MojAndroid

Novinky OnePlus 8 a 8 Pro sú na európskom trhu dostupné len od 21. apríla. Prví zákazníci, ktorí si tieto smartfóny zakúpili, však už teraz hlásia nepríjemné problémy, ktoré sa týkajú obrazoviek ich nových miláčikov.

Zelené okraje displejov OnePlus 8

Vo OnePlus Community fórach sa vyskytli dva hlásenia o nepríjemnostiach, ktoré sa vyznačujú zeleným nádychom displeja. Tento problém sa objavuje najmä v prípadoch, kedy je jas obrazovky nastavený na nižších úrovniach.

Na druhú stranu, dotknutí používatelia hlásia, že zapnutie možnosti “DC Dimming” v nastaveniach dokáže túto chybičku krásy vyriešiť. Avšak podľa webu GSMarena táto funkcia vyvoláva vedľajší účinok, v podobe nesprávneho zobrazovania čiernej farby. Presnejšie povedané, dochádza k prípadom, kedy sa v čiernych častiach obrazovky ukazujú zvláštne škvrnité vzory.

oneplus 8 green tint

OnePlus 8 Pro má údajne najlepší displej

Hovorca spoločnosti OnePlus na tento problém zareagoval a potvrdil, že chybu sa budú snažiť vyriešiť prostredníctvom softvérovej OTA aktualizácie. Používateľmi spomínaná možnosť zapnúť “DC Dimming” je aj zo strany spoločnosti odporúčaná ako možné dočasné riešenie nepríjemného neduhu.

OnePlus 8 Pro disponuje najlepším displejom na svete s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Je tak vcelku ironické, s akým problémom momentálne bojuje. Veríme, že sa to výrobcovi podarí v najbližších aktualizáciách opraviť drobnou softvérovou úpravou.

Pokiaľ vlastníte niektorý smartfón z radu OnePlus 8, je veľmi pravdepodobné, že sa s týmto problémom stretnete aj vy. Uvažujete preto nad kúpou nového telefónu značky OnePlus? Alebo ste už využili možnosť reklamácie? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti dole v diskusii.

Aktualizácia: Problém už má byť vyriešený

Rôzne zahraničné weby hlásia, že problém so zeleným odtieňom displeja už vyriešila najnovšia aktualizácia. Podľa portálu AndroidAuthority nový OxygenOS vo verzii 10.5.5 prináša tieto zmeny:

Systém

  • Optimalizované rozpoznanie dotykov na ohnutých hranách displeja
  • Optimalizované efekty, ktorými sa displej vyznačoval
  • Vylepšená plynulosť videa
  • Opravené známe problémy a vylepšená stabilita

Batéria

  • Zjednodušené ovládanie v Bedtime mode

Fotoaparáty

  • Zlepšené vyváženie bielej a ostrenie v tmavých podmienkach
  • Vylepšená plynulosť a stabilita

Konektivita

  • Povolená VoLTE pre gréckeho operátora
  • Vylepšené fungovanie mobilných dát a Wi-Fi

Hľadáte nový smartfón? Vyberali sme tie najlepšie za čo najnižšiu cenu! V našom nákupnom poradcovi.

27.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+