MojAndroid

Po pozitívnych dojmoch z aktuálnej vlajkovej lode čínskeho výrobcu som sa tešil na Xiaomi Mi 9T, ktorý je v mnohých aspektoch veľmi podobný. Asi jediným “nedostatkom” oproti klasickému Xiaomi Mi 9 je slabší procesor. Avšak nájdeme tu 3,5 mm audio jack, FM rádio a dokonca aj poriadne silnú batériu. Navyše, displej je bez výrezu a selfie fotoaparát sa vysúva z hornej časti. Aký je Xiaomi Mi 9T?


Xiaomi Mi 9T

Konštrukcia a Dizajn

Na prvý pohľad ide o veľmi príťažlivé zariadenie. V modrej farbe, ktorá k stredu prechádza do čiernej vyzerá jednoducho skvele. Spredu zaujme veľkým displejom bez rámikov a výrezu, zozadu zase zaujímavým riešením trojitého fotoaparátu. Veľmi výrazným prvkom je zamykacie tlačidlo na pravej strane, ktoré je výrazne červené a dodáva smartfónu “šmrnc”.

Xiaomi Mi 9T

Kvalita spracovania je príkladná. Konštrukcia je sklenená a v ruke pôsobí prémiovo. Aj napriek tomu, že cenovka je od tej prémiovej poriadne ďaleko. Vďaka jemnému zaobleniu k okrajom sa aj vzhľadom na celkové rozmery veľmi príjemne drží. No do malých ženských rúk to naozaj nebude.

Oceňujem, že oproti ostatným skleneným smartfónom odoláva odtlačkom prstov o trochu lepšie. Ale aj tak to nie je žiadna sláva. Poteší 3,5 mm audio jack v hornej strane, dole sa zase nachádza USB-C konektor a mriežka reproduktora.

  • Rozmery: 156,7 x 74,3 x 8,8 mm
  • Hmotnosť: 191 gramov

Silná batéria so sebou prináša nesporné výhody vo výdrži, no aj vyššiu hmotnosť. Tá mi ale osobne absolútne nevadí. Keby som si mal vybrať medzi batériou a nižšou hmotnosťou, jednoznačne beriem väčšiu batériu.

Xiaomi Mi 9T

Výhodou môže byť, že fotoaparáty nevystupujú z tela nijako výrazne. To umožní používanie tenšieho ochranného obalu bez toho, aby ste sa obávali o ich poškriabanie. Kľudne môžete použiť aj ten obal v balení, ktorý je príjemný na dotyk a matný. To znamená, že nezachytáva odtlačky prstov. Navyše obsahuje všetky potrebné výrezy, takže pri výmene SIM karty alebo vytváraní selfie fotografie vám nebude nijako prekážať.

Xiaomi Mi 9T

Mimochodom, vysúvanie fotoaparátu sprevádza príjemný zvuk a jeho boky sa počas toho dokážu aj rozsvietiť. Je to maličkosť, ale vyzerá to výborne. Aby toho nebolo málo, Xiaomi Mi 9 disponuje aj notifikačnou LED diódou. Ak by ste ju hľadali niekde na prednej strane nad displejom, máte smolu. Nachádza sa priamo na boku na vysúvacom fotoaparáte. Praktická tým pádom veľmi nie je, no efektná rozhodne áno. Dokáže svietiť namodro, rovnako, ako fotoaparát počas vysúvania.

Odomknete prstom aj tvárou

Odomykanie tvárou pri smartfóne s vysúvacím fotoaparátom bolo vždy zaujímavé. Zaujímavé, no nie rýchle. A presne tak je tomu aj v tomto prípade. Funguje to, avšak kým sa vysunie predný fotoaparát a rozpozná vás, mohli ste mať svoj Mi 9 T odomknutý napríklad aj pomocou skeneru odtlačkov prstov.

Ten sa nachádza v displeji, podobne, ako v prípade Xiaomi Mi 9. Nie som síce zástanca tohto riešenie, ale v Mi 9T funguje prekvapivo veľmi dobre. Po skúsenostiach so Samsungami z radu Galaxy A som sa skeneru v displeji chcel vyhnúť čo najdhlšie, no nepodarilo sa. Poďme ale späť na skener.

Xiaomi Mi 9T

Pridávanie prsta je štandardné. Na to, aby ste mohli prst pridať, potrebujete mať nastavené heslo, prípadne odomykací vzor. Celé mi to zabralo asi minútu (aj s pridaním odtlačku). A tak som to išiel otestovať. Prvé odomknutie skvelé, rýchle. Druhé, tretie, štvrté rovnako. Oči sa mi rozjasnili a povedal som si, že to až také hrozné nebude. A verte tomu, nie je. Skener odtlačkov v displeji v smartfóne Xiaomi Mi 9T používam s radosťou. Stále síce nie je taký rýchly, ako klasické riešenia, no som s ním spokojný. Určite patrí medzi to najlepšie, najspoľahlivejšie a najrýchlejšie. Nepočítam však Samsung Galaxy S10 a S10+, ktoré sú v tomto smere ešte ďalej vďaka ultrasonickému skeneru.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+