MojAndroid

Pády telefńov na zem a prasknutý displej sú dnes už bežnou záležitosťou. Ani neviete ako, a ochranné sklo zariadenia praskne – a to nemusí spadnúť ani z veľkej výšky. To sa však snaží zmeniť nové odolné sklo známeho výrobcu Corning, ktorý predstavil novú generáciu odolného skla Gorilla Glass.

Nový Corning Gorilla Glass 5 bol navrhnutý tak, aby vydržal aj pády. Podľa výrobcu má byť až o 1,8-krát odolnejší ako jeho predchodca a v 80% prípadov prežije aj pády na tvrdú zem z výšky 1,6 metra Rovnaké testy pri Gorilla Glass 4 ukázali, že je až o polovicu menej náchylný na prasknutie ako Glass 3 – to však platilo pre pád z výšky 1 metra. Čo sa týka odolnosti voči poškriabaniu, tu sme sa pri Gorilla Glass 5 zásadných zmien nedočkali.

“Viac ako 85% majiteľov smartfónov aspoň raz do roka spadne smartfón na zem.  55% zo všetkých z nich sa to podarí dokonca tri alebo viackrát. ” 

Nové odolné sklo má byť pre výrobcov už k dispozícii, v prvých zariadeniach sa však očakáva až koncom tohto roka. Nový Samsung Galaxy Note 7 tak ním pravdepodobne disponovať nebude.

Zdroj: gsmarena

 

 

21.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+