MojAndroid

Konšpirátori majú v posledných mesiacoch priestor na realizáciu. Situácia a karanténa očividne prospievajú tvorbe nových konšpiračných teórií, ktoré zjavne nemajú žiadny racionálny základ. Čipovanie obyvateľstva či ovládanie populácie pomocou 5G sietí. Skutočne je z čoho vyberať. Polícia Slovenskej republiky, spolu s Regulačným úradom aj preto ubezpečujú na Facebooku, že žiadna inštalácia 5G sietí na Slovensku v súčasnosti neprebieha.

Ešte si musíme počkať

Áno, v súčasnosti môže Regulačný úrad upokojovať verejnosť, že sa 5G sieť u nás nebuduje – všetkých konšpirátorov však musíme sklamať – príde deň, keď sa výstavba vysielačov naozaj začne.

Časť verejnosti má veľké obavy, že práve nová moderná 5G sieť má priamy vplyv na zdravie obyvateľstva. A to aj napriek tomu, že typ žiarenia, ktoré táto sieť vyžaruje, nie je podľa viacerých štúdií škodlivé. Sami sme sa tejto téme venovali – napríklad v súvislosti s hoaxom, že vyžiarený výkon 5G sietí je oveľa väčší ako pri 4G.

Aktuálny hoax vznikol po tom, čo sa na internete objavili obrázky vrtuľníka, ktorý umiestňoval vysielače na bytovky. Samozrejme, istá skupina ľudí sa tejto situácie chytila a iba na základe obrázkov si vytvorila vlastný záver. V skutočnosti ale nešlo o budovanie 5G siete, ale o aktualizáciu súčasnej infraštruktúry.

HOAX: NA SLOVENSKU PREBIEHA INŠTALÁCIA 5G

Na sociálnych sieťach sa objavili fotografie a videá vrtuľníka, ktorý prináša…

Uverejnil používateľ Regulačný úrad Utorok 5. mája 2020

5G už na Slovensku máme

Ak si chcete vyskúšať ne-účinky 5G siete, prvý komerčne dostupný vysielač piatej generácie je na Slovensku v prevádzke v Banskej Bystrici. Pokrýva však len malú časť, maximálne niekoľko ulíc. Prevádzkuje ho operátor 4ka a v decembri 2019 túto sieť sprístupnil verejnosti.

6.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+