MojAndroid

Dominantnosť spoločnosti Meta na poli sociálnych sietí potvrdzuje aktuálny počet aktívnych používateľov jej služieb. Podľa portálu PostEnglish dosiahla hranicu 3 miliárd aktívnych používateľov. Meta je materská spoločnosť pre sociálne siete a služby Facebook, Instagram alebo WhatsApp.

Napriek vyšším príjmom klesol zisk

Portál sa pri svojom tvrdení opiera o zverejnené štvrťročné výsledky spoločnosti. Len samotný Facebook prekonal v tomto období hranicu 2 miliárd denných používateľov. Všetky platformy spadajúce pod spoločnosť Meta potom spoločne dosiahli rekordný počet používateľov 3,02 miliardy, čo je o 5 % viac ako minulý rok.

Počet aktívnych používateľov určite potešil CEO spoločnosti Meta Marka Zuckerberga | Zdroj: Wikipedia

Tržby spoločnosti Meta vzrástli v tomto období o 3 % v porovnaní s minulým rokom. Zisky ale klesli o 24 % zo 6,7 miliardy eur na 5,2 miliardy eur.. Celkový obrat predstavuje 25,9 miliardy eur v porovnaní s 25,3 miliardami v prvom štvrťroku 2022. Veľké straty utrpela najmä divízia Reality Labs spoločnosti Meta a to takmer 4 miliardy dolárov, čo je v prepočte cez 3,6 miliardy eur.

Spoločnosť Meta dokonca očakáva, že táto divízia pre rozšírenú a virtuálnu realitu (AR a VR) zaznamená v priebehu roka ešte väčšie straty. Potešujúce pre Metu naopak je, že vrástli príjmy z reklamy. V prepočte na 25,4 milióna eur v porovnaní s 24,4 milióna v Q1 roku 2022. Napriek tomu chce spoločnosť v blízkej dobe pokračovať v prepúšťaní, aby znížila náklady a dosiahla zisk.

Zuckerberg chce priniesť AI do všetkých produktov Mety

Podľa CEO spoločnosti, Marka Zuckerberg, bude Meta v blízkej budúcnosti výrazne investovať do umelej inteligencie. Pravdepodobne ide o reakciu na úspech nástroja ChatGPT od spoločnosti OpenAI, ktorý využívajú produkty konkurenčného Microsoftu. Zuckerberg chce používať AI pre „chatovanie“ v službách  WhatsApp a Messenger,  na vizuálnu tvorbu na Facebooku a Instagrame a samozrejme na reklamy.

Náš tip
Najlepšie antivírusové aplikácie pre váš Android
28.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+