MojAndroid

Značka OnePlus je známa príkladnou softvérovou podporou svojich smartfónov a potvrdzuje to aj modelom OnePlus Nord. Ten podľa portálu Xda-developers dostáva novú aktualizáciu, ktorá poteší hlavne mobilných hráčov.

Predchádzajúce časti článku:

Aktualizáciu nainštalujete aj manuálne

Aktualizácia softvéru má označenie OxygenOS 10.5.9 a mala by byť už dostupná aj v Európe formou OTA updatu. Ak sa vám nechce čakať, kým vám jej dostupnosť váš smartfón oznámi, tak ju môžete nainštalovať manuálne z tohto linku. Aktualizácia prinesie majiteľom smartfónu OnePlus Nord lepšie zabezpečenie vďaka októbrovej bezpečnostnej záplaty systému.

OnePlus Nord

Poteší aj mobilných hráčov a to napriek tomu, že OnePlus Nord nepatrí s čipsetom Qualcomm Snapdragon 765G k herným smartfónom. Má ale herný režim Game Center, ktorý rôznymi nástrojmi vylepšuje pôžitok z hrania hier. Po aktualizácii by mu mali pribudnúť nové funkcie. Pred jej inštaláciou sa ale ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Zoznam zmien v aktualizácii:

Systém

 • Októbrová bezpečnostná záplata systému Android (10/2020)
 • Vylepšená stabilita systému a všeobecné opravy chýb

Game Center

 • Pridaný nový balík s hernými nástrojmi pre pohodlné prepínanie režimu Fnatic. Teraz si môžete vybrať až tri spôsoby upozornení. Možnosť zobrazovať iba text upozornení na vrchu, aby ste neboli rušení pri hraní.
 • Nová pridaná funkcia rýchlej odpovede v malom okne pre Whatsapp a INS. Povolíte ju prejdením prstu nadol z pravého alebo ľavého rohu obrazovky v hernom režime.
 • Nová pridaná funkcia prevencie dotyku. Povolíte ju potiahnutím prstu z hornej časti obrazovky nadol, následne kliknete a vysunie sa notifikačná lišta.

Bluetooth

 • Vylepšená stabilita pripojenia Bluetooth

Sieť

 • Vylepšená stabilita sieťového pripojenia

OnePlus Nord: Aktualizácia vylepšuje notifikácie a fotoaparát

5.10.2020

Čínska značka OnePlus na začiatku leta prekvapila svojich fanúšikov smartfónom strednej triedy OnePlus Nord. Narušila tak niekoľkoročnú hegemóniu vlajkových modelov vyššej triedy. OnePlus Nord sa stal hlavne v zahraničí veľmi obľúbeným modelom a výrobca sa ho preto snaží ešte zlepšovať aktualizáciami softvéru. Tá najnovšia podľa portálu PhoneArena vylepšuje notifikácie a fotoaparát.

Aktualizácia je stále postavená na staršej verzii systému

Prednosťou smartfónu OnePlus je okrem AMOLED displeja s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, podpory 5G, slušného výkonu, rýchleho nabíjania aj kvalitný fotoaparát. Vďaka jeho svetelnosti a optickej stabilizácii mohol smartfón súperiť aj s inými modelmi strednej triedy ako je Google Pixel 4a alebo Apple iPhone SE. A práve fotoaparát je jedná z veci, ktorú vylepšuje aktualizácia s označením OxygenOS 10.5.8.

OnePlus Nord

Ďalšou sú notifikácie, ktoré dostavajú možnosť skrytia tichých upozornení. Aktualizácia je dostupná celosvetovo formou OTA updatu. Ak sa niekto ale tešil na novú verziu systému Android 11, tak bude pravdepodobne sklamaný. Aktualizácia je stále postavená na systéme Android 10 s grafickou nadstavbou OxygenOS 10. Poteší aspoň septembrová bezpečnostná záplata. Pred inštaláciou sa ubezpečte, že má vaše zariadenie nabitú batériu aspoň na 70 % jej kapacity.

Zoznam zmien, ktoré prináša aktualizácia na OxygenOS 10.5.8

Systém

 • Nová pridaná funkcia „Skryť tiché upozornenia v stavovom riadku“ na filtrovanie nedôležitých upozornení, čo uľahčuje správu upozornení aplikácií ( Nastavenia> Aplikácie a upozornenia> Oznámenia> Rozšírené> Skryť tiché upozornenia v stavovom riadku)
 • Optimalizované rozšírené možnosti snímania obrazovky pre niektoré scény
 • Opravené dlhodobo známe chyby a vylepšená stabilita systému
 • Septembrová bezpečnostná záplata systému Android

Fotoaparát

 • Optimalizovaný výkon optickej stabilizácie obrazu

Displej

 • Vylepšená základná kalibrácia displeja

Sieť

 • Optimalizovaná stabilita siete

OnePlus Nord: Aktualizácia prináša poriadne vylepšenia

7.9.2020

OnePlus pokračuje vo vylepšovaní svojho nedávno predstaveného smartfónu OnePlus Nord. V pomerne krátkom čase majiteľom prináša ďalšiu softvérovú aktualizáciu s viacerými zaujímavými úpravami a zlepšeniami.

Ako informuje portál AndroidCentral, výrobca v tých dňoch začal s distribúciou aktualizácie na OxygenOS 10.5.7. V tomto prípade je zaujímavé aj to, že hoci novinka prichádza začiatkom septembra, pre OnePlus Nord ešte stále neboli dodané najnovšie bezpečnostné záplaty.

Ako posledné sa k majiteľom dostali opravy ešte z júla 2020, a tak je OnePlus v sklze. Konkurenčné značky ako napríklad Samsung pritom svojim zákazníkom začali dodávať už čerstvú, septembrovú, dávku opráv.

Softvérová aktualizácia s OxygenOS 10.5.7 je podľa dostupných informácií nateraz dostupná len menšiemu okruhu používateľov, no všeobecné očakávanie je také, že tento stav sa počas najbližších dní zmení k lepšiemu. Na rad má prísť aj európska distribúcia.

Aktualizácia bola čerstvo uvoľnená, preto ide o celkom prirodzený stav. Distribúcia prebieha klasickým mechanizmom – OTA.

Čo prináša OxygenOS 10.5.7?

Najnovšia softvérová aktualizácia podľa oficiálneho prehľadu zmien prináša všeobecné vylepšenia v oblasti spotreby energie. V preklade by to malo znamenať asi toľko, že majitelia OnePlus Nord by na svojom kúsku mali zaznamenať o niečo vyššiu výdrž. Aké veľké zlepšenie máme očakávať spoločnosť nešpecifikuje.

Dvojice zaujímavých úprav sa dočkali aj fotoaparáty. V prípade toho predného bola vylepšená optická stabilizácia pri natáčaní 4K videí pri 60 fps. Pre makro snímač mala byť zlepšená kvalita zhotovených záberov. Konkrétne by mali byť ostrejšie.

OnePlus uvádza, že aktualizácia zvyšuje stabilitu hlasových hovorov aj Bluetooth pripojení. Aby toho nebolo málo, pozornosť sa ušla aj displeju. V tomto prípade sa spomína všeobecné zlepšenie kalibrácie.

Čo presne sa pod týmto vágnym termínom ukrýva nie je celkom jasné. Majitelia modelov OnePlus Nord sa pred časom sťažovali na problémy s displejom, ktorý mal pri nízkom nastavení javu prapodivné zafarbenie. Je tak možné, že aktualizácia dodatočnými úpravami reaguje práve na túto skutočnosť.

Náš tip
Recenzia OnePlus Nord: Aj stredná trieda môže byť rýchla

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+