MojAndroid

MIUI 12 je pre viacerých z vás už známe. Ide o novú, v mnohých oblastiach výrazne vylepšenú verziu používateľskej nadstavby, ktorá sa nachádza na smartfónoch značiek Xiaomi a Redmi. Najnovšie MIUI, ktoré je mimochodom momentálne v beta testovaní, sa vyznačuje novými a pokročilými animáciami v prostredí, vylepšeným zabezpečením a mnohými ďalšími úžasnými detailami.

Stiahnite si statické aj dynamické tapety

Poriadne výrazným krokom vpred po vizuálnej stránke je aj várka nových tapiet. Okrem obyčajných, statických obrázkov, pre nás výrobca pripravil aj špeciálne živé pozadia. Vedeli ste, že si ich môžete nainštalovať aj do vášho telefónu?

ukážka statických tapiet v miui 12 od xiaomi

Šikovní ľudia z XDA-developers komunity sa podieľali na extrahovaní pozadí zo samotného firmvéru modelu Xiaomi Mi 9T. Prostredníctvom tlačidla nižšie si môžete stiahnuť zazipovaný súbor so všetkými 29 tapetami, ktorých rozlíšenie činí 1080 x 2340 pixelov.

Živé pozadia patria k tým najzaujímavejším novinkám

Pokiaľ máte záujem práve o tie najzaujímavejšie živé pozadia, máte na výber medzi planétou Zem a planétou Mars. Obidve pohyblivé tapety vyzerajú úchvatne, no najlepší efekt budú mať až v samotnom MIUI 12, do ktorého budú v prípade drahších a výkonnejších smartfónov napevno integrované.

miui 12 živá tapeta zem zamknutá obrazovka

Momentálne je ich inštalácia možná na zariadenia značiek Xiaomi, Redmi a POCO s podmienkou, že dané telefóny bežia na verzii nadstavby MIUI 11. Ich stopercentnú funkčnosť vieme zaručiť iba po nastavení ako pozadie pre domovskú obrazovku. Nám to na zamknutej obrazovke v MIUI 11 nefungovalo.

miui 12 živá tapeta mars

Tak čo, vyskúšali ste si nové pozadia? Ako sa vám páčia na vašom telefóne? Musíme povedať, že toto sa čínskemu gigantovi naozaj podarilo.

14.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+