MojAndroid

Huawei kvôli sporu s USA prišiel o prístup k viacerých technológiám. V prípade smartfónov je to citeľné na chýbajúcich službách Google, ktoré dlhý čas predstavovali neoddeliteľnú súčasť Androidu. Bohužiaľ, stalo sa, čo sa stalo, a Huawei musel siahnuť po alternatíve.

V prípade inštalácie aplikácií sa ňou ukázala byť platforma AppGallery. Tá predstavuje absolútny základ, miesto odkiaľ si používatelia nových smartfónov Huawei môžu stiahnuť náhradu za aplikácie, ktoré roky dobre poznali a náhle o ne prišli.

Huawei si poradil tak ako vedel. Stále však dúfa, že sa mu podarí získať potrebné výnimky, ktoré opäť umožnia spoluprácu so spoločnosťou Google. Hoci je teda pripravená alternatívna cesta, ideálnym by bolo obnovenie niekdajšej veľmi úspešnej spolupráce. Huawei proste chce zostať verný Androidu a rovnako tak chce vidieť služby od Google na svojich smartfónoch. 

Spolupráca s Googlom bola výhodná pre obe strany

Presne v tomto duchu sa v rozhovore pre portál Wired vyjadril Richard Yu, výkonný riaditeľ Huawei Consumer Business Group. Pripomenul, že spolupráca pre Google znamenala nemalý zisk a celkovo išlo o “veľmi dobré partnerstvo”. Huawei pritom predstavoval významného partnera pre viacero amerických spoločností, ktorým pomáhal generovať nemalé obraty a zisky.

V minulosti sme americkým spoločnostiam ako Google pomohli dosiahnuť obrovské obraty a zisky. Boli sme veľmi dobrými partnermi. Huawei dúfa, že spolupráca s Google bude pokračovať. Snáď sa nám podarí získať potrebné povolenia od americkej vlády. Spolupráci sme otvorení. V záujme amerických spoločností by to mali spraviť… Dúfam, že nám môžu udeliť povolenie. 

Chceme využívať všetky služby Google a Play Store chceme používať ako hlavnú možnosť [pre výber aplikácií], s tým, že Huawei Mobile Services ponúkne ďalšie možnosti. Chceme zostať pri Androide.

Richard Yu, pre Wired, na margo spolupráce s Google

Záujem o spoluprácu je pritom obojstranný. Už pred časom sa objavili informácie, že Google intenzívne pracuje na získaní potrebného povolenia, podobne ako sa to podarilo Microsoftu.

Novinka Huawei P40

Len tento týždeň spoločnosť Huawei predstavila nový Huawei P40.

Huawei na Slovensku stále obľúbený

Huawei smartfóny sú zatiaľ stále obľúbené aj medzi Slovákmi. Ide o modely, ktoré sa predávajú ešte s plnohodnotným operačným systémom Android. Konkrétne môžme spomenúť modely Huawei P30 Lite, Huawei P Smart 2019 a Huawei Nova 5T, ktoré sa dlhodobo držia v rebríčku najpredávanejších zariadení u operátorov.

 

Náš tip
Veľké zhrnutie kauzy USA vs Huawei: všetko, čo potrebujete vedieť

31.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+