MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi v pondelok na plánovanej tlačovej konferencii predstavila nový smartfón Xiaomi Mi 10 Youth 5G a novú nadstavbu MIUI 12. Tá je určená nielen pre zariadenia s logom Xiaomi, ale aj s logom samostatnej značky Redmi. Portál AndroidHeadlines teraz priniesol zoznam modelov, ktoré dostanú novú nadstavbu MIUI 12.

Globálna verzia MIUI 12 bude predstavená neskôr

Na tlačovej konferencii bola v pondelok predstavená verzia MIUI 12, ktorá je určená pre čínsky trh. Globálna verzia bude neskôr a bude sa líšiť niektorými chýbajúcimi funkciami a aplikáciami, ktoré sú špecificky určené len pre čínsky trh. Hlavnými novinkami, ktoré MIUI 12 prináša, sú nové animácie, prebrané navigačné gestá z Androidu 10, nový always-on displej, multitasking alebo plávajúce okná.

Ako prvé sa dočkajú tohtoročné modely

Aktualizácie budú rozdelené do troch vĺn. Ako prvé dostanú novú nadstavbu MIUI 12 tohtoročné modely Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro a Mi 10 Lite / Youth Edition. Stane sa tak už behom júna. V rovnaký mesiac budú nasledovať Xiaomi Mi 9 Pro 5G, Mi 9 Transparent Edition a Mi 9. Taktiež modely s logom Redmi ako Redmi K30 Pro Zoom, K30 Pro, K30 5G, K30, K20 Pro Premium, K20 Pro a K20.

Xiaomi Mi Note 10 zadná strana

Nasledovať by mala ešte druhá a tretia vlna aktualizácií, ktorých termín ale zatiaľ nebol oznámený. V druhej vlne  budú Xiaomi Mi MIX 3, Mi MIX 2s, Mi CC9 Pro/ Mi Note 10 Pro, Mi CC9, Mi CC9 Meitu Edition, Mi 9SE, Mi 8 UD, Mi 8 Transparent Edition, Mi 8. Aktualizované budú aj modely s logom Redmi. Konkrétne Redmi Note 8 Pro, Note 7 Pro a Note 7.

Tretia vlna aktualizácií by mala patriť straším modelom. Patria do nej Xiaomi Mi CC9E, Mi Note 3, Mi Max 3, Mi 8 Lite, Mi 8 SE, Mi MIX 2 a Mi 6X. Taktiež Redmi Note 8, Redmi 8, 8A, 7, 7A, 6 Pro, 6, 6A, 5 a S2.

Pokiaľ hľadáte nový smartfón, tak by vám mohol pomôcť náš nákupný poradca. Nájdete v ňom aj výber najlepších smartfónov značky Samsung, Xiaomi alebo Huawei. Pokiaľ sa rozhodujete podľa ceny, tak sme pre vás vybrali najlepšie smartfóny s cenou do 100 eur, s cenou do 250 eur a za cenu do 300 eur. Tiež sme v ňom vybrali najlepšie bluetooth slúchadla dostupné na našom trhu.

Náš tip
Huawei: Ako to bude s aktualizáciami? Ktoré modely a ako často?
29.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+