MojAndroid

WhatsApp upravuje svoje podmienky zdieľania dát s Facebookom a zmeny sa týkajú až troch oblastí. Jedna zo spomínaných oblastí je spôsob spracovávania dát WhatsAppom, ďalšia je možnosť, ako podniky spravujú svoje WhatsApp správy s Facebookom a tretia hovorí o tom, že sa WhatsApp čoskoro spojí s Facebookom, aby ponúkol hlbšie prepojenie služieb. Podľa snímky obrazovky vojdu zmeny do platnosti 8. februára.

WhatsApp podmienky zdieľania dát

Prichádzajú nové podmienky zdieľania dát z aplikácie WhatsApp

Avšak na portáli XDA si všimli zaujímavú vec. V júli minulého roka pridal WhatsApp funkciu, ktorá umožňovala “nezdieľať údaje s Facebookom”. Pri najnovšej aktualizácii táto možnosť zmizla a WhatsApp používatelia budú musieť prijať nové podmienky zdieľania dát, ak chcú pokračovať v používaní aplikácie. Ak zmenu odsúhlasíte, WhatsApp bude s Facebookom zdieľať nasledujúce dáta:

„Informácie, ktoré zdieľame s ostatnými spoločnosťami Facebooku, zahŕňajú informácie o registrácii vášho účtu (napríklad vaše telefónne číslo), údaje o transakciách, informácie týkajúce sa služieb, informácie o tom, ako komunikujete s ostatnými (vrátane firiem) pri používaní našich služieb, informácie o mobilných zariadeniach, vaša IP adresa a prípadne ďalšie informácie uvedené v časti Zásady ochrany osobných údajov s názvom „Informácie, ktoré zhromažďujeme“ alebo získané na základe upozornenia či na základe vášho súhlasu.“

Aktualizované podmienky zdieľania dát zdôrazňujú ďalšie aspekty, ktoré môžu byť zahrnuté do zbieraných údajov z aplikácie WhatsApp spoločnosťou Facebook. Medzi ne patria:

  • dáta súvisiace so zlepšením infraštruktúry
  • dáta slúžiace na pochopenie používania služieb
  • dáta slúžiace na informovanie o bezpečnosti a integrity naprieč produktami spoločnosti Facebook
  • dáta slúžiace na zlepšenie služieb a zážitku spojeného s využívaním daných služieb (odporúčanie obsahu, priateľov či skupín), prispôsobovaním funkcií a obsahu, ktoré vám pomôže pri dokončení nákupu a pri zobrazovaní relevantných reklám naprieč produktami spoločnosti Facebook
  • dáta slúžiace na umožnenie integrácie WhatsAppu naprieč inými produktami spoločnosti Facebook. Umožní vám to napríklad spojenie platobnej služby Facebook Pay pre platby za produkty na WhatsAppe alebo pre písanie si s priateľmi využívajúcich iné produkty spoločnosti Facebook.

Nové podmienky zdieľania dát aplikácie WhatsApp zapadajú do väčšieho plánu firmy Facebook priniesť používateľom celistvejší zážitok z používania služby. Avšak kým zmeny umožňujú Facebooku poskytovať “lepšie” služby, vynárajú sa na povrch ďalšie obavy ohľadom súkromia.

Ak radi čítate podmienky používania služieb, tak si môžete prečítať ich celé znenie na stránke WhatsAppu.

7.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+