MojAndroid

V posledných dňoch Huawei upravoval svoj zoznam zariadení, ktoré dostávajú aktualizácie mesačne. Najväčšia zmena prišli v podobe presunu vlajkových modelov P20 a P20 Pro do štvrťročného cyklu aktualizácii. Pár chýbajúcich modelov pribudlo, napr. zariadenia série Mate 30.

Huawei P20 a P20 Pro majú v tomto čase už dva roky aktualizácií za sebou, takže je logické, že Huawei ich už pomaly zo svojho aktualizačného cyklu vyradí. V najbližšej dobe by sa to ale stať nemalo. Avšak majitelia P20 stále čakajú na aktualizácie EMUI 10 a Android 10. Tí by sa mali v najbližších mesiacoch dočkať viacerých aktualizácií, píše Huawei Central.

V článku sa spomína aj to, že minulý týždeň začal Huawei aktualizovať model P20 v Malajzii. To znamená, že o pár týždňov by mala aktualizácia doraziť aj k nám do Európy.

Čínsky výrobca vo februári zo svojho aktualizačného zoznamu úplne vyňal zariadenia radu Mate 10. Zaujímavé je, že v zozname zostal už len najdostupnejší Mate 10 lite. Ten by mal stále dostávať štvrťročné aktualizácie. Avšak tiež sa očakáva EMUI 10 aj pre zariadenia série Mate 10.

Zaujímavosťou sú aj minuloročné zariadenia strednej triedy, ktoré sú už po pol roku preložené len do štvrťročného cyklu. Pre porovnanie, nachádza sa tam aj takmer dvojročný Honor 8X, ktorý ešte minulý rok dostával pravidelné mesačné aktualizácie.

Zoznam zariadení, ktoré dostávajú aktualizácie mesačne a ktoré štvrťročne (P20 a P20 Pro tam z nejakého dôvodu chýbajú):

Zoznam zariadení, ktoré dostávajú aktualizácie, avšak bez P20 a P20 Pro
Zoznam zariadení Huawei a ich zaradenie do cyklu aktualizácií

Videli ste už našu novú rubriku Nákupný poradca? Vyberáme v nej tie najlepšie zariadenia Huawei na rok 2020.

29.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+