MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Čerešnička na torte

Vlani na jeseň sme Huawei Mate 10 Pro vychválili okrem iného aj za fantastickú výdrž batérie. Napriek tomu, že vlaňajší model aj súčasný Huawei P20 Pro ponúkajú obrovskú batériu s kapacitou 4000 mAh, vôbec to nie je cítiť. Telefón je stále relatívne tenký a ľahký, no kapacita batérie sa naplno prejavuje pri bežnom používaní.

Znovu ide o telefón, ktorý takmer nikto nebude musieť nabíjať každý deň a už vôbec nie dobíjať počas dňa. My sme ani raz nedokázali zariadenie vybiť v priebehu jedného dňa, a to sme ho absolútne nešetrili. Bez akýchkoľvek problémov sme za deň dosiahli 5-6 hodín zapnutého displeja s tým, že okrem bežných činností sme hrali náročné hry ako PUBG Mobile, veľa fotografovali a sledovali YouTube videá.

Ak by sme tieto náročnejšie aktivity vynechali a telefón používali štandardne 2-3 hodiny denne, na jedno nabitie by zvládol aj dva dni. Opakuje sa tak situácia z vlaňajšieho modelu Mate 10 Pro a aj súčasná vlajková loď Huawei tak v tomto smere patrí medzi absolútnu špičku.

Poteší aj tradične rýchle nabíjanie vďaka pribalenej nabíjačke, ktorá zvládne telefón nabiť za približne hodinu a trištvrte, pričom za pol hodinu sa bez problémov prehupnete cez 50 %, čím telefónu dodáte energiu aj na celý bežný deň používania.

Huawei P20 Pro: Záverečné hodnotenie

Huawei P20 Pro sa nám hodnotí veľmi ľahko. Ak by sme boli v škole, telefón by dostal jednotku s hviezdičkou s drobnou poznámkou pod čiarou s absolútnymi drobnosťami, ktoré by sme mu vytkli.

Keď marketingový riaditeľ Huawei, Clement Wong, dostal otázku, aký je rozdiel medzi líniami P a Mate, poznamenal, že smartfóny Mate sú určené pre technologických nadšencov, kde sa s rôznymi funkciami a technológiami stretávame po prvýkrát, kým línia P je rad pre všetkých, ktorí chcú to najlepšie, ale aj v štýlovom a luxusnom prevedení.

Môžeme povedať, že spoločnosti Huawei sa to do bodky podarilo. Huawei P20 Pro je nádherný, luxusný smartfón s bohatou výbavou, ale aj zmyslom pre detail. Miesto iteratívnych zmien však ponúka skvelé inovácie a nerobí zbytočné kompromisy. Iste, 3,5mm jack pre slúchadlá nám chýba, no jeho neprítomnosť nie je sklamaním. Systém EMUI 8.1 stále nie je dokonalý a nebude vyhovovať každému, no stále sa zlepšuje. Umelá inteligencia tiež nezmení spôsob, akým používate telefón, no zbadáme tu drobné zlepšenia, ktoré idú správnym smerom.

Chyby na telefóne sa hľadajú skutočne ťažko. Nádherný dizajn, krásny displej, aktuálne najlepší fotoaparát, ale aj skvelá funkčnosť v podobe tradičného skeneru odtlačkov a vynikajúcej batérie robia z tohto telefónu adepta na najlepší telefón súčasnosti. Cena 849 EUR zodpovedá kvalite, ktorú telefón prináša a o niekoľko desiatok EUR podlieza konkurenciu v najvyššej kategórii zariadení, čo skutočne chválime.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
8.7

Huawei P20 Pro

Po veľkom úspechu smartfónu Huawei Mate 10 Pro sme boli zvedaví, čo prinesie výrobca do svojho radu štandardných vlajkových lodí. Huawei P20 Pro nenechal nič na náhodu a zbrojí proti tým najlepším zariadeniam na trhu. Ponúka krásny dizajn, skvelý displej, aktuálne najlepší fotoaparát na trhu, prebytok výkonu a pamäte a aktuálny softvér.

zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
90 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
90 %
Fotoaparát

  • Krásny dizajn
  • Vynikajúci displej
  • Najlepší fotoaparát na trhu
  • Fantastická batéria

  • OIS iba vo videu do 1080p@30fps
  • Najšmykľavejší Huawei v histórii
  • Drobné neduhy v systéme EMUI
6.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+