MojAndroid

Naše smartfóny, respektíve ich systém a aplikácie, sú neustále aktualizované na pozadí, zatiaľ čo my o tom ani nemusíme vedieť. Teraz nie je reč o veľkých aktualizáciách, ako napríklad inštalácia najnovšieho MIUI 12 či update na Android 10. Myslíme tie drobné updaty, ktoré sa týkajú aplikácií, či už používateľských, alebo základných, systémových. Ten sa nedávno udial aj v aplikácii MIUI Launcher.

Nový MIUI Launcher môže spôsobovať pády

Väčšinu času update prebehne bez problémov a iba zriedka si používateľ všimne nejakú chybičku v aktualizovanej verzii daného prvku. Po update MIUI Launcher, domovskej obrazovky pre Xiaomi a Redmi zariadenia, si nejeden majiteľ smartfónu všimne, že telefón je takmer nepoužiteľný. Možno sa táto vec stala práve aj vám.

xiaomi zoznam mien
Zoznam zmien v novom MIUI Launcher

Po aktualizácii MIUI Launcher začne domovská obrazovka na smartfónoch od Xiaomi padať, až spraví pre menej skúsených ľudí používanie zariadenia priam nemožné. Aktualizácia domovskej obrazovky, ktorá mala priniesť iba drobné vylepšenia, teraz spôsobuje neustále pády celého MIUI Launcheru. Podľa webu Xiaomi Today sa tento problém týka hlavne týchto modelov:

Riešenie problému je jednoduché

Pokiaľ sa táto nečakaná situácia stala aj vám, existuje veľmi jednoduché, avšak zatiaľ iba dočasné riešenie problému. Prejdite do nastavení vášho telefónu (môžete tak urobiť prostredníctvom tlačidla v stavovej lište) a v sekciách AplikácieNainštalované aplikácie vyhľadajte “MIUI Launcher”. Následne kliknite na “Odinštalovať aktualizácie”. Druhým možným riešením je inštalácia alternatívneho launcheru prostredníctvom Obchodu Play.

Očakáva sa, že už onedlho vyjde opravná aktualizácia. Zaznamenali ste aj vy tento problém? Dokázali ste si s ním poradiť? Dajte nám priebeh tejto neočakávanej situácie vedieť nižšie v diskusii.

Náš tip
MIUI 12: Stiahnite si nové, moderné tapety aj do vášho Xiaomi smartfónu
15.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+