MojAndroid

Nedávno predstavený OnePlus Nord sa dočkal chvály, ale aj kritiky. Prví majitelia si OnePlus Nord už užívajú, no niektorí z nich hlásia problémy s displejom. Tie sa týkajú vadných zafarbení displeja pri nastavení nízkeho jasu.

OnePlus Nord a jeho problémy s displejom
OnePlus Nord a jeho problémy so zvláštnymi farbami displeja

OnePlus má problémy s displejom, nie je to prvýkrát v tomto roku

Toto nie je prvýkrát v tomto roku, čo značka OnePlus čelí kritike za vadné displeje. Už pred pár mesiacmi sme písali, že prví majitelia OnePlus 8 Pro taktiež hlásili problémy s displejom. Aj v tomto prípade išlo o problém, ktorý sa vyskytoval pri nízkom jase. Nastáva preto jasná otázka: Je možné, že OnePlus má od rovnakého dodávateľa rovnako vadné displeje?

Majitelia dotknutých zariadení OnePlus Nord opisujú svoje problémy na Reddite a na komunitnej stránke OnePlus. Väčšina z nich má rovnaký problém pri nastavení hodnoty jasu na 25 % a nižšie. V rovnakej situácií sa ocitol aj portál 9to5Google pri svojej recenzii. (OnePlus Nord by sa čoskoro mal dostať aj do našich rúk a sme zvedaví, či na problémy s displejom narazíme).

Zástupcovia portálu Gizmochina sa obrátili na OnePlus, ktoré poskytlo nasledujúce stanovisko: “Mierna strata zafarbenia sa môže objaviť z dôvodu fyzických vlastností AMOLED displejov. Toto nie je problém kvality a neovplyvní dennodenné používanie telefónu, ani jeho odolnosť.”

Na OnePlus 8 Pro sa tento problém podarilo odstrániť aktualizáciou, ktorá posunula dolnú hranicu jasu a pravdepodobne takého riešenia sa dočká aj OnePlus Nord. Avšak tento smartfón sprevádza viacero problémov, medzi ktoré patrí aj nízka odolnosť rámu, ktorú demonštroval JerryRigEverything vo svojom teste.

Náš tip
Stiahnite si pozadia z najnovšieho OnePlus Nord
31.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+