MojAndroid

Ešte pred 10 rokmi bol Instagram len nástrojom na zdieľanie fotografií medzi priateľmi. Po odkúpení spoločnosťou Meta sa z nej však stala plnohodnotná sociálna sieť a marketingový nástroj s množstvom reklamných prvkov. Nárast reklamy samozrejme vyvoláva nespokojnosť časti používateľov, ktorých určite nepoteší najnovšia správa. Podľa portálu TechCrunch sa totiž reklamy v aplikácií Instagram dostanú aj tam, kde doteraz neboli.

Reklamy v aplikácii Instagram pribudnú aj do výsledkov vyhľadávania

Po beta testovaní chce Instagram v najbližších mesiacoch integrovať reklamy aj do výsledkov vyhľadávania. Tieto reklamy sa budú používateľom zobrazovať cielene v súvislosti s ich vyhľadávaním. Ak napríklad zadáte do vyhľadávania „Starostlivosť o pleť“, tak sa medzi výsledkami vyhľadávania zobrazia aj reklamy relevantné k danej téme. To znamená napríklad pleťové krémy.

Instagram
Cielená reklama vo vyhľadávaní | Zdroj: TechCrunch.com

Rozdiel medzi reklamami a bežnými výsledkami vyhľadávania sa bude dať rozpoznať podľa označenia „Sponzorované“. Relevantné reklamné príspevky sa zobrazujú už dlhé roky aj medzi príspevkami ľudí, ktorých sledujete v hlavnom feede, a pred časom sa začali zobrazovať aj medzi stále populárnejšími Príbehmi (Stories).

Nová funkcia pomôže inzerentom upozorňovať na nadchádzajúce udalosti

Instagram tiež spúšťa reklamnú funkciu Reminder Ads. Tá je navrhnutá tak, aby firmám uľahčila oznamovanie, pripomínanie a upozorňovanie ľudí formou reklám na budúce udalosti, ktoré by ich mohli zaujímať. Používatelia sa môžu prihlásiť na odber týchto pripomienok, čím dostanú pripomienku jeden deň vopred, 15 minút pred ale aj v čase začiatku udalosti.

Instagram
Reminder Ads | Zdroj: TechCrunch.com

Všetky tieto nové reklamné nástroje majú pomôcť spoločnosti Meta zvýšiť príjmy v čase, kedy zaznamenáva klesajúce príjmy z predaja reklamy. V rámci štvrťročných výsledkov totiž oznámila, že jej príjmy z reklamy klesli na 31,2 miliardy dolárov, oproti 32,6 miliardy dolárov v rovnakom období predchádzajúceho roka.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
  • Instagram Screenshot
Náš tip
Google Play: Synchronizácia zariadení umožní jednoduchšie sťahovanie aplikácií
23.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+