MojAndroid

Nedávno predstavený OnePlus Nord je bezpochyby vynikajúcim 5G smartfónom strednej triedy s cenou pod 500 eur. Takto dlho očakávané zariadenie samozrejme nemôže ujsť pozornosti populárnych Youtuberov, ktorí ho okamžite otestujú zo všetkých hľadísk. Známy Youtuber JerryRig Everything ho teraz podľa portálu AndroidPolice podrobil komplexnému testu odolnosti.

OnePlus Nord test odolnosti

Odolnosť skla voči poškriabaniu je rovnaká ako u konkurencie

Telo novinky OnePlus Nord je celosklenené a zložené z dvoch tvrdených skiel Gorilla Glass 5 spojených plastovým rámom. Vlajkové lode v súčasnosti využívajú novšiu generáciu skla Gorilla Glass 6 a chystaný Samsung Galaxy Note 20 Ultra by mal mať dokonca nové sklo Gorilla Glass Victus. Gorilla Glass 5 odolal nástrojom Youtubera s rôznou škálou tvrdosti podľa Mohsovej stupnice podobne ako iné smartfóny. To znamená, že od 6. stupňa Mohsovej stupnice sa začínajú objavovať na skle škrabance alebo dokonca hlbšie ryhy. Optický snímač odtlačkov ale aj pri väčších škrabancoch funguje bez problémov.

Displej nevystavujte ohňu a smartfón nasilu neohýbajte.

Plastové okraje sú nafarbené, takže pri ich ošúchaní môžete očakávať, že tieto miesta svoju stratia farbu. Tlačidla a dvierka k SIM karte sú ale našťastie kovové. AMOLED displej s frekvenciou 90 Hz by ste určite nemali vystavovať ohňu. Narozdiel o klasických LCD displejov sa jeho pixely neobnovia. Najhoršie ale pre smartfón dopadol test ohybnosti.

Pri ohýbaní zadnej strany ostal smartfón ohnutý, hoci nepraskol a ďalej fungoval. Pri vystavení prednej strany väčšiemu tlaku už ale prasklo predné sklo a aj samotný displej. Systém zobrazoval už len na svojej spodnej polovici. K podobnej situácií by ale došlo len pri prisadnutí smartfónu ťažšími osobami. OnePlus Nord sa nepýši žiadnym stupňom odolnosti, takže jeho test až tak neprekvapil.

Náš tip
Výskumníci zistili, že drony značky DJI majú kritickú bezpečnostnú dieru
29.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+