MojAndroid

Po predstavení novej série smartfónov Google Pixel 6 bol americký gigant veľmi hrdý na svoju funkciu s názvom Magic Eraser. Ide o nástroj na odstránenie nežiadaných vecí z vyhotovených fotografií. Ten funguje pomerne dobre aj vďaka implementácii nového čipsetu Google Tensor, ktorý sa vyznačuje viacerými vlastnosťami, prepojenými s umelou inteligenciou. Webový portál Android Police však teraz hlási, že Magic Eraser je možné používať aj na iných zariadeniach.

Magic Eraser spočíva na AI schopnostiach procesora. Rozbehnú ju však aj iné modely Google Pixel

Aj napriek tomu, že niekedy sú stopy po odstránených prvkoch z fotografie veľmi badateľné, Magic Eraser je veľmi dobrá a šikovná vymoženosť. Nuž, tá nespočíva len v schopnostiach procesoru Google Tensor. Keď si nainštalujete modifikovanú aplikáciu Google Fotky, funkciu dokážete dostať aj na staršie modely Pixel.

Magic Eraser je teda len softvérová novinka, ktorou nové Pixely disponujú. Úspešné odstránenie prvkov z fotografie je možné aj vďaka akémukoľvek inému čipsetu, ktorý je aspoň trochu zameraný aj na spracovanie úloh za pomoci umelej inteligencie. Pridávame fotografie od používateľov, ktorí sa s Magic Eraser pohrali na o čosi starších a zároveň menej výkonných Pixeloch.

Inštalácia modifikovanej verzie aplikácie Google Fotky v5.64 je možná na zariadenia, ako Pixel 4, Pixel 4a, Pixel 5 a Pixel 5a. Inými slovami, pokiaľ ste vlastníkom jedného zo spomenutých smartfónov a výrazným lákadlom na upgrade je pre vás práve funkcia na odstránenie nežiadaných súčastí na fotografiách, dostať ju môžete aj na svoj aktuálny mobilný telefón pomerne jednoduchým spôsobom.

Pixel 4a zadná strana
Google Pixel 4a | Zdroj: Zdenka Smalecová

Náš tip
Google predstavil Android 12L pre displeje tabletov a skladacích smartfónov

29.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+