MojAndroid

Smart hodinky Huawei Watch GT 3 Pro sú vylepšením predchádzajúceho a podareného modelu Huawei Watch GT 3. Prichádzajú v dvoch veľkostiach a svetová premiéra prebehla začiatkom mája. Teraz sa dostávajú aj na slovenský trh.

Titánová väčšia verzia má veľkosť 46 mm, teda rovnakú, ako predchodca. Keramická menšia verzia, ktorá je aj drahšia, má 43 mm, čiže o 1 mm viac ako predchádzajúci model. Huawei Watch GT 3 Pro v pánskej verzii ponúkne 14-dňovú výdrž pri bežnom používaní, výrobca tvrdí, že náročný používateľ sa môže spoľahnúť na 8 dní bez nabíjačky. To je stále veľmi dobrá hodnota.

Huawei Watch GT 3 Pro
Huawei Watch GT 3 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Menší variant sľubuje výdrž na úrovni 7 dní, prípadne 4 dni náročného používania. Vylepšené bolo aj nabíjanie, ktoré je o 30 % rýchlejšie. Je samozrejme bezdrôtové, takže hodinky nebudete musieť nabíjať len originálnou nabíjačkou. Využiť môžete napríklad aj reverzné bezdrôtové nabíjanie smartfónu, čo sa určite hodí.

AMOLED displej s priemerom 1,43″ v prípade väčšieho modelu ponúka rozlíšenie 466 x 466 pixelov a pochváliť sa môže vyšším jasom v porovnaní s predchodcom. Menší variant ponúka rovnaké rozlíšenie na priemere displeja 1,32″, takže obraz je ešte jemnejší. Nechýba ani možnosť telefonovať prostrecníctvom technológie Bluetooth.

Opäť nechýba viac ako 100 športových režimov, výrobca vyzdvihuje najmä golf, kde pribudli nové funkcie a možnosť importovať si nové golfové ihriská. Vodoodolnosť je do hĺbky až 30 metrov a s ňou sa spájajú aj nové funkcie, ktoré ocenia potápači.

Huawei Watch GT 3 Pro
Keramická 43 mm verzia vyzerá veľmi dobre | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vylepšený bol snímač tepu, ktorý by mal byť presnejší najmä počas športových aktivít. Predchádzajúci model v tomto smere mal nejaké medzery, teraz by malo byť všetko v poriadku. Nechýba meranie okysličenia krvi a po prvýkrát v hodinkách od Huawei tu máme aj EKG. Tu Huawei čaká na certifikáciu, takže EKG by malo byť spustené čoskoro.

Operačnm systémom je HarmonyOS, ktorý sme si obľúbili už v prípade predchádzajúceho modelu, kde bol systém výrazne zrýchlený. Nedostatkom môžu byť chýbajúce bezkontaktné platby.

Huawei Watch GT 3 Pro: Cena a dostupnosť na Slovensku

Menší variant je po prvýkrát v histórii drahší ako ten väčší. Je to ale logické, keďže ponúka hodnotnejšie materiály – keramiku. Predaj začína už dnes, 18.5.2022. Ceny hodiniek Huawei Watch GT 3 43 mm sú nasledovné:

  • 439 eur za keramickú verziu s koženým remienkom
  • 559 eur za keramickú verziu s keramickým remienkom

Huawei Watch GT 3 46 mm sú titánové a lacnejšie. K dispozícii budú s troma typmi remienkov za nasledovné ceny:

  • 379 eur s čiernym fluorescentným remienkom
  • 379 eur so sivým koženým remienkom
  • 479 eur s titánovým remienkom

Uvádzacia ponuka s darčekmi

Huawei si pre zákazníkov pripravil aj zaujímavé akcie. Ak si objednáte Huawei Watch GT 3 43 mm do 19.6.2022, dostanete k nim ako darček slúchadlá Huawei FreeBuds Lipstick.

Ak si do rovnakého dátumu zakúpite 46 mm variant, ako darček dostanete smart hodinky Huawei Watch GT 2.

Huawei Watch GT 3 Pro: Parametre

Huawei Watch GT 3 Pro 46 mm Huawei Watch GT 3 Pro 43 mm
Rozmery 46,4 x 46,6 x 10,9 mm 43 x 43 x 10,5 mm
Hmotnosť 54 gramov (bez remienka) 50 gramov (bez remienka)
Displej AMOLED, 1,43″ AMOLED, 1,32″
Konštrukcia Titánová Keramická
Vodoodolnosť 5ATM (do 30 metrov) 5ATM (do 30 metrov)
Výdrž batérie 14 dní 7 dní

Konkurencia

Silnou konkurenciou sú hodinky Samsung Galaxy Watch4. Ich najväčšou výhodou je operačný systém Wear OS 3, vďaka ktorému sú k dispozícii aj bezkontaktné platby. Tie hodinky od Huawei nepodporujú. Majú však podstatne lepšiu výdrž, čo je dôležitým parametrom.

samsung galaxy watch4
Samsung Galaxy Watch4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zabudnúť nesmieme ani na hodinky od Garmin, ktoré sú vhodnejšie pre športovo založených používateľov, poskytnú viac športových funkcií či presnejšie GPS a taktiež veľmi dobrú výdrž. Pokiaľ potrebujete hodinky na šport a zároveň vyžadujete, aby boli elegantné a vhodné aj do spoločnosti, Huawei Watch GT 3 Pro budú určite lepšou voľbou.

Spomenúť musíme aj hodinky Huawei Watch 3 alebo Watch 3 Pro, ktoré ponúkajú plnohodnotný otvorený systém HarmonyOS s viac možnosťami, no zároveň aj slabšou výdržou.

18.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+