MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Pekný, veľký a bez výrezu

Presne týmito slovami by som jednoducho zhrnul displej, ktorý používa Xiaomi Mi 9T. AMOLED panel ocenia napríklad aj vyznávači tmavého režimu, ktorý samozrejme nesmie chýbať. To, že je displej bez výrezu, je aspoň pre mňa obrovské plus. Pri sledovaní multimediálneho obsahu či hraní ma tak nič neruší.

Xiaomi Mi 9T

Displej má uhlopriečku 6,39″ a k okrajom je mierne zaoblený, čím kopíruje dizajn zariadenia. Rámiky sú úplne minimálne. Pri rozlíšení výrobca nijako neexperimentoval a siahol po overenom natiahnutom 2340 x 1080 pixelov. Na slnku nemám s čitateľnosťou žiadny problém. Automatickému jasu niekedy trvá trochu dlhšie kým sa prispôsobí ostrému slnku. Dlhšie myslím tak dve sekundy. Nie je to veľa, ale vie to niekedy naštvať. Avšak nestáva sa to pravidelne, možno raz z desiatich odblokovaní.

Xiaomi Mi 9T

Ochranu pred poškriabaním zabezpečí krycie sklo Gorilla Glass 5. generácie. Natiahnutá oleofóbna vrstva je výborná, prsty sa po displeji kĺžu veľmi ľahko a odtlačky prstov či iné nečistoty je možné jednoducho odstrániť. Farby sú veľmi pekné, presne také, aké by som od AMOLED panelu očakával. Neprídu mi presaturované, sú však dostatočne živé. O pozorovacích uhloch snáď ani nemusím písať.

Displej je možné rozsvietiť klasicky tlačidlom, zodvihnutím alebo dvojitým poklepaním. Škoda, že ho poklepaním aj nezamknete. Chýbať samozrejme nesmie ani ambientné zobrazenie. To si môžete veľmi jednoducho naplánovať a na výber je z viacerých vydarených tém.

Xiaomi Mi 9T

Už štandardom pri Xiaomi smartfónoch je možnosť veľmi podrobne si upraviť farebné podanie. V základe sú tri možnosti – základné zobrazenie, zvýšený kontrast alebo automatický kontrast. Ak zvolíte automatický kontrast, úroveň farieb si ešte jednoducho doladíte.

Výkon a Pamäť: Veľmi príjemné prekvapenie

Musím sa priznať, že patrím medzi najnáročnejších používateľov. Od svojho smartfónu vyžadujem viac vecí, ktoré musí robiť na 100 percent. Jednou z nich je aj výkon. A práve k použitému procesoru som bol spočiatku trochu skeptický. Nedosahuje síce kvality Snapdragonu 855 či Kirinu 980, no ide o nový čip a dostatok výkonu mu rozhodne nechýba.

Xiaomi Mi 9T

Už pri prvých krokoch s Mi 9T som si povedal, že by mi takýto smartfón aj napriek nepoužitiu najvýkonnejšieho procesora nejako prekážal. Skôr naopak. Je rýchly, spoľahlivý a som s ním veľmi spokojný.

Vďaka skvelej optimalizácii prakticky na nič nečakáte. Pohyb systémom je rýchly a plynulý. Snapdragon 730 prekvapil aj v grafickom výkone, ktorý je viac než slušný. V praxi to znamená bezproblémové hranie napríklad PUBG na maximálnych detailoch a bez sekania. V Google Play nenájdete hru, ktorý by tento procesor nezvládol. V benchmarkoch za špičkou zaostáva, ale v praxi to takmer nemáte šancu rozoznať. Trúfam si tvrdiť, že s výkonom bude spokojný aj ten najnáročnejší používateľ. Presne tak ako ja.

Menší ústupok budete musieť urobiť s úložiskom. Xiaomi Mi 9T neobsahuje slot na pamäťovú kartu, takže si musíte vystačiť s vnútornou kapacitou. A tá môže byť buď 64 GB alebo 128 GB. Ak teda patríte medzi tých, ktorí ešte neprišli na chuť Google Fotkám (čomu nerozumiem) alebo robíte veľa videí, určite sa oplatí investovať do vyššej kapacity.

Xiaomi Mi 9T

6 GB operačná pamäť je v roku 2019 štandardom aj v strednej triede, takže v tomto prípade nič prevratné. Avšak dôležitá nie je len samotná kapacita, ale hlavne používateľský zážitok. Ak ste hádali, že Mi 9T len tak aplikácie na pozadí nezatvára a dokáže v RAM-ke udržať naozaj veľa, máte pravdu. Jednoducho povedané, operačnej pamäte je dosť a stále je tu dostatočná rezerva do budúcnosti.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
9.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+