MojAndroid

Najväčšou nevýhodou sporu USA a Huawei je to, že Huawei nemôže využívať aplikácie Google. Huawei bol nútený tlačiť viac do popredia svoj vlastný ekosystém a vytvárať náhrady.

Huawei je na sankčnom zozname USA od mája 2019, čo znamená, že stratil prístup k americkým technológiám. Okrem Google stratil aj iného dôležitého partnera – Microsoft. S ním spolupracoval na výrobe notebookov, ktoré sa predávajú aj u nás. Avšak nedávno sa Microsoftu podarilo získať výnimku na spoluprácu s firmou Huawei, a tak sa o to isté pokúša Google.

Ak by sa takáto výnimka podarila aj firme Google, Huawei by mohol opätovne inštalovať aplikácie Google na svojich smartfónoch. Huawei tento rok bude prinášať zariadenia aj na náš trh ale len so svojimi náhradami Google aplikácií. CEO Richard Yu pre Android Authority povedal, že ak by obnovili spoluprácu s Google, Mate 30 Pro by ako prvý dostal aplikácie Google.

Huawei Mate 30 Pro
Mate 30 Pro, vlajková loď, ktorej vážne chýbajú aplikácie Google. (Zdroj: GSMArena)

Niektorí vynaliezaví používatelia dokázali nainštalovať Google aplikácie aj napriek zákazu, ale minulý týždeň ich Google varoval, aby to nerobili.

Náš tip
Veľké zhrnutie kauzy USA vs Huawei: všetko, čo potrebujete vedieť
28.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+