MojAndroid

Očakávané sa stalo realitou. Značku Honor už Huawei nevlastní, je oficiálne predaná. 7 tisíc zamestnancov Honoru sa údajne o svoje miesta obávať nemusí. Téme sa venoval portál XDA-Developers.

Honor odkúpilo konzorcium 30 čínskych spoločností zo Shenzenu, ktoré práve spoločne vytvárajú novú firmu s názvom Shenzen Zhixin. Tá bude oficiálne značku Honor vlastniť.

Odpredaj je úplný, to znamená, že Huawei už nebude mať s touto svojou podznačkou absolútne nič spoločné. Suma, za ktorú bol Honor predaný, oznámená nebola. Úniky hovoria o 15,2 mld. dolárov.

Huawei predáva značku Honor: Záujemca má zaplatiť 15 miliárd dolárov

10.11.2020

Správy o tom, že Huawei sa chystá odpredať svoju značku Honor sa objavujú už dlhý čas. Čínska spoločnosť ich nedávno poprela, no ako sa najnovšie ukazuje, obchod je aj napriek tomu už skutočne na spadnutie.

Agentúra Reuters totiž opätovne informuje o pripravovanej transakcii. S odvolaním sa na dobre informované zdroje tvrdí, že Huawei chce svoju značku Honor odpredať za približne 15,2 miliárd dolárov. Má ísť o čisto peňažnú transakciu, o výmenu akcií či podobné obchodné dohody nie je záujem.

Vážnym záujemcom je konzorcium pozostávajúce z distribútora Digital China a lokálnej vlády Shenzhenu. Zaujímavé je to, že o firme Digital China sa už od samotného začiatku hovorilo ako o vážnom záujemcovi o získanie značky Honor.

Orientácia na nový biznis

Jedným z dôvodov prečo chce Huawei takpovediac uskočiť od sesterskej firmy zameranej na cenovo dostupné zariadenia má byť skutočnosť, že svoje plány chce preorientovať na “high-end” smartfóny a korporátne orientovaný biznis. Inak povedané, prioritou by sa mali stať vlajkové lode a riešenia pre veľké firmy.

Noví majitelia získajú prakticky všetok majetok značky Honor. Od obchodného mena, cez celý vývoj a výskum až po záležitosti dodávateľského reťazca.

Huawei údajne svoje plány oficiálne potvrdí už čoskoro. K ohláseniu dohody by mohlo dôjsť už počas najbližšej nedele 15.11.2020.

Honor náhle neskončí

Podľa dostupných informácií bude značka Honor aj napriek zmene vedenia naďalej pokračovať vo svojej tradičnej činnosti. Noví majitelia si plánujú udržať väčšinu manažmentu, ako aj väčšinu zo 7000 zamestnancov.

Analytici odhadujú, že značka Honor ako taká si vďaka tomuto kroku udrží svoj domáci trhový podiel. Spoločnosť Digital China doteraz pôsobila ako hlavný distribútor pre Čínu. Tým, že pod svoje krídla získa celú značku môže dôjsť k zaujímavej synergii. Efektívne by malo dôjsť k eliminovaní negatívnych dopadov amerických sankcií, ktoré sa na Honor nebudú vzťahovať.

Pravdepodobnosť, že USA v dohľadnej dobe pristúpi k rozvoľňovaniu zavedených sankcií voči spoločnosti Huawei je veľmi nízka. Čínsky technologický gigant preto musí kľučkovať a hľadať nové cestičky ako zachovať svoju pozíciu a dlhodobé prežitie. Miliardový obchod je jednou z nich.

Náš tip
Huawei vs USA: Koniec čakania na zázračnú dohodu. Čína na to ide po svojom

17.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+