MojAndroid

Huawei tento rok predstavil 3 modely najnovšej série P20. Na Huawei P20 Pro sme vám recenziu už ponúkli, rovnako aj na P20 Lite. Posledným na rade je model Huawei P20, ktorý žije v tieni svojho väčšieho bračeka, no určite má čo ponúknuť. Obsahuje kvalitný fotoaparát, vysoký výkon, slušnú výdrž a kvalitné spracovanie.

Náš tip
Huawei P20 Pro: Inovatívny šampión | RECENZIA

Balenie

 • Huawei P20
 • Nástroj na vyberanie SIM karty
 • Potrebné dokumenty
 • Nabíjačka
 • USB-C kábel
 • Slúchadlá s USB-C konektorom
 • Redukcia z USB-C na 3,5 mm jack

Náš tip
Huawei P20 Lite: Nové trendy prichádzajú aj do strednej triedy | RECENZIA

Konštrukcia a dizajn: Najvyššia trieda

 • Sklenená zadná aj predná strana
 • Kovový rámik
 • Odolný voči ošplechnutiu (ip 53)
 • Nechýba výrez v displeji
 • Snímač odtlačkov prstov na prednej strane pod displejom

Konštrukčne sa model Huawei P20 radí medzi aktuálnu špičku. Telefón vyzerá nádherne, zadná časť je sklenená, predná taktiež. Na bokoch sa rozprestiera kovový rámik, ktorý tieto dve strany spája dohromady. Pri držaní v ruke nechýba ani prémiový pocit, dokonca rozmery sú na 5,8″ displej veľmi prijateľné, za čo vďačí minimálnym rámikom okolo displeja. Oproti modelu P20 Pro sa naozaj jedná o kompaktný smartfón. Vzhľadom na použitý materiál, určite odporúčame použiť ochranný obal, pretože telefón je veľmi šmykľavý. Obal ho navyše ochráni aj pred škrabancami a pádmi.

Prednej strane dominuje veľký, 5,8″ displej, pod ktorým sa nachádza snímač odtlačkov prstov. Výrez v displeji ponúka slúchadlo slúžiace na telefonovanie, predný fotoaparát, potrebné senzory a nenápadnú LED diódu, ktorá bliká v prípade upozornenia. Zadná strana dáva tušiť, že sa jedná o zariadenie, určené primárne na fotografovanie. Objektívy duálneho fotoaparátu vystupujúce nad okolitý povrch, prisvetľovacia LED dióda, nezabudlo sa ani na nápis firmy Leica, s ktorou Huawei už dlhšie spolupracuje na poli fotoaparátov. V spodnej časti zadnej strany ešte nájdeme nápis HUAWEI. Všetky tieto popisy sú otočené o 90 stupňov oproti klasickým, ktoré bežne vidíme na iných smartfónoch, čo tiež dáva tušiť, že fotografovanie je priorita číslo 1.

V ľavej strane na boku prístroja môžeme nájsť zásuvku na 2 SIM karty, pamäťovú kartu do neho však nijako nedostaneme. Pravá strana zase obsahuje dvojpolohové tlačidlo ovládania hlasitosti a tlačidlo, slúžiace na rozsvietenie a zhasnutie displeja. To obsahuje červený pásik, ktorý kontrastuje s čiernou farbou smartfónu a vyzerá to veľmi dobre. Tlačidlá sú kovové a s ich používaním nie je žiadny problém. Odozva a aj istota stlačenia je na veľmi dobre úrovni. Spodná strana ukrýva mriežku reproduktora a mikrofónu a, samozrejme, aj USB-C konektor, slúžiaci na nabíjanie a aj pripojenie slúchadiel, keďže 3,5 mm jack sa  tu nenachádza.

Skener odtlačkov prstov: Rýchlosť je základ

Huawei sa rozhodol skener odtlačkov prstov ponechať na prednej strane pod displejom. Vraj zo štúdie, ktorú si dal vypracovať vyplýva, že používatelia preferujú skener odtlačkov prstov práve na prednej strane. My s tým, samozrejme, súhlasíme a považujeme toto umiestnenie za ideálne. Skener je navyše veľmi rýchly a aj presný. Huawei potvrdzuje svoju pozíciu jedného z najlepších v tejto oblasti. Odomykanie je naozaj bleskové, stačí priložiť prst a je hotovo.

Odblokovaním ale jeho možnosti zďaleka nekončia. V prípade, že by ste chceli mať čo najväčšiu plochu displeja a vadia vám softvérové tlačidlá slúžiace na ovládanie telefónu, v nastaveniach ich môžete skryt a nahradiť práve skenerom odtlačkov prstov. Používanie je jednoduché, položením prsta na skener sa vrátite o krok späť, jeho podržaním na domovskú obrazovku. Pokiaľ by ste chceli vyvolať naposledy spustené aplikácie, stačí po ňom prejsť prstom sprava doľava alebo naopak.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+