklamali, no po detailnejšom pohľade nie sú vôbec zlé, práve naopak.

Vzhľadom na cenovku sú výsledné fotografie veľmi uspokojivé, najmä za dobrých svetelných podmienok. Ako to však už všeobecne pri fyzicky malých senzoroch býva, s ubúdajúcim svetlom je citeľná i strata na kvalite výsledkov.

Motorola moto g pro fotoaplikácia

Fotky sú však ostré, no občas problémy spôsobuje nastavenie tej správnej expozície. Aby fotka nebola príliš tmavá, respektíve príliš svetlá, je potrebné manuálne zaostriť na nejaký neutrálny bod.

Ultra širokouhlý “akčný” snímač s rozlíšením 16 MP a 117-stupňovým uhlom záberu sa dá využiť na vytváranie videí v teréne, kde by ste si priali zachytiť peknú panorámu miesta. Ide o akýsi pohľad z akčnej, športovej kamery na smartfóne. Zaujímavá funkcia, ktorú však využije iba málokto.

Výsledok z nej však podľa môjho názoru stojí za to. 2 MP makro kamera so svetelnosťou f/2.2 je tu potom podľa mňa zbytočná, tak ako je tomu aj v prípade iných mobilných telefónov. 2 MP je predsa smiešne malé rozlíšenie a fotografie z nej vyzerajú veľmi zle. Úprimne by som na makro radšej už využil ten primárny snímač, ktorého výsledky sú neporovnateľne lepšie.

Motorola moto g pro fotoaplikácia

Pokiaľ by vás zaujímalo, na čo slúži ten posledný, spodný modul pod kamerami, tak v ňom sa skrýva ToF senzor. Ten samozrejme odporúčam počas fotografovania nezakrývať.

Na záver zmienim aj LED blesk, ktorý sa v telefónoch podľa mňa dá využiť iba ako baterka na posvietenie si v tme. Samotná aplikácia fotoaparátu neponúka žiadne zaujímavé funkcie, je veľmi jednoduchá a používať sa ju naučí určite každý.

Video je možné nahrávať v rozlíšení 1080p pri snímkovej frekvencii 30 fps. K nahrávanému videu nemám žiadne výhrady a myslím si, že je obstojné. To isté platí aj pre záznamy, vytvárané pomocou širokouhlej kamery. Mám pocit, že v tomto prípade istú úlohu hrá aj forma elektronickej stabilizácie obrazu, čo rozhodne poteší.

Fotografie, vyhotovované prednou “selfie” kamerou sú veľmi dobré a urobia radosť každému milovníkovi tohto typu fotografií. Samozrejme, existujú aj lepšie predné snímače, no tento ma nesklamal.

Testovacie fotografie:

Testovacie fotografie, vyhotovované 2 MP makro snímačom:

Predný fotoaparát:

Testovacie video:

Testovacie “akčné” video:

Konektivita: Záhadné problémy s 5 GHz WiFi

Konektivita sa stáva čoraz viac základným faktorom, pokiaľ ide o moderne vybavené smartfóny. Preto ma celkom teší, že Motorola moto g pro je v tomto ohľade dobre vybaveným modelom.

Samozrejmosťou je dvojpásmová Wi-Fi, nízkoenergetická verzia Bluetooth 5.0, Dual SIM, 4G LTE, WiFi Hotspot, GPS, A-GPS, GLONASS, SUPL a Galileo. Keď už som však spomenul tú dvojpásmovú Wi-Fi, musím povedať, že pásmo 5 GHz bolo veľmi problematické.

Motorola moto g pro konektory

Po pripojení na tento typ WiFi sa mi nechcelo nič z internetu načítať. S prakticky zhodným problémom som sa stretol aj v prípade mnou nedávno testovaného Huawei P40 Lite. Neviem povedať, čím to bude, no na iných zariadeniach mi pásmo 5 GHz nespôsobuje absolútne žiadne problémy.

Pokiaľ však ide o telefonické hovory, všetko prebiehalo bez akýchkoľvek problémov. To znamená, že druhá strana ma počula zreteľne, tak ako aj ja ju. Pripojenie k mobilným dátam 4G LTE taktiež nespôsobovalo jediné ťažkosti.

Na záver z tejto oblasti spomeniem aj prítomnosť 3,5 mm audio jack konektora na drôtové slúchadlá, nabíjací a dátový port typu USB-C, spolu s hybridným slotom na microSD, respektíve nanoSIM karty.

Batéria: Dva dni sú možným míľnikom

V útrobách zariadenia sa nachádza batéria s kapacitou 4 000 mAh. Tá by sa niekedy radila do jasného nadpriemeru, no dnes ide o minimálnu nevyhnutnosť, pokiaľ ide o kapacitu akumulátorov v smartfónoch.

Od výdrže na jedno nabitie som čakal trochu viac, vzhľadom na úspornejšie parametre telefónu. Nuž, sklamaný som rozhodne nezostal. Batéria vás s ľahkosťou prevedie celučičkým dňom, a to ešte s viacerými percentami nabitia navyše.

Keďže som telefón mohol testovať celkom dlhý čas, oplatilo sa mi zistiť, ako je na tom výdrž batérie v takzvanom “stand-by” móde. Aj napriek dlhej dobe nečinnosti bolo zachovaných veľa percent nabitia batérie.

Čas zapnutého displeja sa pritom stále držal hneď na štyroch až šiestich hodinách. Počas každodenného používania sa doba so zapnutým displejom na jedno nabitie dokázala vyšplhať na päť až sedem hodín, čo je veľmi slušné.

Motorola moto g pro screenshot batéria

Samozrejme, všetko závisí od spôsobu, akým telefón využívate. Vo vašom prípade to môže byť trochu iné, či už k horšiemu, alebo lepšiemu. Na záver nesmiem zabudnúť zmieniť, že na test sa mi dostal iba smartfón bez akéhokoľvek príslušenstva v balení, ktoré samozrejme vy, ako zákazník, dostanete.

Preto neviem povedať, za akú dobu sa podarí batériu nabiť. Keď som ho však dobíjal mojou 18 W nabíjačkou zo Xiaomi Mi 9, systém mi povedal, že využívam technológiu Motorola TurboPower. To značí, že pribalený adaptér bude podporovať formu rýchleho nabíjania.

Záverečné zhodnotenie: Slušný, veľký smartfón strednej triedy so stylusom

Motorola moto g pro sa veľmi nápadne podobá na ostatné modely tejto značky. V strednej triedy sa hneď viaceré Motoroly vyznačujú podobným výkonom, slušnými fotoaparátmi, veľkými displejmi a sú poriadnymi spoločníkmi na konzumáciu multimediálneho obsahu. Už pri pohľade na zadnú stranu mi je jasné, že niečo podobné som už predtým dvakrát testoval.

To rozhodne nie je na škodu, práve naopak. Motorola sa drží svojho unikátneho štýlu a tentokrát ponúkne aj v tejto cenovej kategórii absolútnu raritu. Tou je stylus na písanie po displeji, ktorý je integrovaný priamo v tele zariadenia. Aj napriek tomu, že ide o pasívne pero, ktoré nemá žiadne iné funkcie, ide o krásny bonus pre používateľa.

Motorola moto g pro zadná strana

Tí, ktorí niekedy používali smartfón z modelového radu Samsung Galaxy Note, vedia, že používanie veľkého telefónu pomocou stylusu je úplne iným zážitkom. Myslím si, že tí, ktorí si Motorolu moto g pro zakúpia, si na stylus zvyknú a obľúbia si aj samotný mobilný telefón.

Moto g pro má teda aspoň v mojich očiach potenciál sa presadiť. Na jedno nabitie vám vydrží dostatočne dlho, má pekný displej, solídny primárny a predný “selfie” fotoaparát, pekný dizajn aj napriek tomu, že je celý prístroj vyhotovený z plastu a výkon, ktorý na nenáročné používanie postačí.

Za cenu, nepresahujúcu magickú hranicu 300 €, nemáte čoho ľutovať. Tak ako vždy, musíte si premyslieť, čo vlastne od smartfónu očakávate. Na Slovensku je Motorola moto g pro zatiaľ dostupná iba v nami testovanom modrom, mozaikovom farebnom prevedení. O dostupnosti v inej farbe nemáme žiadne informácie.

Konkurencia:

Samsung Galaxy A51

Hneď na začiatok by som do konkurencie zaradil zariadenie značky Samsung. Konkrétnejšie som sa rozhodol pre model Samsung Galaxy A51, ktorý v aktuálnom roku dominuje v segmente smartfónov strednej triedy. Má 6,5-palcový displej s rozlíšením 2400 x 1080 pixelov, 4 GB RAM, 128 GB internej pamäte, 48 MP hlavný fotoaparát, spolu s ďalšou trojicou objektívov a 4 000 mAh batériu.

Samsung Galaxy A51 displej vyrez

Vyzdvihnúť môžem aj pekný dizajn, ktorý podčiarkuje moderné prevedenie prednej kamery. Nachádza sa tu totiž displej typu Infinity-O. Tak ako aj v prípade ďalších, nižšie spomínaných telefónov, aj tento samozrejme podporuje všetky služby od Google, čo je iba ďalšou výhodou, oproti práve recenzovanému Huawei P40 Lite.


Huawei P40 Lite

Huawei P40 Lite je tohtoročným zástupcom veľmi populárneho modelového radu čínskeho giganta. Tentokrát sa však posnaží bez prítomnosti služieb od Google získať obľúbenosť u ľudí, ktorí chcú dobre vybavený smartfón za málo peňazí.

Práve tento fakt mu cestu poriadne znepríjemní, pretože drvivá väčšina používateľov Android smartfónov je už s určitosťou zvyknutá na klasické prostredie Obchodu Google Play, na appky v ňom a určite si niektorí aj niečo z tohto obchodu zakúpili.

Huawei p40 Lite

Huawei P40 Lite disponuje 6,4-palcovým IPS displejom so skoro zhodným rozlíšením 1080 x 2300 pixelov (Full HD+). Výkonu má však tento model na rozdávanie, i keď Motorola na tom nie je až tak zle. V prípade Huawei nájdeme pod kapotou procesor Kirin 810, spolu so 6 GB operačnej pamäte a 128 GB interného úložného priestoru na všetky používateľské dáta.

Huawei P40 Lite

Zadné fotoaparáty sú opäť o niečo lepšie. Ten primárny, 48 MP, dokáže vyčarovať skutočne pekné obrázky. Nechýba tu ani ultra širokouhlý snímač s rozlíšením 12 MP. Ďalej sú tu už iba menej podstatné, 2 MP senzory, v podobe makro kamery a fotoaparátu na zmeranie hĺbky ostrosti, pre korektnejšie rozmazanie pozadia vo fotografiách s aktivovaným portrétovým režimom.

Batéria má na záver kapacitu 4 200 mAh a vyznačuje sa skutočne super rýchlym nabíjaním, dosahujúcim výkon až 40 W. To je v strednej triede smartfónov skutočnou raritou a Huawei P40 Lite sa aj napriek pomerne veľkej kapacite batérie dokáže nabiť už do jednej hodiny.


Redmi Note 9 Pro

Redmi Note 9 Pro je konkurenciou z domovskej Číny. Prináša veľký, 6,67-palcový displej s rozlíšením 2340 x 1080 pixelov, hneď 6 GB RAM či 128 GB interného úložného priestoru na všetky používateľské dáta. Batéria má skvelú kapacitu 5 020 mAh, čím dokáže prekonať Huawei P40 Lite.

Redmi Note 9 pro

Ďalšou výhodou je primárny fotoaparát s rozlíšením 64 MP, spolu s procesorom Snapdragon 720G, ktorý sa postará o naozaj plynulé používanie bez sekania. Bezpečnostný prvok, v podobe skenera odtlačkov prstov, nájdete v odomykacom tlačidle.

Menej výrazným bonusom je na záver i podpora rôznych vibrácií, ktoré si môžete nastaviť pre notifikácie z rôznych aplikácií. Vždy tak budete vo vrecku vedieť, odkiaľ vám chodia upozornenia.


6.3

Motorola moto g pro

Motorola moto g pro sa veľmi nápadne podobá na ostatné modely tejto značky. V strednej triedy sa hneď viaceré Motoroly vyznačujú podobným výkonom, slušnými fotoaparátmi, veľkými displejmi a sú poriadnymi spoločníkmi na konzumáciu multimediálneho obsahu. To rozhodne nie je na škodu, práve naopak. Motorola sa drží svojho unikátneho štýlu a tentokrát ponúkne aj v tejto cenovej kategórii absolútnu raritu. Tou je stylus na písanie po displeji, ktorý je integrovaný priamo v tele zariadenia. Aj napriek tomu, že ide o pasívne pero, ktoré nemá žiadne iné funkcie, ide o krásny bonus pre používateľa. Za cenu, nepresahujúcu magickú hranicu 300 €, nemáte čoho ľutovať. Dobré fotoaparáty, pekný dizajn a displej a hlavne kvalitné stereo sú ukážkovým príkladom na populárny smartfón.zobraziť celú recenziu
60 %
Konštrukcia a dizajn
70 %
Displej
50 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
60 %
Fotoaparát

  • Pekný displej
  • Typický dizajn
  • Slušné fotoaparáty
  • Prítomný stylus
  • Stereo reproduktory

  • Slabší výkon
  • Plastová konštrukcia
  • Stylus sa ťažšie vyberá
  • Problémy s 5 GHz WiFi
  • Pre niekoho veľkosť
4.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+