MojAndroid

V čase, keď sa deti chystajú do školy, poprední svetoví výrobcovia technológií predstavujú svoje portfólio noviniek pre blížiace sa vianočné obdobie. Svetoví technologickí magnáti sa stretnú v Berlíne, aby na výstave IFA 2016 predstavili svoje najnovšie produkty a ukázali, na čom celý rok pracovali. Čo ale môžeme očakávať od tohtoročnej výstavy, ktorá je každý rok jednou z najväčších v Európe?

Samsung

V posledných rokoch spoločnosť Samsung na výstave IFA 2016 už tradične predstavovala nový smartfón z radu Galaxy Note. To sa ale vlani zmenilo a novinky sme sa dočkali skôr. Situácia sa opakovala aj tento rok, a tak žiadnu vlajkovú loď od Samsungu nečakáme. Očakávame ale predstavenie nových inteligentných hodiniek Samsung Gear S3. Vlani nás výrobca zaujal modelom Gear S2, ktorý patril medzi najatraktívnejšie na celej výstave. Veľa uniknutých informácií sme zatiaľ nevideli, no Samsung skutočne má naplánovanú veľké predstavenie a je tak veľmi pravdepodobné, že pôjde o nástupcu vydarených hodiniek s Tizen OS.

Samsung_Gear_S2_recenzia-8

Okrem toho je možné, že Samsung pred Vianocami predstaví aj nový modelový rad tabletov Galaxy Tab S3. Výrobca už nepredstavuje toľko tabletov ako kedysi, no po dlhšej odmlke by boli nové zariadenia určite na mieste. Okrem toho určite uvidíme na výstave aj už predstavené zariadenia Galaxy Note 7 spolu s okuliarmi Gear VR s USB-C portom.

LG

Je možné, že veľa pozornosti bude pútať aj spoločnosť LG. Tá by mala už 6. septembra predstaviť dlho očakávaný smartfón LG V20, no nie je vylúčené, že ho neuvidíme aj počas konferencie IFA 2016. Okrem toho by sme neboli prekvapení ani z nových hodiniek G Watch. Žiadne uniknuté informácie nás o tom síce zatiaľ nepresvedčili, no je tiež možné, že výrobca jednoducho dobre stráži svoje tajomstvo.

LG-V20-case-leak-2

Huawei

Svoju tlačovú konferenciu má ešte pred začiatkom výstavy naplánovanú aj spoločnosť Huawei. Tá iba prednedávnom predstavila nový smartfón Honor 8, a tak je otázne, čoho sa dočkáme v Berlíne. Posledné dohady naznačujú, že tu Huawei predstaví novú dcérsku značku smartfónov, ktorá bude zastrešovať dostupnejšie zariadenia. Okrem toho je možné, že tu uvidíme aj smartfón Huawei Mate 9, ktorý bude nástupcom tabletofónu Huawei Mate 8. Okrem toho nie je vylúčený ani príchod nástupcu smartfónu Huawei Mate S, ktorého dostupnosť síce nebola najlepšia, no to by sa mohlo zmeniť s vydareným nasledovníkom.

Huawei Mate 8 Photo-5_výsledok

Xiaomi

Svoj debut už spoločnosť Xiaomi na veľkej výstave zažilo a tentokrát sa očakáva, že výrobca na konferencii IFA 2016 už nebude chýbať. Znovu je ale otázne, čo nové sem spoločnosť prinesie. Model Redmi Note 4 už predstavený bol, no práve Berlín by mohol byť prvým miestom, kde si telefón budeme môcť aj reálne vyskúšať. Zaujať by ale mohol aj Mi Note 2, ktorý by mal byť konkurenciou pre Samsung Galaxy Note 7 a ponúknuť by mal aj zahnutý displej. Či sa to Xiaomi podarí sa dozvieme už v najbližších dňoch.

Xiaomi Redmi Note 4 cover

Sony

Po minulé roky patrilo veľa pozornosti aj spoločnosti Sony. Tá tu pravidelne predstavovala svoju novú vlajkovú loď, no vlani sa výrobca poponáhľal a všetky informácie o nových modeloch z radu Xperia Z5 sme mali už skôr. Teraz je ale tlačová konferencia Sony opradená rúškom tajomstva a nie je vôbec isté, čo tu uvidíme. Mohlo by ísť o dva nové smartfóny s kódovým označením F8331 a F8332. Nie je ale zrejmé, či pôjde o nástupcov súčasných modelov z radu Xperia X, alebo o úplne nové smartfóny. V každom prípade, výrobcovi by sa v portfóliu nové vlajkové lode určite zišli, a tak uvidíme, čo si pre nás pripravil pre berlínsku konferenciu.

Sony_Xperia_X_recenzia-1

Lenovo

Spoločnosť Lenovo nám svoje plány predstavila počas výstavy TechWorld, kde odhalila nové vlajkové lode Moto Z a Moto Z Force. Okrem toho sme videli aj skladateľný tablet a iné zaujímavé vychytávky, ktoré by sme si určite radi vyskúšali vo vylepšenej verzii v Berlíne. To už ale predbiehame, no je isté, že niečo veľké má pre nás pripravená aj táto spoločnosť. Znovu ale platí, že uniknutých informácií sme veľa nezachytili, a tak bude zrejme akékoľvek predstavenie v podstate prekvapením.

Lenovo Moto Z-1

ASUS

Spoločnosť ASUS v posledných mesiacoch predstavila hneď niekoľko zaujímavých zariadení. K dispozícii je už nová línia smartfónov ZenFone 3 ale aj nové tablety. Aj preto je otázne, čo nám spoločnosť prinesie do Berlína. S najväčšou pravdepodobnosťou to budú hodinky ZenWatch 3, ktoré by mali byť okrúhle a mali by byť priamym konkurentom pre tie najlepšie hodinky na trhu. Viac sa už ale dozvieme až v Berlíne.

ASUS-ZenWatch-3-1-752x490

Acer

Na konferencii IFA 2016 uvidíme aj spoločnosť Acer. Tá v apríli predstavila smartfón Liquid Zest Plus, a tak podobne výkonné zariadenie neočakávame. Je možné, že sa dočkáme avizovaného herného smartfónu Predator 6, no veľa informácií o tom nemáme. Okrem toho očakávame aj informácie o tom, aké ovocie prinesie spojenie so spoločnosťou Starbreeze, ktorá sa venuje virtuálnej realite. Je ale pravdepodobné, že uvidíme aj nejaké nové Chromebooky či iné laptopy, takže sa s najväčšou pravdepodobnosťou znovu máme na čo tešiť.

Acer Liquid Zest Plus

ZTE

Spoločnosť ZTE si pre nás tiež nachystala niečo zaujímavé. Malo by ísť o telefón s duálnym fotoaparátom z radu Axon. Na upútavke vidíme iba jasne naznačené dve šošovky fotoaparátu vedľa seba a veľké číslo dva. Okrem toho, že pôjde o člena rodiny Axon, však veľa nevieme. Preto si budeme musieť počkať na to, kým nám výrobca odhalí, čo sa ukrýva za týmto záhadným plagátom.

zte dual camera

Redakcia MojAndroid.sk na IFA 2016

Ako v posledných rokoch, aj tentokrát sa výstavy IFA 2016 zúčastní aj naša redakcia. Tentokrát to bude v zložení Michal a Harry, ktorí vám budú priamo z dejiska výstavy prinášať tie najčerstvejšie informácie a živé fotografie novo predstavených zariadení. Nám ale bude chvíľu trvať, kým všetky novinky spracujeme. Ak ale chcete mať prístup k najčerstvejším informáciám, určite ich oboch sledujte na Instagrame. Okrem toho sa vám oplatí sledovať aj náš redakčný Instagram, ako aj účet na Facebooku, kde vám budeme prinášať tie najčerstvejšie informácie z konferencie IFA 2016.

Open your eyes! :-) #Samsung #Galaxy #Note7 #pressatwork #mojandroidsk

Fotka uverejnená používateľom Michal (@michalchabada),

Za pozvanie na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Lenovo a Samsung.

Zdroj: Android Authority, TechRadar, engadget, GSM Arena

31.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+