MojAndroid

Služba Instagram neustále rozširuje svoje funkcie a už dlhé roky to nie je len platforma pre zdieľanie fotografií, ale plnohodnotná sociálna sieť ako Facebook. Spoločnosť Meta, ktorej Instagram tak ako Facebook patrí, teraz prináša so služby možnosť komentovať GIF obrázkami aj klasické príspevky alebo Reels videá.

Instagram dobieha sociálnu sieť Facebook

Podpora GIF obrázkov nie je na Instagrame žiadnou novinkou. Už v roku 2018 pribudla možnosť posielať v Správach (Direct)  ďalším používateľom aj GIF obrázky. Instagram totiž môže bez problémov nahradiť aj klasický messenger a tomto smere je dokonca prepojený s podobnými aplikáciami spoločnosti Meta – WhatsAppom a Facebook Messengerom.

Instagram
Komentovanie GIF obrázkami | Zdroj: AndroidCentral.com

Vo februári však služba začala testovať na vybraných používateľoch možnosť komentovať aj príspevky, Príbehy (Stories) alebo Reels videá GIF obrázkami. Teraz by mala byť táto možnosť konečne postupne sprístupnená všetkým. Instagram tak v podstate dobieha Facebook, ktorý túto možnosť podporuje už dlhšie. Je však otázne, či je to aj dobre. Pre mnohých používateľov sú totiž komentáre preplnené GIF obrázkami otravným javom.

Ako pridať GIF do komentárov na Instagrame?

Ak chcete pridať pohyblivý obrázok pod príspevok svojich priateľov alebo iných osobností, postupujte nasledovne:

  1. Kliknite na možnosť komentára v podobe ikonky papierové lietadla.
  2. Následne sa vám zobrazí textové pole, kde by ste mali mať napravo vedľa tlačidla odoslať aj ikonku “GIF”.
  3. Po kliknutí na ikonku by ste mali dostať do GIPHY knižnice, kde vám budú ponúknuté najpopulárnejšie GIF obrázky a tiež textové pole, v ktorom si môžete zadaním slovného spojenia vyhľadať konkrétny typ GIFu.
  4. Následne si stačí už len vybrať z dostupných možností a pridať komentár.

Táto funkcia sa spúšťa postupne a čoskoro by mala byť dostupná pre všetkých používateľov. Kedy sa dočkáme aj my Slovensku zatiaľ ostáva otázne.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
Náš tip
TIP na smartfón: Cenovo dostupný model s mnohými funkciami
22.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+