MojAndroid

Motorola je mnou zatiaľ najviac testovaná značka smartfónov. Úprimne, vôbec si nesťažujem, pretože aj napriek prakticky vždy rovnakému dizajnovému jazyku sa mi ich modely páčia. Navyše, za dobrú cenu ponúknu aj skvelé papierové špecifikácie, ktoré v prípade Motoroly obstoja aj v praxi. Teraz ma novinka Motorola edge nadchla ešte omnoho viac ako iné zariadenia. Je ale naozaj až tak výnimočná, že je môžem nazvať zabijakom vlajkových lodí? Potenciálu má dostatok, no viac informácií sa dočítate v zbytku práve začínajúcej recenzie.


Parametre Motorola edge:

KomponentNázov / hodnota
ProcesorQualcomm Snapdragon 765G
Operačná pamäť6 GB
Ukladací priestor128 GB
Displej6,7-palcový, OLED, zahnutý, pomer strán 19,5:9, 90 Hz, HDR10, Corning Gorilla Glass 5, 385 ppi, pomer displeja k prednej strane 95,9 %
Zadné fotoaparátyPrimárny 64 MP (f/1.8), teleobjektív 8 MP (f/2.4), dvojnásobné optické priblíženie, ultra širokouhlý 16 MP (f/2.2), ToF senzor
Predný fotoaparát25 MP (f/2.0)
Operačný systémAndroid 10 (čistá verzia)
Batéria4 500 mAh (18 W rýchle nabíjanie)
KonektivitaDvojpásmová WiFi, Bluetooth 5.1, GPS, A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, LTEPP, SUPL, USB-C (2.0), 3,5 mm jack, FM rádio

Časti recenzie:

Balenie: Nenápadná krabička ukrýva veľmi nápadný smartfón

Balenie je na prvý pohľad celkom konzervatívne. Elegancii prispieva zlaté logo Motoroly na prednej strane krabičky, spolu s názvom smartfónu. Po jej otvorení ma uvítala samotná Motorola edge, spolu so silikónovým obalom na zadnú stranu, rýchlou nabíjačkou s USB-C káblom, technickou dokumentáciou, sponkou na vyberanie slotu pre SIM karty a kvalitnými, štupľovými slúchadlami.

Motorola Edge predná strana a balenie

Jedno slúchadlo spočiatku hralo podstatne tichšie ako to druhé. Hneď som si povedal, že som našiel nejakú prvú chybičku tohto smartfónu, no časom sa akoby zázračne vyrovnali a fungujú bezchybne. Majú mikrofón, tlačidlo na prerušenie prehrávania hudby / reagovanie na telefonické hovory a hrajú veľmi slušne vzhľadom na to, že ide o slúchadlá, dodávané so smartfónom. Mimochodom, ide o klasické drôtové štuple s 3,5 mm jack koncovkou, takže to znamená, že Motorola edge má 3,5 mm audio jack konektor.

Konštrukcia a dizajn: Klasická Motorola s veľmi pekným, skleneným prevedením

Ak patríte k fanúšikom značky Motorola, ich dizajnový jazyk pre tento rok už zrejme poznáte. V tomto prípade sa mení iba minimum vecí, pokiaľ ide o zadnú stranu. Tá je tentokrát tvorená prémiovejším sklom, namiesto lesklého plastu. Jej sfarbenie napokon ostalo prakticky totožné a farba sa mozaikovito mení od tmavšej ku svetlejšej. Vždy som rád, keď vidím takto sfarbený smartfón.

Motorola Edge zadná strana a balenie

Vyzerá to podľa mňa veľmi pekne, no samozrejme, niektorým sa tento štýl páčiť nemusí. Vzadu okrem takmer vôbec nad povrch nevystupujúceho modulu s fotoaparátmi nájdeme logo Motoroly. Prejdime teraz ku prednej časti zariadenia. Tú z extrémne veľkej časti pokrýva mohutný, ku krajom veľmi zahnutý displej, ktorý má vľavo hore takzvaný “hole-punch” výrez pre predný snímač na občasné “selfies”.

Motorola Edge horná predná strana

Nad obrazovkou sa nachádza aj mriežka pre reproduktor, ktorý slúži na telefonické hovory, ale ide aj o sekundárny, hlasný reproduktor. Dočkáme sa teda zážitku zo stereo výstupu. Samotná obrazovka je mimochodom zahnutá do takej miery, že ovládacie prvky v podobe tlačidla zapínania a vypínania spolu s regulátorom hlasitosti sa nachádzajú až skoro pri zadnej strane telefónu.

Motorola Edge obal

Každopádne, pôsobí to veľmi pekným a nie až tak nepraktickým dojmom. Motorola očividne stavila na štýl. Keď už som spomenul tie bočné strany, tá ľavá je úplne prázdna a ničím nerušená. Na pravej sa nachádzajú spomínané tlačidlá. Spodná časť smartfónu je doplnená o nabíjací a dátový port typu USB-C. Nachádza sa tu aj primárny reproduktor, mikrofón a hybridný slot na dve nanoSIM karty, respektíve kombináciu jednej nanoSIM a pamäťovej microSD karty. Na vrchu si potom miesto našiel sekundárny mikrofón. Telefón sa vo väčšej ruke drží veľmi dobre, no používatelia s menšími rukami budú mať problémy. Navyše, telefón je extrémne klzký a krehký, takže používanie ochranného obalu či puzdra je priam povinnosťou.

Displej: Parádička, ktorej odolajú iba milovníci plochých obrazoviek

Hlavnou prednosťou Motoroly edge je predovšetkým jej displej. Ten má 6,7-palcovú uhlopriečku, rozlíšenie Full HD+, respektíve 1080 x 2340 pixelov a hustotu približne 385 pixelov na palec. Pomer strán činí príjemných 19,5:9 a nesmiem zabudnúť spomenúť ani vyššiu obnovovaciu frekvenciu, ktorá sa zastavila na hodnote 90 Hz. Musím povedať, že to bola moja prvá skúsenosť s takýmto plynulým displejom na smartfóne a túto vychytávku som si okamžite zamiloval.

Motorola Edge obrazovka zakrivenie

Rozdiel bol jasne rozpoznateľný počas úvodného nastavenia smartfónu. Ide o obrovskú zmenu v porovnaní so 60 Hz displejmi. Som preto veľmi rád, že obnovovacia frekvencia, občas presahujúca aj tých spomínaných 90 Hz, sa dostáva do čoraz viac novopredstavených smartfónov, dokonca aj do tých lacnejších. Displej je to veru krásny, má vynikajúce pozorovacie uhly, až s nezvyčajne veľmi zahnutými okrajmi.

Podanie farieb je taktiež na špičkovej úrovni a musím povedať, že za tento displej by sa nemusela hanbiť ani hocijaká vlajková loď. Mnohí si však budete hovoriť, že takto zahnuté okraje musia vytvárať určité nepohodlie počas každodenného používania či sledovania videí. V tom druhom prípade musím súhlasiť, keďže video sa skutočne roztiahne až ku koncu okrajov a istá časť obrazu tak nie je priamo pred vami.

Motorola Edge displej farby

Pokiaľ ide o nechcené dotyky, s tými som sa absolútne nestretol, až som bol sám prekvapený. Zakriveného skla sa počas používania budete dotýkať prakticky vždy, tak ako aj jeho “živej” plochy. Výrobca si tak očividne dal záležať na softvérových úpravách, ktoré jednoducho zabezpečia ignorovanie interakcií po okrajoch. Super práca, Motorola! Na záver zmienim aj maximálny a minimálny jas.

V prípade úplnej tmy je výhoda, že v systéme je integrovaný filter modrého svetla, ktorý ochráni vaše oči. Zároveň je však minimálny jas natoľko nízky, že nebudete displejom nijako výrazne oslnení. Maximálny jas je potom dostatočný, na priamom slnku s čitateľnosťou problém nebude, no videl som už aj jasnejšie obrazovky na iných smartfónoch.

Motorola Edge displej možnosti

Čo sa týka škrabancov, tie sa počas môjho týždenného používania na displeji nevyskytli, za čo dávam výrobcovi opäť palec nahor. V displeji je mimochodom integrovaný aj optický skener odtlačkov prstov, ktorý si ich dokáže zapamätať klasicky päť. Je rýchly, presný a hlavne bezpečný. Odomknutie takmer vždy prebehlo hneď na prvý pokus a pokiaľ je reč o jeho rýchlosti, ide doslova o milisekundy.

Multimédiá: Motorola edge má stereo reproduktory, 3,5 mm jack aj kinematický displej

Úprimne, ktorý dnešný smartfón nie je stvorený na multimédiá? Niektoré sú na konzumáciu mediálneho obsahu lepšie ako tie ostatné. Medzi ne jednoznačne patrí aj Motorola edge, a to hlavne vďaka svojim stereo reproduktorom. Tie sú veľmi dobré, pričom ten vrchný, ktorý inak slúži aj na telefonické hovory, produkuje skôr výšky. Ten spodný je orientovaný viacej na hlbšie tóny. Nejaké výraznejšie basy určite nečakajte.

Motorola Edge slúchadlá

Čo očakávať môžete, je výborná maximálna hlasitosť a celkovo čistý zvuk. Prichádzajúce hovory neprepočujete, tak ako notifikácie na SMS a z aplikácií. Úprimne, v menšej miestnosti sa nemusíte báť ani pustiť nejakú tú hudbu priamo cez reproduktory telefónu. Sklamaní rozhodne neostanete. Lepšou voľbou bude pripojenie či už drôtových slúchadiel cez 3,5 mm jack, alebo tých bezdrôtových, prostredníctvom technológie Bluetooth.

Zvuk si budete pochvaľovať, a to aj vďaka integrácii ekvalizéru a jednoduchých úprav zvuku od Motoroly. Tie je možné aplikovať nielen pre slúchadlá, ale aj pre samotné reproduktory. Sledovanie filmov bude taktiež zážitkom, teda, pokiaľ daný film nezaberie celú výšku displeja počas sledovania v horizontálnej pozícii. Obraz bude presahovať až na zahnuté strany, takže obsah nečakajte celý priamo pred vami. Koniec koncov, takýto displej pôsobí veľmi pekne a elegantne, no práve preto je menej praktický a odolný, ako jeho plochá alternatíva.

Výkon a pamäť: Pri bežnom používaní je Motorola edge na nerozpoznanie od vlajkových modelov

Motorola edge vo svojom vnútri hostí procesor Qualcomm Snapdragon 765G, ktorý je vyrábaný moderným, 7 nm procesom. Má osem jadier a to najvýkonnejšie z nich dosahuje frekvenciu 2,4 GHz. Grafický akcelerátor Adreno 620 potom postačí na hranie ako nenáročných, tak aj niektorých náročných hier pri strednom nastavení grafiky. K tomu nechýba ani 6 GB operačnej pamäte a 128 GB vnútorného úložného priestoru. To sú ale iba papierové špecifikácie, podstatnejšie je, aký je smartfón v praxi. A tu k žiadnemu sklamaniu našťastie nedošlo.

Motorola edge zaujme aj takouto adaptívnou funkciou

Motorola edge je extrémne plynulá a bleskurýchla za všetkých okolností. Výrazným spôsobom tomu prispieva i 90 Hz displej. Všetko v prostredí je veľmi rýchle a nič sa neseká. Otváranie aplikácii je takmer okamžité, tak ako aj práca v nich a prepínanie sa medzi jednotlivými appkami v multitaskingu. Samozrejme, občas sa vyskytne nejaký ten drobný zásek animácie, no všetko som bral s rezervnou, keďže ich bolo veľmi málo a niekto by si to ani nevšimol.

Výsledok smartfóny Motorola edge v AnTuTu Benchmark

Z hľadiska výkonu by som tak tento model prirovnal aj k takým velikánom, ako napríklad smartfóny značky OnePlus. Samozrejme, OxygenOS bude asi o niečo plynulejší, no prakticky čistá podoba Androidu bez používateľskej nadstavby výrobcovi povolila jednoduchšiu optimalizáciu. V operačnej pamäti aplikácie ostávali a ani raz sa mi počas doby testovania nestalo, že by nejaká appka nečakane spadla alebo prestala reagovať.

Operačný systém: Čistý Android, ktorému už klasicky pomohla ruka Motoroly

Ako už možno viete, spoločnosť Motorola je v dnešnej dobe známa tým, že do svojich smartfónov inštaluje prakticky čistý Android. Ten je doplnený iba o praktickú appku Moto, ktorá povoľuje využívať šikovné prídavné funkcie. Aj OxygenOS je väčšou úpravou Androidu, ako táto verzia od Motoroly, kde je navyše iba spomínaná, systémová aplikácia, poprípade už typický kruhový widget s hodinami.

Motorola Edge nastavenia

Čistý Android 10 vám hádam predstavovať ani nemusím. Všetky predinštalované veci v podobe galérie, telefónu, SMS správ a tak ďalej, poriešil americký gigant Google, čo je pre drvivú väčšinu obrovským plusom. Prejdime teraz na tú appku Moto, ktorá ponúka veľmi dobré vecičky.

Motorola Edge prispôsobenie

Za zmienku stojí využitie zahnutia obrazovky. Jej okraje sa rozsvietia v prípade prichádzajúceho hovoru, ak je telefón položený tvárou nadol. Okraje je možné využiť aj na navigáciu v systéme, no na tento spôsob som si zvyknúť nevedel a kvôli tomu, že som mobil nosil v ochrannom obale, bolo to taktiež veľmi nešikovné. Vy si možno zvyknete. Rýchlymi pohybmi zápästím už klasicky môžete otvoriť fotoaparát, respektíve rozsvietiť zadný blesk. Funkcia vnímavej obrazovky zaznamenáva, či sa na telefón práve pozeráte. Pokiaľ áno, tak obrazovka ani po uplynutí nastaveného časového limitu jej vypnutia automatiky nezhasne.

Takýmito podobnými funkciami Motorola edge disponuje v skutočne rozšírenom množstve. Najviac sa mi páči možnosť grafickej personalizácie používateľského prostredia, ako napríklad v starej známej nadstavbe OxygenOS od čínskej firmy OnePlus. Zmeniť si môžete farebný akcent celého systému, animácie skenera odtlačkov prstov, rozloženie ikon, ich vzhľad a ešte viac. Ako som už mohol spomenúť, optimalizácia operačného systému je na skutočne skvelej úrovni.

Fotoaparáty: Plnohodnotná výbava dokáže vždy potešiť

Úprimne poviem, že z Motoroly edge som mal až príliš dobrý pocit. Zatiaľ viete, že jej dizajn, displej, výkon a aj operačný systém sú na vynikajúcej úrovni. Preto som očakával prvé väčšie nedostatky v segmente fotoaparátov. Verte alebo nie, ani tu som sklamaný neostal, práve naopak. Začnime však najskôr nejakými technickými špecifikáciami, ktoré vyzerajú veľmi sľubne. Hlavný, 64 MP snímač, so svetelnosťou f/1.8, dopĺňa 8 MP teleobjektív s dvojnásobným optickým priblížením a clonou f/2.4. Do tretice nechýba ani ultra širokouhlý fotoaparát so svetelnosťou f/2.2. Na záver doplním aj ToF 3D senzor, slúžiaci na zmeranie hĺbky ostrosti.

Motorola Edge zadná strana

Vpredu v “hole-puch” výreze si svoje umiestnenie našiel 25 MP senzor s clonou f/2.0, slúžiaci na prípadné “selfies” alebo videohovory. Už z počiatku to vyzerá na parádnu výbavu. Aké sú však tieto fotoaparáty v praxi? Za mňa skutočne vynikajúce. Vzhľadom na cenu sú mnohé výsledky priam vlajkových kvalít, aj keď sa v prípade hociktorého snímača z trojice môžme dočkať zlej expozície.

V istých fotografických oblastiach má Motorola edge problémy

Fotografie, robené v špecifických svetelných podmienkach, ako napríklad pri západe slnka, sú občas zle exponované. Nemyslím tým teraz, že sú vždy až príliš svetlé, ale aj veľmi tmavé. Treba si dávať pozor na to, na ktoré miesto záberu manuálne prstom zaostríte. Inak nebudete mať s fotografiami absolútne žiadne problémy. Stabilizácia je super, tak ako aj každý a jeden snímač.

Najlepšie fotografie samozrejme dostanete z toho primárneho, no výborné výsledky produkuje aj širokouhlý. Ak by ste chceli odfotiť vzdialenejší objekt, teleobjektívu to nebude robiť najmenší problém a vždy som sa naň mohol spoľahnúť. Celkovo som z vytvorených fotografií nadšený. Podstatne horšie je však na tom záznam videa. Čo sa týka jeho kvality, opäť Motorola edge ukazuje, že sa môže porovnávať aj s tými lepšími.

Video má skvelý kontrast, stabilizáciu a verné farby. Extrémne rušivé je však neustále preostrovanie, ak sa začnete s telefónom pohybovať. Ide momentálne o najslabšiu stránku tohoto smartfónu, no verím, že v blízkej budúcnosti nebude absolútne žiaden problém s vydaním softvérovej aktualizácie, ktorá tento problém vyrieši.

Videoklipy môžete nahrávať až v 4K pri 30 fps, respektíve v rozlíšení Full HD pri 60 fps. Ak ide o predný “selfie” fotoaparát, z jeho kvalít som veľmi rád a príležitostné snímky nebudú sklamaním. Potešil ma ich široký dynamický rozsah, ktorý väčšina predných snímačov postráda.

Testovacie fotografie zo smartfónu Motorola edge:

Predný fotoaparát na telefóne Motorola edge:

Testovacie video, vyhotovené predným snímačom vo Full HD pri 30 fps:

Testovacie video, vyhotovené predným snímačom vo Full HD pri 60 fps:

Testovacie video, vyhotovené predným snímačom v 4K pri 30 fps:

Testovacie širokouhlé video vo Full HD pri 30 fps:

Konektivita: Nechýba prakticky nič

Je zrejmé, že moderné smartfóny sa vyznačujú aj modernou konektivitou. Motorola Moto samozrejme nie je výnimkou a ponúka to, čo budete, a možno aj dlhšiu dobu ani nebudete potrebovať. Narážam tým na podporu najmodernejších mobilných sietí piatej generácie, skrátene 5G. Samozrejmosťou každého, moderne vybaveného smartfónu je WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, čo je dvojpásmové pripojenie.

Motorola Edge slot SIM

Bluetooth je tu v nízkoenergetickej verzii 5.1. Pokiaľ ide o lokalizačné služby, smartfón disponuje klasickým GPS, ale aj A-GPS, GLONASS, Galileo, BDS či SUPL. Na bezkontaktné platby je tu NFC. Nabíjanie a prenos dát prebieha prostredníctvom USB-C portu, ktorá je však iba vo verzii 2.0. Keďže je tu aj 3,5 mm audio jack na drôtové slúchadlá, je samozrejme možné rátať aj so starým dobrým FM rádiom.

Telefonické hovory sú bezproblémové z pohľadu na obe strany hovoriacich. Problém nebol ani so 4G pripojením k mobilnej sieti. Spomínané 5G som nemal príležitosť nijako otestovať a najbližšiu dobu ani nikto z nás mať tak ľahko nebude. Chýba tu ešte napríklad taký infraport, no ten sa nachádza iba na minime zariadení.

Batéria: Na jedno nabitie ponúkne zhruba jeden a pol dňa výdrže

Akumulátor vo vnútri Motoroly edge dodával každý deň veľmi podobnú výdrž na jedno nabitie. Ak bola zostávajúca kapacita pod úrovňou desiatich percent, telefón vykazoval dobu približne päť a pol hodín so zapnutým displejom. V istých situáciach som sa však dostal aj na skvelých 7 hodín so zapnutým displejom. Výdrž so 60 Hz som ani neskúšal, pretože som si na 90 Hz zvykol natoľko, že som sa tejto vyššej obnovovacej frekvencie nechcel vzdať. Po znížení na spomínaných 60 Hz by som však očakával ešte nejakú tú hodinku so zapnutým displejom navyše.

Nabíjanie z 0 % na 100 %:

  • 15 minút – 22 %
  • 30 minút – 36 %
  • 45 minút – 49 %
  • 60 minút – 68 %
  • Plná nabitie – 1 hodina 37 minút

Nabíjanie zaberie zhruba hodinku a pol, čo nie je vzhľadom na celkovú kapacitu integrovanej batérie vôbec zlé. Z pohľadu na výdrž tohto smartfónu som bol veľmi spokojný. Samozrejme, v tejto oblasti je vždy čo vylepšovať, no je zároveň dobré, že výrobca nezvýšil hrúbku a váhu zariadenia väčšou batériou. Takto sa mi to úprimne páči. Počas nabíjania sa telefón nijako výrazne nezahrieval, čo je iba ďalším plusom.

Záverečné zhodnotenie: Motorola edge je až podozrivo dobrá

Môj týždeň so smartfónom Motorola edge bol úplne super. Prvýkrát som si vyskúšal, aké je to mať telefón s 90 Hz displejom, ktorý je navyše aj veľmi zahnutý ku stranám. Musím povedať, že ohnuté obrazovky nejak nemusím, no táto sa mi fakt páčila. Nechcené dotyky sa nevyskytovali a vyzerá naozaj štýlovo. Vzhľadom na cenu, ktorá nepresahuje hranicu 600 €, ide o potenciálneho zabijaka vlajkových lodí.

Motorola Edge predný snímač

Procesor síce nepatrí do vlajkového radu Snapdragon 8xx, no 765G je úplne v pohode zo všetkých pohľadov a myslím si, že ak nebudete hrať tie najnáročnejšie hry na vysokých detailoch, nič si ani nepovšimnete. Výborné pamäťové hodnoty, skvelé fotoaparáty, slušný výdrž na jedno nabitie či čistý Android spolu so stereo reproduktormi a 3,5 mm audio jackom jasne naznačujú, že ide o veľmi dobrú kúpu.

Keď odmyslím spomínané problémy s nahrávaním videa, ktoré snáď budú opravené systémovou aktualizáciu, ide o smartfón takmer bez kompromisov. Málokedy sa stáva, že pri nových zariadeniach nájdem tak extrémne málo nedostatkov, ako v prípade Motoroly edge. Úprimne si myslím, že kvôli nižšej cene sa ani neoplatí chodiť do modelu Motorola edge+. Edícia bez prídavku “+” je totiž dostatočne dobrá a navyše je aj podstatne lacnejšia.

Motorola Edge predná strana

Viete čo, keby cena bola stanovená na takých 450 €, dokázal by som povedať, že ide o najlepší smartfón v danej cenovej kategórii, s akým som mohol mať skúsenosť. Ako to však už zvyčajne býva, čím vyššia cena, tým viac šance pre konkurenciu. Za cenu 549 € ide o rozumnú voľbu, no existuje tu už celkom schopná konkurencia, ktorú si o malú chvíľu spomenieme. V akcii, kedy Motorola edge nepresahuje ani 500 €, ide o super príležitosť ku kúpe, ktorou rozhodne nič nepokazíte a sám by som vám takú investíciu odporučil.

Konkurencia:

Samsung Galaxy S10 vs. Motorola edge

Kúpu Motoroly edge by som prirovnal k investícii do staršej vlajkovej lode. Preto by som do konkurencie hneď na úvod zaradil Samsung Galaxy S10. Vlajková loď od juhokórejského výrobcu z minulého roka klesla na cene a práve preto ide teraz o vcelku rozumné rozhodnutie. Disponuje lepším, 6,1-palcovým displejom s Quad HD+ rozlíšením (1440 x 3020 pixelov), ešte lepším výkonom, 8 GB RAM a 16 MP hlavným fotoaparátom, ktorý by som stále zaradil k tým najlepším. Nechýba ani 3300 mAh batéria. V tomto smere Samsung na Motorolu očividne stráca, no konečná výdrž by nemala byť nejak drasticky nižšia. Motorola edge je však unikátnejšia a jej displej sa mi páči kvôli 90 Hz obnovovacej frekvencii úprimne viac.


Samsung Galaxy S10

Huawei P30 Pro vs. Motorola edge

Smartfóny radu Huawei P zaraďujem k tomu najlepšiemu, pokiaľ ide o fotomobily. Keďže P40-tka je zatiaľ pridrahá na to, aby Motorole edge konkurovala a nedisponuje Google službami, Huawei P30 Pro je skvelým, zlacneným kandidátom na kúpu. Má na pohľad pekný, podobne zakrivený Full HD+ displej (1080 x 2340 pixelov) s 6,47-palcovou uhlopriečkou. Na plynulých 90 Hz ale zabudnite. Výkonu je taktiež viac, ako v prípade Motoroly. Hlavnou prednosťou je však 40 MP hlavný fotoaparát, spolu s poriadnym teleobjektívom. Pokiaľ tento telefón nájdete za výhodnú sumu, myslím si, že nenájdete žiaden lepšie fotografujúci smartfón. Čínsky gigant Huawei dokáže čarovať aj s výdržou na jedno nabitie. 4200 mAh akumulátor by mal vydržať veľmi dlho.


Huawei P30 Pro

Xiaomi Mi Note 10 vs. Motorola edge

Motorola edge má toho s minuloročným Xiaomi Mi Note 10 veľmi veľa spoločného. V obidvoch prípadoch prakticky ide o zariadenia strednej triedy. Oba modely disponujú zahnutými displejmi a širokou škálou využitia zadných snímačov. Xiaomi konkrétnejšie prináša 6,47-palcovú obrazovku s rozlíšením Full HD+ (1080 x 2340 pixelov), avšak má štandardnú, 60 Hz obnovovaciu frekvenciu. Hlavnou prednosťou tohto smartfónu je pätica skvelých fotoaparátov, spolu s veľmi veľkou, 5260 mAh batériou. Procesor je v tomto prípade ale podstatne slabší, v porovnaní s ostatnými porovnávanými telefónmi. V tomto ohľade je na tom lepšie aj práve otestovaná Motorola edge.


Xiaomi Mi Note 10 v ruke

1.7

Motorola edge

Môj týždeň so smartfónom Motorola edge bol úplne super. Prvýkrát som si vyskúšal, aké je to mať telefón s 90 Hz displejom, ktorý je navyše aj veľmi zahnutý ku stranám. Musím povedať, že ohnuté obrazovky nejak nemusím, no táto sa mi fakt páčila. Nechcené dotyky sa nevyskytovali a vyzerá naozaj štýlovo. Vzhľadom na cenu, ktorá nepresahuje hranicu 600 €, ide o potenciálneho zabijaka vlajkových lodí.

Procesor síce nepatrí do vlajkového radu Snapdragon 8xx, no 765G je úplne v pohode zo všetkých pohľadov a myslím si, že ak nebudete hrať tie najnáročnejšie hry na vysokých detailoch, nič si ani nepovšimnete. Výborné pamäťové hodnoty, skvelé fotoaparáty, slušný výdrž na jedno nabitie či čistý Android spolu so stereo reproduktormi a 3,5 mm audio jackom jasne naznačujú, že ide o veľmi dobrú kúpu.

Keď odmyslím spomínané problémy s nahrávaním videa, ktoré snáď budú opravené systémovou aktualizáciu, ide o smartfón takmer bez kompromisov. Málokedy sa stáva, že pri nových zariadeniach nájdem tak extrémne málo nedostatkov, ako v prípade Motoroly edge. Keby cena bola stanovená na takých 450 €, dokázal by som povedať, že ide o najlepší smartfón v danej cenovej kategórii, s akým som mohol mať skúsenosť. Ako to však už zvyčajne býva, čím vyššia cena, tým viac šance pre konkurenciu.

zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
80 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
80 %
Fotoaparát

  • Krásny displej

  • Pre niekoho zahnutie displeja
14.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+