MojAndroid

V redakcii sa okrem noviniek, recenzií a správ zo sveta Androidu venujeme aj Android hrám. Pravidelne vás o nich informujeme a keďže takýchto článkov na našej stránke nájdete veľké množstvo, rozhodli sme sa pre vás spraviť výber tých najlepších titulov za mesiac apríl – Hráme sa s Androidom. Nájdete ich nižšie aj s krátkym popisom a odkazom na stiahnutie.

hrame sa s androidom 2

FieldRunners 2

Fieldrunners 2 ponúka 25 graficky prepracovaných levelov v troch rôznych štýloch hry Puzzle, Sudden Death a Time Trial. Podľa autorov sa môžeme tešiť na viac než 20-hodinový gameplay. Dočkali sme sa napríklad aj nových veží alebo vylepšenej umelej inteligencie protivníkov, ktorí sa po hracej ploche pohybujú dynamicky. V ťažkých chvíľach môžete použiť letecký útok, míny alebo rôzne iné  silné zbrane. V prípade, že patríte k fanúšikom tower defense herných titulov, odporúčame vám vyskúšať práve Fieldrunners. Predchádzajúca verzia sa tešila pomerne veľkému záujmu, či už na platforme Android alebo konkurenčnom iOS. Hru si môžete zakúpiť z Google Play za 2,25€.

Fieldrunners 2 pre Android

Verzia: 1.8
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: 3,09 €
Verzia: 1.8
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: 3,09 €

Viac na: Fieldrunners 2 už dostupný na Google Play

Snuggle Truck

V Snuggle Truck ste v úlohe vodiča dodávky s otvorenou korbou, na ktorej máte naložených 10 zvieratiek, ktoré musíte čím skôr dopraviť do ZOO. Keďže terén je členitý a vaša dodávka nadskakuje, musíte si dávať pozor, aby ste z nej zvieratá nevytriasli a minimálne jedno do ZOO aj skutočne doviezli. V každom leveli môžete získať niekoľko ocenení – buď za počet zvierat, ktoré do ZOO dopravíte, alebo za čas, za ktorý to zvládnete. V hre poteší aj pekná kreslená grafika, príjemná hudba a milé zvukové efekty. Skutočným bonusom je však editor tratí, ktorý umožňuje vytvárať vlastné levely, prípadne si zajazdiť na viac než 30 000 tratiach, ktoré vytvorili ostatní užívatelia a ktoré sú z hry priamo dostupné. V Snuggle Truck sa nachádzajú aj mikrotransakcie, týkajú sa však väčšinou len kozmetických úprav vzhľadu auta a nie sú nijako otravné.

Snuggle Truck

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Viac na: Obedná prestávka: Snuggle Truck – nebezpečná cesta do ZOO

Iron Man 3

Očakávaná hra od herného vývojára Gameloft, Iron Man 3, je už dostupná na Google Play. V hre sa vžijete do role miliardára Tonyho Starka, ktorý v prezlečení za železného muža bojuje proti AIM (Advanced Idea Mechanics), teroristickej organizácii známej z Marvell komixov. Podobne ako populárny Temple Run, aj Iron Man 3 prichádza vo vyhotovení nekonečnej behačky. Vašou úlohou bude lietať nad mestom a vyhýbať sa nepriateľským strojom, ničiť prekážky, ktoré vám stoja v ceste, zneškodňovať nepriateľov alebo uhýbať sa vozňom v tuneloch. V hre budete plniť rôzne misie, ktoré sa odohrávajú na rôznych miestach v Malibu Shores, New York City alebo Číne. Jednotlivé levely sú generované náhodne, čo znamená, že ani pri opakovaní alebo zabití nebudete čeliť tým istým neprieteľským jednotkám a prekážkam. V Iron Man 3 bojujete proti štyrom zloduchom známych z Iron Man komiksov: Crimson Dynamo, Ezekiel Stane, Living Laser a M.O.D.O.K. V hre sa môžete ďalej tešiť na kvalitnú grafiku a 18 rôznych oblekov.

Iron Man 3

Viac na: Iron Man 3 je už dostupný na Google Play

Hills Of Glory

Hills of Glory je moderne spracovaná tower defense hra s veľkým potenciálom. Páči sa nám nielej jej spracovanie, ale aj ovládanie a novotu, ktorú do svojho herného žánru prináša. Vašou úlohou nie je nič iné, ako bránenie si svojho územia strieľaním po nepriateľoch, pričom máte niekoľko možností, ako ich zničiť. Buď ich postrieľate po jednom, raketami alebo náletom lietadiel. Dej hry sa odohráva počas druhej svetovej vojny a prináša príbeh odvážnych vojakov pod vedením svojho ambiciózneho generála. Okrem príbehu si užijete najmä neustále sa opakujúce herné kolá, ktoré sú po úrovniach stále ťažšie. Vašou úlohou je však prežiť čo najdlhšie a zabiť čo najviac nepriateľov, je jedno akým spôsobom.

hills-of-glory-main

Verzia: 1.2.0.6670
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0.6670
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: Zdarma

Viac na: Obedná prestávka: Hills of Glory – moderný tower defense titul

CSR Racing

Novinka CSR Racing si našla cestu na Android po tom, čo zaznamenala veľký úspech na konkurenčnej platforme iOS. V prípade, že očakávate hru na spôsob populárneho Real Racing 3, musíme vás sklamať. Nový titul je zameraný len na preteky typu “drag”, kde bude vašou úlohou dokonale ovládnuť radenie rýchlostí a prekonať protivníka na dráhe. Znamená to, že nebudete auto riadiť ani brzdiť, ale len súperiť o prvú pozíciu. Samozrejme, výkon vášho zakúpeného automobilu závisí od komponentov, ako je motor, turbo, nitro alebo pneumatiky, ktoré si budete môcť zakúpiť za peniaze získané výhrou v pretekoch. Hra je dostupná zadarmo, no pre rýchlejší postup ponúka uvedené vylepšenia za reálne peniaze. V hre ste obmedzovaní množstvom paliva, ktoré sa vám každým pretekom míňa, preto si budete musieť buď počkať alebo priplatiť. Počkať sa však oplatí, nakoľko v hre nájdete veľké množstvo licencovaných automobilov, za všetky spomenieme značky ako Audi, Bentley, BMW, Chevrolet, Dodge, Ford, GM, Mini, McLaren, Pagani, či Nissan.

CSR racing Android

Verzia: 4.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

Viac na: Obedná prestávka: CSR Racing – populárne preteky už aj pre Android

Paper Toss 2.0

Paper Toss 2 si zachováva základný koncept pôvodnej hry, teda hádzanie guľôčok z pokrčeného papiera do smetného koša, ktoré je navyše sťažené ventilátorom, fúkajúcim z striedavo z dvoch strán a s rôznou intenzitou. Veľmi obľúbená možnosť triafať papiermi svojho nevrlého kolegu takisto zostala zachovaná. Druhá časť sa môže pochváliť krajšou grafikou a tiež interaktívnejším prostredím. To znamená, že pokrčené papiere môžete hádzať nielen do koša, ale napríklad aj do akvária, alebo do svojho šéfa. Pribudli tiež nové miestnosti ako sklad, šéfova pracovňa či nový typ kancelárie. Okrem papierových gulí je v hre k dispozícii aj množstvo inej „munície“, ako paradajky, banány, melóny, ale tiež rôzne lopty, plechovky od koly alebo dokonca granáty.

Paper Toss 2.0

Verzia: 2.0.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.5
Aktuálna cena: Zdarma

Viac na: Obedná prestávka: Paper Toss 2.0 – pokračovanie legendárnej „návykovky“

Battleship

Ak ste niekedy hrali Lodičky a hru by ste si radi zahrali aj na vašom Android zariadení, vrelo vám odporúčame titul Battleship. Ide o perfektne spracovanú klasiku, ktorá sa vyznačuje kreslenou grafikou vytvorenou na štvorčekovom papieri perom. Hra je oproti klasickému spracovaniu vylepšená aj o niekoľko spôsobov, ako zaútočiť na súpera a tešiť sa môžete aj na perfektne spracované zvuky, ktoré dokonale atmosféru hry dotvárajú. Viac vám o hre Battleship prezradí nasledujúce video. Lodičky si môžete zahrať proti vášmu zariadeniu alebo proti priateľovi priamo na jednom Android zariadení alebo cez Bluetooth. Môžete tak využiť chvíľku nudy alebo čas, ktorý chcete tráviť s vašim priateľom.

battleship-main

Viac na: Obedná prestávka: Kreslená klasika Battleship

Worms 2: Armageddon

Hra je založená na rovnakom námete, ako pôvodní Wormsovia, odohráva sa v členitom dvojrozmernom svete s milou kreslenou grafikou. Aj herné princípy zostali zachované, jedná sa o ťahovú stratégiu, takže opäť tak môžete vziať do ruky granáty, alebo bazooku a ísť si to vybaviť s tímom nepriateľských červíkov. Hrateľnosť zostala tiež na vysokej úrovni a núdza nebude ani o množstvo výbuchov. K dispozícii je 30 misií pre jedného hráča, ktoré sa odohrávajú v piatich rôznych prostrediach. Dôležitou súčasťou hry je samozrejme multiplayer, buď cez internet, alebo tzv. Pass and Play, teda hra 2 až 4 hráčov na jednom zariadení, ktorí sa postupne striedajú. Nechýba široký arzenál zbraní z pôvodných Wormsov, pribudlo však aj množstvo nových. Pre nováčikov je pripravený tutoriál a nechýbajú ani široké možnosti personalizácie tímu vašich červíkov.

Worms 2 Armageddon

Verzia: 1.4.0
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: 3,59 €
Verzia: 1.4.0
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: 3,59 €

Viac na: Worms 2: Armageddon – legenda sa vracia v novom šate

Catapult King

Catapult King je jednoduchá Android hra vytvorená pre hráčov všetkých generácií. Zaujme nielen prepracovanou grafikou, ale hlavne gameplayom, ktorý vás dokonale dokáže pohltiť. Poteší aj jednoduché ovládanie pomocou základných gest, pomocou ktorého ovládate svoj katapult. Vašou úlohou v tejto hre je zničiť hrad plný rytierov. Hrad je v tomto zmysle chápaný ako na seba naskladané kvádre a kocky, ktoré sa snažíte zostreliť na čo najmenší počet ťahov. Na katapulte môžete regulovať rýchlosť strely, naklonenie katapultu a smer, ktorým vaša strela bude letieť. Body získavate za čo najrýchlejšie zostrelenie všetkých rytierov a za čo najväčší počet rozbitých kociek. Takže urobíte najlepšie, keď všetko zostrelíte.

katapult-king-main

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Viac na: Obedná prestávka: Farebná arkádovka Catapult King

No Zombies Allowed

No Zombies Allowed je dvojrozmerná hra, odohrávajúca sa akoby na jednej ulici, ktorá vlastne tvorí vaše mesto. Na pravom okraji pri hlavnej bráne sa nachádza vaša postava s ostreľovačkou. K bráne prichádzajú ľudia, ktorí prežili katastrofu, ako aj tí, ktorí sa už zmenili na zombie. Prvých môžete prijať do mesta, druhých treba obdarovať pár gramami olova. V meste potom môžete stavať budovy, v ktorých budú ľudia bývať a pracovať. Peniaze získané za výrobky môžete investovať do nových budov a rozširovať svoje mesto. Hra sa vyznačuje príjemnou grafikou, zábavnými minihrami, avšak trochu otravnou a jednotvárnou hudbou. Nevýhodou je, že mnohé činnosti v hre trvajú dosť dlhý čas a skrátiť sa dajú len prostredníctvom nepopulárnych mikrotransakcií. Ak však máte radi budovateľské hry, za vyskúšanie hry nič nedáte, keďže je zdarma.

No Zombies Allowed

Viac na: Obedná prestávka: No Zombies Allowed – nemŕtvi tu nie sú vítaní!

Android Magazín

Článok Hráme sa s Androidom – najlepšie hry za mesiac [Apríl 2013] bol publikovaný v mesačníku Android Magazín 05-2013.

18.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+