MojAndroid

Čínska značka Honor zmenila minulý rok v dôsledku kauzy Huawei vs USA majiteľa, čím sa vyhla zákazu, ktorý USA uvalilo na jej bývalého majiteľa. Podľa portálu GizmoChina vďaka tomu v týchto dňoch kompletizuje dohodu s americkým výrobcom čipov Qualcomm o dodávkach jeho čipsetov.

Honoru uvoľnilo ruky v jednaní osamostatnenie sa od Huawei

Smartfóny značky Honor využívali niekoľko rokov čipsety Kirin, ktoré vyrábala materská spoločnosť Huawei. V dôsledku rozšírenia zákazu amerického ministerstva obchodu aj na neamerické firmy v septembri minulého roku, prišiel Huawei o množstvo dodávateľov súčiastok.

Spolu s nimi prestala čínska spoločnosť TSMC montovať pre Huawei čipsety Kirin, pretože pri tom využívala americké technológie. Huawei sa na túto možnosť pripravoval a čipsetmi Kirin sa predzásobil na jeden rok, ale už čoskoro bude musieť hľadať nového výrobcu čipsetov pre svoje modely.

Qualcomm Snapdragon 888 titulka

Značka Honor ale svojím osamostatnením získala výhodu v možnosti jednať o dodávke čipsetov aj s americkými spoločnosťami. A tým najkvalitnejším výrobcom čipsetov pre OEM výrobcov je momentálne americký Qualcomm. Jeho čipsety sa vyznačujú vysokým výkonom, nízkou spotrebou, nízkym prehrievaním a samozrejme aj podporou 5G. Navyše by jeho momentálne najvýkonnejší čipset Qualcomm Snapdragon 888 mala využívať väčšina tohtoročných vlajkových lodí so systémom Android. A čím je čipset v Android smartfónoch rozšírenejší, tým má aj väčšiu podporu od spoločnosti Google, ktorá tento systém vyvíja.

Dohoda je na spadnutie

Podľa najnovších správ z Číny je dohoda medzi Honorom a Qualcommom na spadnutie. Čínsky výrobca má pre tento rok v pláne výrobu viac ako 100 miliónov smartfónov. Pokiaľ by sa ale nepodarilo získať pre ich výrobu dostatok čipsetov od Qualcommu, tak  by mohol u niektorých modelov využiť aj čipsety čínskeho výrobcu MediaTek. Práve MediaTek dodal v treťom štvrťroku 2020 na trh najviac čipov a zosadil z 1. miesta americký Qualcomm.

Jeho čipset MediaTek Dimensity 820 5G je podľa benchmarku AnTuTu najvýkonnejším riešením pre strednú triedu smartfónov. Qualcomm je ale stále najväčším dodávateľom 5G čipsetov a dohoda s Honorom by mu mohla pomôcť vrátiť sa na 1. miesto aj v celkovom rebríčku.

Náš tip
WhatsApp upravuje podmienky zdieľania dát, ak chcete aplikáciu používať, musíte ich prijať

 

7.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+